Reef helper

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Reef helper

Príspevok od používateľa laomedon »

Pred nedavnom tu niekto pisal ako to vsetko stiham starat sa o tolke akvaria ( 3000 litrov main display, 12 litrovy nano reef, 100 agresive tank mates, 6oo litrova karantena, 100 litrova karantena a este samostatne nasa Favia murena ktora uz rastie ako z vody !)

Nuz tak uz nestiham. Uz 5 den si lezim na neurologii a cakam nato kym mi nejaky ujo doktor vyberie odlomenu cast platnicky L1 ktora tlaci na nervy a ja si necim pravu nohu.

Nadrapovanie sa cez velku nadrz a prenasanie bandasiek si vybralo svoju dan.

Tymto sa chcem podakovat mojej krasnej Deniske za starostlivost o nase rybky pocas mojej dovolenky v spitali.

Jedno je ale iste po mojom navrate (niekedy medzi sviatkami) budem dalsich 4-6 tyzdnov neschopny pohybu. Preto budem musiet najst sposob ako sa starat o nas reef. Ak by mal niekto s sikovny z okolia Badina chut a cas spoznat Reef keeping budem vdacny za kazdy zdravy chrbat :-)
Co uz aj ty najvacsi z nas musia obcas do servisu :-(

Najviac ma mrzi ze si budem musiet zmenit moto od napoleona u mna totizto prestalo byt realne :-(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Reef helper

Príspevok od používateľa frantod »

ahoj,

operáciu platničky L5S1 mám našťastie úspešne zasebou (17.2.2011). Nemohol som chodiť a necitlivá pravá noha, viem čo to je a nikdy by som už nechcel. Odvtedy sa zmenil moj postoj k životu ;) a hlavne k dvíhaniu vecí zo zeme!!!

Verím, že ti to dopadne tak dobre ako mne a čoskoro sa dáš doporiadku, ale už to nie je ono...

Ps: nesmieš 2mesiace sedieť :(
Ps2: jediné pozitívum sú kúpele :D a s citlivosťou budeš môcť predpovedať zmeny počasia...
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa chip »

Skoda ze badin neni bliz prahy :cry: tak aspon drzim palce
Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa Beletsky »

Jojo, byt z Prahy, tak uz jsem u tebe a hned bych ti pomohl, skoda. Tak at se hlavne brzo uzdravis a neboj, treba to heslo bude zase brzo realne :wink: drz se
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa plaster »

Aďo, ty si hádam robíš prdel. Veď bývam cez cestu a Dene som volal, že keď bude potrebovať s niečím helfnúť nech cinkne. Tak volajte : )
Pokus o REEF ...
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa Martin »

Co jiného popřát v tuhle dobu než pohodu a pevné zdraví všem.
Tobě dvakrát .
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa vik_33 »

U nás v rodině je tato operace letos populární - táta (82) ji absolvoval krátce před stretkem u Tebe a švagrovou (39) včera pustili z nemocnice. Táta už běhá a skáče zase jako kamzík a švagrové to dopadlo také dobře.
Takže Ado - držím palec, ať jsi brzo zase fit.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa kominík »

taky přeji brzké uzdravení

a co se týče tahání vody tak už jsem to taky pořešil - hadice při vypouštění - odkalování přímo do odpadu (u tebe v kuchyni by to taky šlo) a vodu zpět zase přes čerpadlo ze sudu do oběhu ve sklepě do filtrace ( u tebe to jde to samé) a je to bez tahání zbytečných barelů ,kýblů apod.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa amsi »

Adriane přeju pohodový zákrok a ještě pohodovější rehabilitace ....... mě už taky v zádech něco šramotí a doktorské prognozy nejsou optimistické ..... výměnou vody se to nenapraví !!! :mrgreen: Hlavně užívejte krásné svátky a Denisce přeju pevné nervy s akvárkem a AŤ NIC NENOSÍ !!!!! :wink:
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa VF »

Stejně jako ostatní "mírně" vzdálení přeji hlavně pohodu a brzké dořešení problémů. Voni to doktoři už uměj. Abych Ti taky dal příklad z rodiny - mámě bude v dubnu 85, s plotýnkami byla na operaci krátce po mém narození v roce 1959 a prací na zahradě si udržovala záda v pořádku. Pravda, teď na podzim si přetrhla na zahrádce šlachu u tricepsu ale po zvládnuté operaci se těší na jarní práce! Tak hlavu vzhůru a kapku štěstí!
Měj se a těším se na další setkání.
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa laomedon »

Dakujem vsetkym za podporu, ono to cakanie je najhorsie asi. Uz 5 dni cakam a este 3 dni budem. Viem ze doktory uz to robia ako na beziacom pase. Zial tie obmedzenia po operacii budu dost radikalne. Ziadne odsavanie dna, ziadna zmena aquascapingu ( ktoru som. akurat minuly tyzden zacal) skoro nulova manipulacia v hlanej nadrzi. Asi budem musiet najst niekoho ako ma ten Chingchai z bankoku koho vola fishguy :-) alebo ako David Saxby on sa asi iez sam nevrta v jeho akvariu :-) co uz ved som sa nim chcel inspirovat ...

Kominik - ano mas pravdu tak som to robil lenze umyvadlo v kuchyni nam ide do odpadu ktory konci v profi precerpavacke do kanalizace ( sme 1,5 m pod urobnou s domom) a ked som tam pustal vodu z akvaria zacali brutalne hrdzaviet vodiace tyce cerpadiel ako aj spetne klapky z liatiny, preto som sa snazil vsetku vodu menit dole tam ide odpad z umyvadla do garatu pre domom :-) ved preto som pred par tyzdnami urobil ten novy zasobnik na vymenu vody o kapacite 350 litrov dole s ventilom cize viem hadicou vratit presne to co zoberiem, problem ale je ze musim merat vodu ktoru stahujem z akvaria a to som este nevyriesil inak len cez bandasky. A toto bue problem.

Dokonca som vyuzil rezervnu trubku 32mm z hlavnej nadrzi na vymenu vody tak ze hore odsavam a tecie dole do fishroom do umyvadla ale opat to musim nejak merat :-(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa laomedon »

Pajac diky za ochotu samozrejme ze s tebou pocitam. Problem je se ta urcite nemozem otravovat s kazdou chujovinou a kazdy tyzden s vymenou vody. To budem
Musiet nejak vymysliet este, ved kurna uz nezdvihnem ani vedro so solou :-(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Také přeji brzké a hlavně dokonalé uzdravení !
Měření množství vody - co tak zkusit nějaký průtokoměr ?
Jsou přeci zařízení, které měří nejen vodu, ale také různé agresivní kapaliny, takže by se snad něco, co by vydrželo mořskou vodu, našlo. Nevím zatím nic o jejich cenách anebo přesnosti měření, ale věřím, že v současné době je možné koupit všechno. A jestli položit vedle sebe svojí páteř a nějakou ceninu, tak beru raději zdraví. Bohužel už také vím, o čem to je :cry: .
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa kominík »

udělej si čárku při vypouštění z akva a nechej ji tam navždy a víš cca litry vypouštěné vody a potom jestli ti v barelu zůstane dvacet - třicet litrů nic se neděje.Co se týče odpadu jedině dlouhá hadice zasazená do odpadu ve sklepě .Jinak nějakého černocha :oops:
voloda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 25 Dec 2007 20:33
Bydlisko: Pliešovce

Re: Reef helper

Príspevok od používateľa voloda »

Ahoj hlási sa fisguy, prsty na ruke máš v poriadku, tak tel. číslo môžeš vyťukať a jazyk dúfam tiež na inštrukcie :D Mňa môžeš kľudne "otravovať s každou chujovinou" :lol: :lol: :lol: . Vážne keď treba dobehnem, nemám problém. Skoré vyzdravenie. :)
Sú to naše sny čo nás stále poháňajú vpred...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"