proc začít ?

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa Jajo »

Treba si každopádne uvedomiť prečo to more doma chcem. Či je to len na chválenie pred návštevou a na FB, alebo ma to baví a žijem pre morský život. Mňa to teda chytilo až tak, že všetok voľný čas venujem akváriu. Človek musí mať ale aspoň trochu cit pre prírodu, aby bol schopný väčšinu času a peňazí obetovať pre tento náročný koníček. Morský život je to naj čo sa dá v prírode vidieť.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
pepahr
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 20 Sep 2014 21:29
Bydlisko: Znojmo

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa pepahr »

Vlčák: 2mega???!... :shock: :D co tam chováš? Se dojdu podívat asi...
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa lhajek »

Já tedy nevím jak ostatní, ale u mě bylo nejdřív rozhodnutí že do moře chci jít a pak jsem začal shánět info jestli je to na doma reálné a jestli si to mohu dovolit finančně.
Mě zatím víc času bere mořské akvárium než ta sladkovodní. Ale kvůli moři sladkovodní likviduji. Rád se učím něco nového o přírodě a tohle je úžasný kus přírody doma, který navíc musí být funkční.
Umím si v tuhle chvíli představit rušení moře jen kvůli stěhování a pořízení si většího moře

Odesláno z mého Tab2A7-10F pomocí Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
JirkaS
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 06 Júl 2013 07:02
Bydlisko: Žamberk

Re: proc začít ?

Príspevok od používateľa JirkaS »

Protože Moře je Moře.

Měl jsem 1000l mořské akva a lituju dne, kdy jsem ho musel dát pryč. Musel jsem protože jsme se stěhovali a nyní začínám znova, protože každou chvilku co jsem mohl, tak jsem namísto čumění do TV koukal do akva a sledoval ten úžasnej život a co tam je nového. Je to sice náročnější na čas s peníze, ale to je zanedbatelné s tím, co vlastně máš doma ve skle. Máš tam kus podmořského života, který je opravdu úžasný.
Narozdíl od sladkovodního nemáš takový prostor na omyly, ale po zkušenosti s mořskou akvaristikou, ikdyž je ta moje zanedbatelná oproti ostatním zkušenějším reefařům, bych sladkovodní už doma nechtěl.

Je to sice běh na dlouhou trať, ale STOJÍ ZA TO.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"