Sinularia

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Sinularia

Príspevok od používateľa miro83 »

zdravim,

na jednej vetvicke sinularie mam taky biely flak.( asi tyzden bol hnedy). co to moze byt? je to odumrete, alebo nejaka plesen, prip. bakterialne ochorenenie? este co som spozoroval dolu na nohe je tiez taka ako keby sa rozpadala alebo co. fotky su z mobilu takze nic moc.
co by som mohol s nou urobit, odstrihnut tu napadnutu vetvicku? ak ano vie mi niekto poradit ako na to ( myslim tym ci ju strihat priamo v akva, na ktorom mieste, nejaka dezinfekcia,...), diky
sinularia1.jpg
sinularia.jpg
sinularia1.jpg
Bak
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 03 Jan 2015 13:58

Re: Sinularia

Príspevok od používateľa Bak »

Do korálu si něco kouslo. I kdyby to bylo bakteriálního původu, tak pokud se bělavé místo nebude rozšiřovat, nech to tak. Kožnatí koráli jsou nezmaři a zdravej jediec si poradí. Jestli máš ale neodolatelnou touhu něco řezat, tak si objednej V3Sku dřeva a ruční pilku. :idea:
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Sinularia

Príspevok od používateľa švíco »

Můj lobophyton se stejným způsobem množí.... odpadají mu konce klobouku a jsou z toho další lobopthytonky. Jestli to dělá stejně i sinulárka, to nevím.
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: Sinularia

Príspevok od používateľa miro83 »

tak este pockam a budem pozorovat. diky
tomas.budin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02 Aug 2020 12:31
Bydlisko: Třeboň, ČR

Re: Sinularia

Príspevok od používateľa tomas.budin »

Ahoj,
dovoluji si zde vložit dotaz taktéž ohledně Sinularia (alespoň doufám, že jde o tento korál)..
Pozoruji několikátý den "kouř", který do vody vypouští a nevím, co to znamená. Nejprve jsem došel k záv]ěru, že jde o rozmnožování, ale během víkendu se korál zavřel a i tak vypouští.. To už mi přijde zvláštní..
Nevíte, o jaký jiný jev by se mohlo jednat?
Děkuji za odpověď,
Tomáš

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"