Potrubie-poradte

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

petersman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26 Feb 2015 11:42
Bydlisko: Cadca

Potrubie-poradte

Príspevok od používateľa petersman »

Zdravim Vas ludia.Riesim dilemu a nikde sa nemozem k tomu nieco docitat.Poradte mi prosim vas niekto lebo sa uz zblaznim.Videl som na nete kopu videii ze na potrubie pouzili ludia trubky,spojky,T,prechodky....s materialu ktory sa sklada ako lego.Ja sa za pana nemozem dopracovat k nazvu toho systemu.Vsade len klasicke potrubie na vodu predavaju.Co znamena ze je to spajane za tepla zvaranim.Lenze ja by som chcel zohnat take ktore sa nezvara ale len tak sklada.Mam pocit ze sa ani nelepi.Viete prosim vas niekto kde sa to da zohnat v okoli ZA pripadne ako sa taky system potrubia vola?
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Potrubie-poradte

Príspevok od používateľa radEg »

Vo všeobecnosti sa používajú PVC-U rúrky a fitingy, ktoré sa bežne používajú pre bazénovú filtráciu a podobne. Niekto používa šedé niekto biele. Ale myslím, že všetky sa lepia. Osobne som bral odtiaľto eshop.macekasyn.cz. Doručujú aj na SR a super komunikácia s nimi a fajn ceny.

Osobne skladačky nepoznám akurát priamo z kanistrových filtrov.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
petersman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26 Feb 2015 11:42
Bydlisko: Cadca

Re: Potrubie-poradte

Príspevok od používateľa petersman »

Ok.Diky moc.este jedna otazka.Lepidlo si tiez pouzil s tej stranky alebo si pouzil nejake specialne
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrubie-poradte

Príspevok od používateľa vik_33 »

Mám PVC-U potrubí a někde lepené, někde jen nasazené ( kvůli případnému čištění, výměně refugia apod. - už se mi to hodilo :) ). Lepené lepidlem přímo na tyto trubky.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Potrubie-poradte

Príspevok od používateľa radEg »

Odporúčaný je Tangit od henkel na PVC-U
PS: napríklad priamo vo filtri ani ja nemám zlepené posledné kúsky potrubia a rovnako ani v prepade ich nemám polepené aby sa to dalo čistiť prípadne vytiahnuť keď je treba. Fajn je mať aj nejaké šrobovacie spoje keby dačo ale aj tie sú nalepené na potrubí. Záleží ako komplikované to budeš mať.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: Potrubie-poradte

Príspevok od používateľa Mender »

Já tam, kde chci zachovat rozebíratelnost, lepím silikonem.
luky133
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 10 Mar 2008 16:20

Re: Potrubie-poradte

Príspevok od používateľa luky133 »

Nechcem zbytočne zakladať nové vlákno tak sa spýtam tu. Konečne plánujem filter a už mám doma potrubie, kohúty fittingy atď. Otázka na skúsenejších. Objednal som si tri ventily. Jeden plánujem dať na prepad, druhý za výtlačné čerpadlo. Posledný ventil, ktorý mi ostal je kde lepšie podľa vás dať? Na rezervnú trubku do filtra, alebo tam ventil nemusím dávať keď je to len rezerva? Ak by tam nebol potrebný tak by som si spravil radšej nejakú druhú odbočku z čerpadla na budúce využitie.
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrubie-poradte

Príspevok od používateľa tomokovi »

Ja osobne mam na prepadove a na vytlaku
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Potrubie-poradte

Príspevok od používateľa Jajo »

Spravil by som bypass za výtlakom a tam ho dal. Určite sa do budúcnosti hodí.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"