Zalozny zdroj

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

jkl2n
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Nov 2008 09:43
Bydlisko: Zilina

Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa jkl2n »

Zdravim,
mam dotaz: kupil som nedavno zalozny zdroj, ale cerpadlo sa pod nim nerozbehne. Mate nejake skusenosti so zaloznymi zdrojmi, ktore su dobre a nemaju problem s cerpadlami, zeby som ho vymenil. Diky.
kincmar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 22 Júl 2012 17:35
Bydlisko: Brno

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa kincmar »

Ahoj mám tuto http://e-levne.cz/cs/ups/166-ups-pwb-eh ... stemu.html
Někdo ji tu dokonce už doporučoval. S rozběhem čerpadel nemá žádný problém. Jediné co se mi na ní nelíbí je, že každé cca 2 hodiny dobíjí baterii a při tom se sepne poměrně dost hlučný ventilátor. To jsem vyřešil přestěhováním UPS mimo obytné místnosti a je klid :)
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Killingman »

Ahoj, nemáš tam na výstupu čistý sinus, ale obdélníky. Některá čerpadla (ty méně výkonná) si s tím poradí, jiná nikoliv. Mám od APC SMART UPS 750WA a chodí mi to excelentně.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa LukasO »

nevím kde jsi na tom byl, ale u toho co psal kincmar je čistý sinus... no... čistý jak jen může být.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa chip »

to neni jen o sinusu, ale taky o tom, jestli UPS zvlada patricne zatez. Motor totiz neni odporova zatez.. podivej se sem, kde jsem o tom psal http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=54&t=3021&hilit=UPS
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa vik_33 »

A v některých případech také hraje roli konstrukce čerpadla, resp. jeho rotoru. Když už totiž UPS zvládne start, tak se také ještě musí rotor roztočit správným směrem ... Např. Tunze to má tak, že při pokusu o opačný směr se z rotoru vysunou "packy" a ty jej zastaví ( samozřejmě pokud nejsou "orvané" ).
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
jkl2n
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Nov 2008 09:43
Bydlisko: Zilina

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa jkl2n »

co vravite na tento:
INTEX zalozný zdroj sinus. 12V/ 230V 400W
Podla popisu by mala byt sinusoida ok: Tvar vystupného napätia (batérie): Sine wave / cista sinusoida
400W (700W peak)
Naposledy upravil/-a jkl2n v 21 Jan 2015 22:29, upravené celkom 1 krát.
jkl2n
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Nov 2008 09:43
Bydlisko: Zilina

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa jkl2n »

alebo skor:
Menič napätia sínus PRO-500E 12V/230V 300/500W + autonabíjačka

Tento menič je vhodný ako záložný zdroj - menič pre obehové čerpadlo....
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa luky133 »

Nechcem zakladať ďalšiu tému tak menšia otázka. Tento mesiac nám plánujú odstaviť elektrinu kvôli práci na vysokonapäťovom vedení na cca 6-7 hodín. Keďže mám nano reef + veľké sladkovodné akva potreboval by som zálohovať na tento čas obe akvária. Nechal by som bežať len kanistrový filter pre nano a kanistrák pre sladkovodné. Dokopy to robí 27W. Podľa diskusie aj tu na reefe by sa mali filtre rozbehnúť aj na tomto https://www.alza.sk/apc-back-ups-es-700-d140494.htm avšak otázka pre niekoho kto má túto UPS koľko mi na tom vydržia približne bežať tie filtre? Prípadne rozmýšľam či by mi pri tom výkone nestačilo aj https://www.alza.sk/apc-back-ups-400-d242690.htm
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Bohuš »

Nechci kecat, ale myslím že v tomto záložáku je akumulátor 12V/8 Ah ( musel bych se podívat v práci) což je nějakých 96Wh . To by na Tvoje čerpadla bylo asi 3,5 hodiny a to nepočítám vlastní spotřebu záložního zdroje atd. ... . Navíc tento záložák je úplně obyč, je tam velký riziko, že se na něj čerpadla vůbec neroztočí... .
Já mám starou Smart UPS 420 na ni připojenej starší akumulátor z auta 70Ah a to na malý čerpadla stačí i na dlouhou dobu dobu. Trvá déle než se akumulátor nabije, ale to mi nevadí... . I na tento záložák se mi jedno čerpadlo nerozběhne... .
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa bradoo »

Mám tú slabšiu. Reálne počítaj asi 2hod. Čerpadlo mám eheim a roztočí bez problemov. Ak máš starší/nový akumulátor z auta, nabi ho a pripoj namiesto vstavanej batérie. Aj s najslabším novým (45Ah) sa dostaneš nad 10hod. Bradoo
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Bohuš »

Ale než aby jsi kupoval novou UPSku, tak se podívej někde třeba na bazoš.sk a tam určitě bude někdo prodávat za pár eur funkční se špatnou baterií. K ní když by jsi dal akumulátor z auta, třeba i novej, tak Tě to vyjde levněji než kupovat novou UPSku. :wink:
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa luky133 »

Diky za rady. S tou autobatériou sa mi to pozdáva. Predpokladám, že nabiť ju budem musieť nabíjačkou na autobatérie lebo tá zabudovaná v záložnom zdroji si s tým neporadí. Inak pozeral som na bazari a nenašiel som tam konkrétne tieto (jedine nové za takmer rovnakú cenu) ale našiel som akúsi staršiu Infosec kde predajca tvrdí, že vyrába sinusové zvlnenie a je vhodná aj na čerpadla za smiešnu sumu tak to asi risknem a napojím na ňu autobatériu.
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Bohuš »

Určitě je jistější baterii nabít nabíječkou. Ale raději si funkčnost předem vyzkoušej :wink: .
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa luky133 »

Isto to najprv vyskúšam. Už len musím čakať kým sa mi ozve predajca či ju ešte má keďže sa jedná o necelý mesiac starý inzerát. Ak nie tak sa musím poobzerať po inej. Našťastie elektrárne to oznámili takmer 20 dní dopredu. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"