Dávkovacie čerpadlá

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Dávkovacie čerpadlá

Príspevok od používateľa andy »

Stojim pred otazkou ako poriesit davkovaci system pre akva a to jednak pre doplnanie mineralov ale aj vitaminov, alebo inych ´fluidov´. Mimo troj a viacnasobnych automatickych setov od roznych renomovanych akva firiem, kde ma ovsem odradza cena mi momentalne najviac cenovo vyhovuje napr. solo cerpadlo od AM typ SP3000 za cca 70 Eur. Co som zistoval na Slovensku od neakva firiem taketo nieco vychadza este viac asi od 105 Eur.
Ma niekto lepsi typ na nejake vhodne kvapkove(peristalticke,membranove,...) cerpadlo, alebo nejake DIY riesenie?
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Nie je nad to ak polozis otazku, a sam si aj odpovies :D .
Zatial sa mi na nete podarilo najst najtrivialnejsie riesenie davkovania taketo. Cele je to zalozene na principe fixirky, teda zrejme venturiho trubice, ale v zapojeni ze nosnym mediom je vzduch a prisava sa davkovana kvapalina. Potrebujes teda vzduchovaci motorcek, jedno tecko, 2ks spetnych ventilov, a hadicky ktore zrejme budu vyhodnejsie s malym vnutornym priemerom cca 2-4mm. Cele to musi samozrejme ovladat casovy spinac kde sa da nastavit hodina davkovania aj dlzka davkovania aby sa dalo nastavit mnozstvo v jednej davke.
Vyhodou moze byt to, ze ak potrebujes davkovat viac ingrediencii tak staci pouzit jeden kompresor a mnozstvo davky v jednotlivych vetvach upravis skrtiacim ventilom na privode od kazdej kvapaliny.
Jednoduchsie to uz asi nejde :) .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

tato otazka bola zhruba v tom istom case rozoberana tu :

http://www.akva.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=3655

ten navod je na adrese:
http://ozreef.org/content/view/137/29/

je sice po anglicky , ale hadam sa najde niekto kto si urobi cas a prelozi to

drobna oprava, (ak myslime ten isty navod ) nepracuje na principe fixirky, ide o to, ze kvapalina samospadom naplni hadicku a vzduch potom vytlaci obsah hadicky do akvaria
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ano bol to on, ale navod som necital, lebo ta skica je dost jasna(minimalne dost inspirativna) ako by to mohlo fachat a nebudeme teraz rozoberat detaily lebo moznych modifikacii toho riesenia sa tiez ponuka viac. A ket bude konkretny zaujem od niekoho o stavbu potom sa tomu mozeme ´pozret na zubok´ :D .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Obrázok

ide o to , ze mas nejaky kus hadicky pod hladinou zasobneho roztoku, hadicka sa naplni a po zapnuti kompresora vzduch vytlaci kvapalinu. Spatny ventil, ktory tiez musi byt pod urovnou hladiny zabrani zavzdusneniu celej hadicky. ked sa vzduchovac vypne, hadicka sa znova samospadom naplni kvapalinou zo zasobnika.

slabinu tohto riesenia vidim prave v kvalitnom spatnom ventile, nesmie byt z kovu a plastove sa zvyknu zanasat a zasekavat. Treba to vyskusat...ved za tie prachy :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

a kvapkac co sa pouziva na infuzie by sa nedal pouzit, neda sa to sice regulovat casovo ale prietok sa da tak znizit ze bude kvapkat jedna kvapka za povedzme pol hodiny. nie? alebo co sa pouziva kvapkova zavlaha a tak. ....
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

V diskusii k tomu clanku je aj idea na viacnasobny davkovac.
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

gajduso napísal:a kvapkac co sa pouziva na infuzie by sa nedal pouzit, neda sa to sice regulovat casovo ale prietok sa da tak znizit ze bude kvapkat jedna kvapka za povedzme pol hodiny. nie? alebo co sa pouziva kvapkova zavlaha a tak. ....
Už tri týždne skúšam ten kvapkač na infúzie a zatiaľ je to také všelijaké. Po čase , zhruba dva dni začína kvapkať pomalšie a je nutné to znovu nastavovať.
Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re:dávkovací čerpadla

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj,omlouvám se předem,asi to sem úplně nepatří,ale máte někdo zkušenost s těmito dosery?: http://www.aquario.pl/automatizace/567- ... alowy.html
Díky

Máš pravdu - nepatří. Přesunuto do správné části fóra.
vik
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Dávkovacie čerpadlá

Príspevok od používateľa kačer »

Používáte někdo tato dávkovací čerpadla http://www.fish-street.com/fs_nt-01dosi ... ory_id=139, popřípadě jaké s nimi máte zkušenosti?

Přemýšlím, zda koupit toto, nebo dvě od Rataje http://shop.rataj-spk.cz/?menuid=630&op ... page=zbozi.
Jenda_Benda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 31 Mar 2011 17:17
Bydlisko: Šumperk

Re: Dávkovacie čerpadlá

Príspevok od používateľa Jenda_Benda »

Mám je 1,5 roku, dva moduly na 6 kanálů (ale fakticky používám jen 3...)

Šlapou bez potíží, objednával jsem je přímo z Číny, byly označovány několika jmény, ještě jsem tehdy zvažoval dodávku z UK, ale nakonec jsem je bral přes net přímo z Číny. Teď ale nejsem schopen najít odkud, jsem teď v práci, ale doma to mám někde v počítači...

Jestli chceš vědět víc, písni SZ.

J_B
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Dávkovacie čerpadlá

Príspevok od používateľa shock »

Su to marinecolor pumpy, objednaval som z reefshops.com stranky. neprikladaju fakturu etc, takze si to treba potom dokladovat + CLO..
Na FS stranke som zas nevidel moznost zobrat s tym extensionom na dalsie 3 pumpy, alee stade to posielaju ako gift s nizkou cenou, cize by to doslo bez colnice...
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Lukin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 251
Dátum registrácie: 27 Jún 2010 11:34
Bydlisko: Hodonín

Re: Dávkovacie čerpadlá

Príspevok od používateľa Lukin »

Chtěl bych se zeptat jestli má vliv umístnění dávkovacích čerpadel na jejich funkčnost? Myslím například otočení "krabičky" nebo umístnění ve větší vzdálenosti...
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Dávkovacie čerpadlá

Príspevok od používateľa maros002 »

Zdravím, měl bych prosím dotaz na místní elektrotechniky. Koupil jsem dávkovací čerpadla na balinga, ale mám malý problém. Čerpadla nejsou schopny nadávkovat potřebné množství roztoků. Mám k tomu trafo na napájení na 12v,ale napadlo mě, že kdybych použil trafo na 24v,tak jestli by se čerpadla netočila rychleji a tím pádem by více dávkovací. Jen bych je nerad spálil. Snad jsem to napsal srozumitelně. Děkuji za odpověď. Marián. Trafo mám takové
Prílohy
DSC_0710.jpg
Maroš 480 ka
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"