proc začít ?

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

proc začít ?

Príspevok od používateľa lucius »

Zdravím, měl bych takový psychologicky dotaz, co vás nakonec přimělo s mořskou akvaristikou začít?
Jsem teď ve fázi, kdy mám vyřešené velikosti akvarií, jakou filtraci, stavební únosnosti atd atd. A nyní vlastně ten poslední krok, začít investování penězí a nemálo času jak v začátku, tak v průběhu celého akvaření (což se se sladkovodní nedá vůbec srovnávat) až do smrti majitele, či akvárka :)
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa axelson »

Ja som mal sladkovodne akvarka a presvedcilo ma ako synovec rozpraval s nadsenim o morskej akvaristike ake su technologie a pod. Tak som si povedal ze je to vyzva a mam uz 4 akvarko. Momentalne funguje uz len jedno zacinal som s 60 l a teraz mam 570 l :D :D ked sa ti dari a vidis prirastky a ako funguje zivot mas z toho radost. Ale ma to aj chyby. :lol: narocny konicek na financie a cas :oops: mozno niekto nebude suhlasit ale tot moj nazor
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa pepahr »

Já měl taky sladký rostlinný.. a už mě nebavilo každý 2-3 týdny stříhat kvítka, tak jsem šel do moře a nelituju.. finančně je to horší, časově ani ne :) A taky za to může toto forum.. jednou jsem hledal na netu něco ohledně stříhání rostlin a zavedlo mě to sem kde někdo psal, že mu korály rostou tak rychle, že to stříhá jak rostlinný akva.. Sem se tu začetl a bylo to... :)
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa MRysan »

No a já jsem právě na cestě zpět, ale nechám si obojí :lol:
Prílohy
IMAG1388.jpg
LPS/SOFT 300l
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa lucius »

díky za názory a zkušenosti :) ještě by mě zajímal nejčastější důvod ukončení akvaření, občas tu zahlédnu inzeráty, prodávám vše, prostě nic si nenechají, aby měli šanci se k tomu někdy v budoucnu vrátit, technika se nezničí a kupovat vše znovu atd. atd. hmm.
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa pepahr »

Tak řek bych buď to časem omrzí, není čas... Jeden tu psal že už 4x vytopil sousedy, to pak tuším že už dojdou nervy a nebo člověk dostane nůž na krk od sousedů a nebo z vlastních řad - manželka :)
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa MRysan »

jo, střelba do vlastních je velice častý důvod.
LPS/SOFT 300l
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa pepahr »

Jojo kdyby některé věděly co do toho utopíme peněz je nás půlka mrtvejch..ja určitě a to sem teprv začal:)))
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa tomvec »

Ženský si taky kupují kosmetiku, prášky na hubnutí, prášky na zvětšení koz, kabelky, botičky...
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Mám sladkovodní i mořské a mohu říct že o sladkovodní se musím starat víc a už mě to tak moc nebaví. Mořské si žije svým životem bez jakéhokoliv zásahu, je barevnější a pořád je tam co sledovat...... jo a zrovna včera jsem říkal manželce, nekouřím a nepiju tak i kdybych doplácel za vodu 20 000 tak je mi to u prdele :lol:
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

Sladkovodne mam 34 rokov a morske 4 mesiace, ku ktoremu ma dokopala manzelka, nie ze by som ho ja nechcel... :D
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa pepahr »

marvanek001: přesně tak - já se tu nechtěl tak rouhat, ale taky mám míň práce s mořem než sladkým... :) to teda neplatí o založení, tam je to maličko náročnější na začátek, ale pak mi to pomalejší tempo spíš vyhovuje :)
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa Bohuš »

To asi musí vědět člověk sám, jestli chce doma moře nebo ne. Jestli je ochotný investovat peníze a čas. Mě moře pořídila žena k narozeninám a zatím pořád chci spíš zvětšovat než rušit. Mořské akva, je z mého pohledu mnohem zajímavější než sladkovodní. Na duhou stranu je to závazek. Těžko se na delší dobu odjíždí. O moře se neumí jen tak někdo postarat, není to jako říct sousedce zalej mě kvítka a nakrm králíka a v klidu si odjet na dovču, když je tam za xxx tisíc život a spousta práce... . To jsou možné důvody proč to někdo ruší.
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa Killingman »

Když už jsem naučil svojí exmanželku k doplnění vody do odparu, měření KH a nakrmení ryb po dobu mé dovolené s přítelkyní, naučí se to každej a nejen ne moc chytrá sousedka.

Položil bych si spíš otázku proč nezačínat...
- Bude mě to bavit ještě za X let?
- Jsem ochotný zvednout zálohu na elektřinu alespoň o 0.5MWh/měsíc?
- Mám na to vůbec čas a chuť?

A to rušení? To je na to se zeptat asi jich, občas někdo ruší třeba 300ku protože přešel na 1000ku a technika mu tudíž není na nic (pokud kupoval třeba řešení na klíč od renomované firmy :-) )

A jen poznámka závěrem - osobně bych nešel do ničeho menšího než 500l...
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa vlčák »

no a pak se clovek ohledne a zjisti co ho to stalo a je mu smutno. pokud do toho nekdo spadne a chce mit vse nej tak je nakonec za nejvetsiho vola. kolem prodejci s nacpanou kapsou a ja pres dve mega minus. nemam se za to rad.

:-(((((((((( nic nenadelam
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"