Pomoc s nastavením Jebao RW

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
michalicek404
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 14 Feb 2008 02:53
Bydlisko: Ul. Za dvorem Praha 4 Krč
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa michalicek404 »

Ahoj rád bych se zeptal jak silné koupit do 200l akva přemíšlím o tomhle http://www.morskeakvarium.eu/cerpadla-p ... lerem.html Dík :D
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa Mender »

Já měl v nádrži 100x40x50 2xRW4 a bylo to ok, ale teď mám v nádrži 100x50x50 2xRW4+1xRW8 a taky je to OK :-)
Používateľov profilový obrázok
michalicek404
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 14 Feb 2008 02:53
Bydlisko: Ul. Za dvorem Praha 4 Krč
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa michalicek404 »

A stačí jedna nebo musím mít dvě čerpadla http://www.morskeakvarium.eu/cerpadla-p ... lerem.html akva - 70x50x50 cm to je hladina vody k dobru +10 cm nad hladinou. :D
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa Mender »

No já nejsem žádný zkušený expert, ale 1x RW8 by asi mohlo stačit, ale když máš třeba dvě čerpadla RW4 tak je můžeš lépe nasměrovat kolem útesu, aby ti tam nevznikaly hluché místa. Navíc ta RW8 je dost velká - ty RW4 se v akva líp ztratí :-).

Možná nejlepší by bylo RW8 + RW4 na doplnění na vykrytí hluchých míst - záleží jak máš postavený útes.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa švíco »

Mohli by prosím majitelé čerpadel Jebao RW říci, zda jsou tichá? Není slyšet cyklické spínání? Bzzz Bzzz Bzzz? To by mi totiž asi vadilo a o dost víc než souvislé hučení klasického čerpadla... doteď jsem zvyklý na neslyšná čerpadla koralia. Zjišťuji informace před pořízením...
Díky za reference... švíco
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa Erik81 »

Ahoj, mám RW-4 a tichá bohužel moc není... alespoň co se týče porovnání s Tunze 6015, o kterém jsem ani nevěděl, že je spuštěné. Téma hlučnosti bude ale hodně individuální. V nádrži mi dělá hluk i odpěńovač (Tunze 9004) a bohužel i přes tento hluk je RW-4 identifikovatelná. Dost záleží i na jaký výkon je nastavena, na minimum je to OK, na max už pro mě nepříjemné (mě běží na cca 70% výkonu v prvním módu - vlny). Též můj subjektivní vjem je, že když se vrtule točí v módech bez zastavení, hluk se po chvilce od zapnutí ustálí na nižší hodnotě, než v módu s přerušením - zastavování vrtule (při každém roztočení je tam "ráz").
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa švíco »

Já se právě rozhoduji jak to pojmout... od začátku jsem zvyklý jet bez jakéhokoliv hluku, největší "hluk" mi dělají pomaloběžné ventilátory ve světlech a to je jen lehoučké šumění. Odpěňovač nepoužívám... čerpadla slyšet nemám a hodně se bojím, aby mi akvárko nezačalo lézt na nervy kvůli hlučnému čerpadlu... Mám ideu takovou, že použiji kombinaci 2x neslyšné hydor 900l/hod a jednu RW-8 na snížený výkon v cyklech. Když už RW, tak pěkně pohoupat vlnky - na délce 140cm by to mohlo být efektní - jak se v tomu budou gorgonie a měkké koráli vlnit...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Moje RW4 v porovnání s tunze řiditelným taky neobstojí, teda určitě neobstálo na začátku. Po zapnutí mi matka řekla že to čerpadlo vyhodí i s akvárkem :D To tvoje Bzzz Bzzz Bzzz je přesnej popis. No nevyhodila ho, pár dní skřípala zuby a musím říct že cca měsíc jsem ho při čištění akvárka taky slyšel víc než jinou techniku. Po půl roce je najednou krásně tiché, asi se trochu vychodilo a je vše ok.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa švíco »

No a už jsem zase na vážkách :lol: :lol: :lol: Bzzzzzučák nechci... jsou ostatní výkonnější modely Hydorů taky tak povedený, že nejsou slyšet? Nemáte někdo zkušenost? Popř. která značka 2000-3000l/h je akusticky neznatelná?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa charloschuanche »

no tunze s gumovejma tlumičema je ok. Ale cenou dvou jebao čerpadel a výkon 2-3000 netuším jestli dělaj. Každý řiditelný čerpadlo trochu uslyšíš, když se budeš soustředit. Změna rychlosti, nebo start stop je prostě něco jiného, než neustálé točení. Otázkou je jestli to vyrovná ten konfort lepší cyrkulace vody, resp. vln v nádrži. To si musíš rozhodnout sám. Jebao má víc lidí, tak se můžou taky zapojit ohledně jejich kusů a hlučnosti.
Používateľov profilový obrázok
michalicek404
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 14 Feb 2008 02:53
Bydlisko: Ul. Za dvorem Praha 4 Krč
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa michalicek404 »

Pokud chceš tiché čerpadlo tak asi nejlepší je Čerpadlo VorTech MP 40w ES :D
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa ellbunda »

Nahradil jsem RW8 za Vortech MP10. A jsem spokojenej, ta RW8 není skoro vůbec slyšet, nejvíc mi dělá rámus odpěňovač. A ten Vortech ho dokázal "překřičet". Když jsem ty Jebaa kupoval, tak jsem chvíli brouzdal po fórech a několikrát jsem tam našel, že RW4 je hlučnější než RW8. Takže asi koupit RW8 a stáhnout ho dolů.
Petr: mám doma jedno Jebao RW8 záložní, tak když budeš chtít, můžeš si ho doma vyzkoušet, jestli Ti vyhovuje, ať ho zbytečně nekupuješ.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Soukys
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 31 Mar 2014 22:38
Bydlisko: Zlín

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa Soukys »

Mně z tych čerpadel asi trefí... Furt mně to nešlo spárovat, tak sem obědnal nový kontrolér, sem si říkal, že oba špatné byt nemožů, dneska asi po měsíci a půl přišel, ale aj tak to nejde spárovat.. Zkoušel sem nahradit postupně oba stávající kontrolery... Prostě dám w1, na jedno master, na druhé slave, když dám feed na jednom, tak se zastaví obě, když přepínám režimy, tak se to taky automaticky přehodí aj na druhém, ale jede si každé jak jebnuté jak se mu zachce.... vůbec sa nesynchronizují, a když na začátku sem tam jo, tak se to po chvilce stejně úplně rozhodí 8) :cry: :evil: :cry:
rbo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 13 Jún 2016 13:19
Bydlisko: Žilina

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa rbo »

Neviem ci to ma este zmysel sem pisat po takom case, ale ohladom sparovanie dvoch RW to funguje tak trochu inak. Nastavenim jedneho cerpadla na slave a druhym na master sice sparujeme oba controlery (mozno ze aj viacere), a tym padom sa nastavenie veskerych rezimov (okrem rychlosti vrtulky) z mastra prenasaju na slavy. Lenze ak chceme aby oba streamy pracovali striedavo proti sebe, tak v tomto rezime je uz potrebne pouzit mod C namiesto modu W1. Ale pozor, v mode C sa zaroven zmeni charakteristika toho kolecka slow-fast ktorym sa nastavuje dlzka vlny. Kym v mode W1 znamenal rozsah slow-fast zmenu intervalu v rozsahu cca. 300ms az po 1 sec., tak v rezime C je to rozsah od cca. 1sec. az do 1min. Cize vo W1 je dlzka intervalu v pozicii slow priblizne taka ista ako u rezimu C v pozicii fast. Inak povedane, tam kde dlzka intervalu vo W1 v maximalnej pozicii kolecka konci, tak v rezime C v minimalnej pozcii prave zacina :).
Mne to pripada tak, ze pri intervaloch kratsich ako 1 sec. (typicky rezim W1) sa tie controlery uz nejak nevedia zosynchronizovat. Je to prilis rychla zmena intervalu. Lebo aj v tomto rezime sa mi ich obcas podarilo sparovat, prave ked som nastavil najdlhsiu slow periodu 1sec. Akonahle som ju zacal postupne zrychlovat tak sa to zachvilu rozpadlo a kazda turbinka si sla posvojom.

Cize strucny postup pre striedave sparovanie je nasledovny:
- na oboch jednotkach si podla potreby nastavime rychlost SPEED, pre kazdy stream zvlast. Ale da sa zmenit aj neskor po sparovani.
- sparujem si obe jednotky tym ze podriadenu nastavime na SLAVE, nadriadenu na MASTER
- na MASTRI nastavim mod C a otocime koleckom uplne dolava, do pozicie FAST (zodpoveda teraz kratkemu intervalu asi 1 sec.)
- miernym tocenim kolecka doprava sa uz pomerne vyznamne predlzuje perioda po sekundach, prisposobime si podla potreby.
- turbinky uz teraz musia pracovat striedavo
- veskere aj ostatne nastavenia (night, feed, a pod) riesime uz len na MASTRI, tie sa automaticky prenasaju na SLAVE
- na SLAVE mozeme menit jedine vykon steramu SPEED, ta jedina sa z MASTRA neprenasa.

Snad to este niekomu pomoze.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Pomoc s nastavením Jebao RW

Príspevok od používateľa triscene »

Mne pomohlo, teraz je to aj tichsie ked idu jednotlivo ako ked obe vrcia naraz ;)

Odoslané z D5503 pomocou Tapatalku
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"