Akvárium u krbu

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa tragett »

Ahoj, při plánování nového akvária v domě sem narazil na komplikaci - akvárium bude cca ve vzdálenosti 1m od krbu, máte někdo akvárium v blízkosti krbu umístěné? Pokud ano,jak a čím jste stranu od krbu odizolovali? Filtrace bude ve sklepě, tak si říkám, že to bude trošku kompenzovat nižší teplotu :D Díky za reakce.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa martin01 »

Ahoj, já ho mám přeci něco nad metr od předního skla. Pokud máš filtraci ve sklepě a vzhledem, k tomu, že se topí v zimě, kdy je v místnosti přeci jen chladněji než v létě, tak by to myslím neměl být problém. Netopil jsem sice každý den, ale nikdy jsem nezaznamenal nějaké zvýšení teploty. Možná, kdyby jsi měl nějaký malý objem, ale to nepředpokládám.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa Arčí »

Tady už něco řešili http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=2&t= ... krb#p31741 Když ti nikdo neopoví, třeba tady odpověď najdeš :wink:
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa kačer »

Ahoj. Jak si asi možná jeste pamatujes, kdyz jsem bydlel v Kněževsi a měl tu svou 250l nadrz, tak jsem tam měl i krbovy kamna, cca ten 1 metr od AQ. Kdyz se ty kamna rozfajčily, byl to docela nařez. Mezi AQ a kamnama jsem měl takovou tu azbestovou "oponu", ten už je azbest zakazanej, ale sezenes asi neco pobobného. Musim říct, že to docela pomahalo, opona byla horka jako blázen, ale v AQ se teplota zvýšila jen nepatrne ....
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa kominík »

izolační desky silca jsou v různých tlouštkách a mají teplotní odolnost do 1200 stupňů
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa martin01 »

No pokud to bude krb, který je obezděný, tak se ta teplota dost redukuje a nemá to sálavé teplo, jako krbová kamna. Samozřejmě záleží taky na účelu, pokud budeš topit každý den a máš to připojené na rozvod vody, tak bych to možná řešil, jestli je to jen na parádu a zatopíš tam dva krát týdně a akvárko bude mít 500 l a víc, tak bych se tím vůbec netrápil. Spíš nezapomeň na externí přívod vzduchu, u výkonnějších vložek je to potřeba.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa LukasO »

martin01 napísal:No pokud to bude krb, který je obezděný, tak se ta teplota dost redukuje a nemá to sálavé teplo, jako krbová kamna.
no já mám tu nejmenší vložku co se dělá a metr od akvárka se mi natavil plast na ventilátoru, který pomáhal s cirkulací vzduchu... a to byl puštěnej, takže sálavý teplo tam je...
ale s tou přepážkou, jak psal kominík, to pomůže
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa chip »

nejucinejsi reseni je pouzit slozenou tepelnou zabranu, ktera ti zabezpeci, ze salave teplo se k AQ nedostane. Nemusi byt vubec tlusta, ale musi byt funkcni. Melo neco jako http://www.rti.cz/nase-vyrobky.html
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa martin01 »

Tak to se omlouvám, já mám něco nad metr od vložky televizi a několikrát, když jsem ji roztopil, tak jsem zkoušel, kolik tam je a v pohodě. Akvárko je taky něco nad metr proti sklu a nic to nedělalo.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa kominík »

pokud budeš mít krbovou vložku (ne krbové kamna) tak ta bude mít izolační plášť,který musí být odolný sálavému teplu a absolutně bezpečný na dotek (dle platných norem ,např. výše uvedené Silca desky)- tím pádem akva umístěné v prostoru po bocích nebude namáhá nadměrným teplem,ze kterého by se ti něco rozteklo pokroutilo . Nahoře pak v plášti budou otvory na odvod tepla do prostoru místnosti cca 300 - 600 cm2 ze kterého sice teplo bude opouštět opláštění,ale zase stačí na straně akva zvolit aktuální výšku,aby to do akva nezasahovalo,ale pokud bude akva cca 1 m od opláštění je to bezpředmětné a nemusíš to řešit.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium u krbu

Príspevok od používateľa tragett »

Díky za odpověď kluci, díky všem, pak nahodím nějaké fotky z příprav až na tom začnu dělat, zatím sem nezačal :-/
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"