Chlazení

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Chlazení

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Léto se blíží a já přemýšlím o spolehlivém, ale cenově rozumném chlazení. Dokáže někdo poradit? Díky...
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

No neviem ja som to riesil, kontaktnym teplomerom v akva a výkonným ventilatorom položeným na vrchu nad svetlami , akva nemam zakrytované... Teplota nepresiahla 25,5 stupňa, na kontaktnom teplomeri sa da nastavit lub.rozsah pri ktorom zopne ventilator.Nie je to sice esteticke ale je to účinné...kontaktny teplomer som mal umiestnený v prepadovej komore, fungujem takto uz dva roky... Vsetko ma vyslo gratis , ale kontaktny teplomer stoji okolo 1500 sk / rozsah do 50 C / a ventilator k tomu, toť vše...

Peter
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Ja pouzivam dva nizkonapetove ventilatory v krytu nad akva. Jeden vhani vzduch z mistnosti dovnitr, druhy ven. Na nej jsem pripojil potrubi ktere odvadi vlhky vzduch ven z bytu. Spinaji se spolecne se svetly. I v nejvetsich vedrech neprekrocila teplota vody 29 jinak celorocne udrzuju teplotu na 27,5
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

O ventilátoru jsem přemýšlel také. Ale nevim, nevim. Bojim se, aby kvůli "pár uštřeným tisícům" neodešlo daleko víc. To by mě asi ***** . :evil: Zatím nejlevnější vychází klimatizace (na stěnu) z Makra. Asi 7-10 000 Kč. Navíc tím přispěju i ostatním miláčkům doma, takže nebudou ani moc nadávat na další, podle nich zbytečné, výdaje. Každopádně 20 litrů za originální chlaďák mi přijde moc.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Este si to dobre uvaz. Neviem, ci ti pomoze klimatizovat celu miestnost. Zalezi podla toho cim svietis. Nezabudaj, ze v AQ budes mat o 2-3 st C vyssiu teplotu ako v miestnosti. Tiez som takto rozmyslal, ale potom ma skusenejsi odhovorili a urobil som si chladenie pomocou 2 ventilatorov. Teplota nepresiahla 29 stupnov ani pocas najvacsich horucav v lete. Horsie to bolo s odparom, ale to uz je o niecom inom.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Pozrite sem:www.alzasoft.sk/DetailPage.asp?DPG=58082&CatId=18845593 nedalo by sa to využit ako chladič v kryte na AQ ,alebo je lepšie použit obyčajny ventylator PC ?
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vodu priamo v AQ to neochladí a za tú cenu kúpiš toľko PC ventilátorov, že si môžeš púšťať plachetnice. Na odvetranie krytu ti úplne vystačia tie obyčajné. Pokiaľ je problém s celkovou teplotou v miestnosti, to už vyrieši jedine klimatizácia alebo chladič AQ.
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Neviete či sa dá chladič na akva aj vyrobiť? Máte s tým niekto skúsenosti?
Dík.

Robo
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ak sa ti podari teplo z akvavody odovzdat druhemu mediu - kovu alebo kvapaline je vystarane, lebo potom uz nie je problem teplo odviest do okolia v bud priamo ventilaciou alebo cez tepelne cerpadlo ako napr. peltierov clanok alebo klasicky cez kompresorovy okruh.
Problem je v tom aby to bolo ucinne treba akva vodu prehnat cez nejakeho hada kde by sa naozaj velke mnozstvo tepla odovzdalo dalsiemu mediu. No a ako vieme ide to dobre z medou, hlinikom teda v mori jedno lepsie ako druhe :cry: . Takze ostava jedine med poplastovana, este by mozno za pokus stala nerez (V4A), ale tieto veci asi nebude jednoduche zohnat, takze nic moc. Snad niekto ma ine skusenosti.

Este som si spomenul ze nejaky manik na webe na to isiel z opacnej strany a ten problem vyriesil pomerne jednoducho - lebo med poplastovanu zvonka alebo inac povrchovo upravenu zozenies skor. Tak z tohto mal urobeneho hada a mal ho niekde v refugiu alebo sumpe a tlacil to cez chladnickovy kompresor.
Používateľov profilový obrázok
Lubčo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08 Jan 2006 18:35
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Lubčo »

Mám známeho,ktorý si chladič dal spravit.Zohnal si titanovú rúru
priemer asi 8cm,dlžka tak 30 čísiel.K tomu nejaké vysustružené koncovky s okružkami a ostatné dokončil chlap,ktorý opravuje chladničky.Podstatné na tom je,že celá sranda ho vyšla asi 12000,-
Bez problémou si uchladil svoje 400L AQ.
200l reef;1000l reef
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

CHladenie

Príspevok od používateľa Majo »

Ta vnutorná rúra TITAN má priemer 5cm a dĺžku 30 cm .Funguje super
Vyrobené sú 2 ks jeden mám ja a to druhé monštrum vrčí pod jednou terasou a stíha chladiť 2000 l nádrž so 6X HQI a 2X T5

Dá sa vsetko len treba chcieť!!!!!!
Výhody ak náhodov nirčo exne tak je to opravené do troch hodin - je to made in SK.
any

chlazeni AQ 300L

Príspevok od používateľa any »

Levné a spolehlivé řešení chlazení AQ 300L je PC ventilátor (velký – 16cm úhlopříčka), kontaktní teploměr (http://www.exatherm.cz/) stačí tyčinkový s pevnými spínacími kontakty (kalibrováno na 26-27°C) a elektronika na spínání ventilátoru celková pořizovací cena včetně výroby elektroniky se pohybuje cca 2000,-CZK.
Toto řešení v mém případě chladí AQ 300L umístěné v celoročně obytné zimní zahradě (v létě klimatizováno).
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

A kde se taková titanová trubka s koncovkami koupí, nebo kdo ji vyrobí a kolik stojí?
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"