seneye

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

honza82
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 03 Mar 2014 17:29
Bydlisko: Praha

seneye

Príspevok od používateľa honza82 »

Přátelé, má někdo zkušenost s:

http://www.seneye.com/devices/seneye-reef

je to k něčemu...? cena se zdá přijatelná.

Díky H.
Používateľov profilový obrázok
Seneye
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Sep 2016 05:40
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: seneye

Príspevok od používateľa Seneye »

Ja som začal používať monitor Seneye v roku 2011, kedy som sprevádzkoval moje sladkovodné akvárium o objeme 10.000 litrov. Mam teda skúsenosť s jeho používaním v sladkej vode - no v morskej je to rovnaké.

So zariadením som viac ako spokojný. Nie raz mi zachránil osádku akvária. Po prvý krát keď sa pokazilo tepelné čerpadlo keď som bol mimo SR a teplota v akváriu začala klesať - prišla mi varovná SMS do mobilu a mohol som to riešiť. Po druhý krát zase odišlo v noci čerpadlo, filter prestal pracovať a dostal som správu že narastá čpavok.

Ako najväčšiu výhodu by som označil to, že zariadenie automaticky každých 30 minút načíta parametre vody a v prípade že sa líšia od mnou zadaných tak mi príde do mobilu varovná SMS. Rovnako si viem kedykoľvek a kdekoľvek pozrieť v mobilnej aplikácii aktuálne parametre vody v akváriu.

Moje nadšenie zo Seney vyústilo až do tej miery, že som urobil produktovú web stránku http://www.seneye.sk kde sú odprezentované všetky produkty anglického výrobcu a tiež princíp fungovania zariadenia.
seneye-reef.jpg
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: seneye

Príspevok od používateľa DonPedro »

Je to velice dobré zařízení. Možnost změřit účinnost osvětlení je k nezaplacení. Vada na kráse je nutnost zaplatit 790-, každé 3 měsíce, pokud chcete všechny funkce...
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
Používateľov profilový obrázok
Seneye
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Sep 2016 05:40
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: seneye

Príspevok od používateľa Seneye »

Áno, do zariadenia je potrebné raz za 30 dní vložiť niečo ako SIM kartu na ktorej sú referenčné vzorky pre meranie pH a čpavku aby sa zariadenie mohlo kalibrovať a ukazovalo tak vždy správne hodnoty.
Ruku na srdce kto pravidelne kalibruje svoj pH merač? Kto má čas merať každých 30 minút x-parametrov vody?
Nehovoriac o tom že kalibračné roztoky pre klasický pH meter tiež niečo stoja.

Neberte to ako obhajobu zariadenia - sú to len argumenty. Je to špičkový automatický on-line monitor ktorý v súčasnosti nemá vzhľadom na množstvo funkcií konkurenciu. Je pre akvaristov ktorí majú vo svojom akváriu hodnotné ryby alebo koraly. Jeho mesačná prevádzka nie je až taká drahá a môže zachrániť našich miláčikov v akváriu a našu snahu o biotop vhodný pre ryby.
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: seneye

Príspevok od používateľa DonPedro »

Ročně vyjde provoz tohoto zařízení na 3160,- a proužky nejsou běžně k dostání. To je jediné mínus...Jinak je to pro toho kdo se nebojí pustit kačku fajn pomocník, ale kdo aspoň jednou měsíčně testuje vodu běžnými testy tohoto pomocníka nepotřebuje. Já ho již nepoužívám, protože akvaristiky v ČR nemají běžně tyto (SIMKY) k dostání.
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
Používateľov profilový obrázok
Seneye
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Sep 2016 05:40
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: seneye

Príspevok od používateľa Seneye »

Ak je stabilné a zabehnuté akvárium v princípe netreba pH merať často. Problém nastane až sa niečo pokazí a prídeme na to neskoro. Napríklad praskne akvárium alebo rozvody ku externému filtru - začne vytekať voda a ak sa to stane v našej neprítomnosti alebo v noci je problém. V takom prípade, ale aj v prípadoch ktoré som popisoval (zmena pH, nárast čpavku) dostanem varovnú SMS a môžem hneď riešiť.

Uznávam že 3160 CZK môže byť pre niekoho dosť, ale niekto takú sumu prefajčí za mesiac.

Neviem ako v Čechách ale na Slovensku sú prúžky vždy skladom napríklad v e-shope.
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: seneye

Príspevok od používateľa DonPedro »

Jak říkám na začátku, výrobek je dobrý, ale provoz drahý :wink:
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
Používateľov profilový obrázok
Seneye
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22 Sep 2016 05:40
Bydlisko: Poprad
Kontaktovať používateľa:

Re: seneye

Príspevok od používateľa Seneye »

Áno, absolútne súhlasím. Dúfam že ak sa viac rozšíri medzi akvaristov a bude po ňom dopyt, bude ho ponúkať viacero akvaristických obchodov a konkurencia zrazí cenu prúžkov nižšie. Tým sa stane prevádzka ekonomickejšia.

Zatiaľ Seneye nepredáva veľa akvaristických obchodov či e-shopov lebo o ňom nevedia. Preto som aj urobil produktovú stránku aby sa o tomto špičkovom monitore dozvedelo čím viac akvaristov a akva obchodov.
Používateľov profilový obrázok
Maxik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 07 Dec 2016 15:38

Re: seneye

Príspevok od používateľa Maxik »

Ahoj, uvažuji o koupi Seneye reef, ale přijde mi to drahé.
Pokud to někdo má poradí jestli se to vyplatí poměr cena a měřící rozsah ?

Dík Max
Lukas-kase
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 29 Okt 2016 08:10

Re: seneye

Príspevok od používateľa Lukas-kase »

Ahoj, nemůžu si vynachválit, mám seney home, jelikož jsem nepotřeboval měřit světlo, jelikož mám Kessil A360WE se spectralnim ovladačem, takže výstup mám vyhovující co se týče světla. Každopádně zpět k seney, skvělá věc, reaguje rychle, měření je přesné, pro zajímavost, vytáhnu zařízení z vody a do 10s mám sms na mobilu co je špatně.
V současné době měřím přes seney NO3, PH a teplotu a jednou týdně jen pro kontrolu měřím salinitu a PO4.
Jen upozorňuji že je potřeba seney webserver, jinak to nejede online a je to víceméne k nicemu, jedine ze by si to píchnul do PC a to měl pořád zaplý. Pokud chceš ušetřit a nekupovat wifi pack, stačí obyčejný seney web server a wifirepeater s výstup na LAN kabel a jednoduše ve skříní pod AQ zapojíš.
Pokud na to máš peníze a nemáš jich zase tolik aby si šel do apexu, tak bych do toho šel, jelikož pro mě odečíst ph a NO3 na kapkovejch testech je takova trochu sazka a vysledek nikdy nevim presny a hlavne je to skvely hlidani teploty, vis ze neuvaris ryby kdyz se neco stane s topitkem.
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: seneye

Príspevok od používateľa Mender »

Ty měříš na Seneye NO3???? Ne náhodou NH3???
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: seneye

Príspevok od používateľa vlčák »

a co bys meril tim apexem misto kapkovejch testu ??? :shock:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: seneye

Príspevok od používateľa VINTR »

No, co to vůbec měří? Kdo z vás měří PH, NH3, osvětlení, (teplotu budiž, ale jen cvičně), světla? mě nezajímají vidím okem co se mi líbí.... spousty parametrů, ale ani jeden mě nezajímá......

Mě zajímá NO3, Kh, Ca a Mg. Nic z toho to neměří....... K čemu to tedy je??????? :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: seneye

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

Kto by mal zaujem mam tu komplet seneye fungl novy dam to za nakup... zbytocna vec pre moriakov a vyhodene peniaze ... uprimne.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: seneye

Príspevok od používateľa axelson »

Janko 100 bodov :D :D :D :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"