Zoanthus - stracajú sa polypy

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Zoanthus - stracajú sa polypy

Príspevok od používateľa miro83 »

ahojte, pred 1,5 tyzdňom som si priniesol zoanthus. cca za 2-3 dni začal riednuť - strácali sa mu polypy, momentálne tak 20-30% kolónie. nasledovalo premiestňovanie - do menšieho prúdu, do menšieho svetla, nepomohlo.
dnes som našiel tento článok http://www.reefsanctuary.com/forum/inde ... ing.55054/ a naozaj sa bude jednať o ,, nudibranch´´ našiel som v kolónii jedného čo bol vyfarbení ako trochu zatiahnutý polyp zoanthusu.
mám 2 dotazy k vám
1, v tom článku píše, že treba urobiť dip v RO vode a jod (pouzil by som betadine). môžem zoa vykúpať v tej RO vode, tady na reefe som našiel , že reeferi použivajú dezinfekčný kúpel v slanej vode + betadine.

2, zoa som vykupal v slanej vode +betadine, a dal do karanteny, teraz so tam nasiel asi dalsieho zaskodnika , je to tiez nudibranch alebo nieco ine?

diky za odpovede
Prílohy
nudib2.jpg
nudib1.jpg
nudib.jpg
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: Zoanthus - stracajú sa polypy

Príspevok od používateľa miro83 »

aby toho nebolo malo, po zhasnuti svetiel som teraz objavil dalsich obyvatelov na ricordei. co to je? plostenka? plz? dobry, alebo zly?
a vpravo dolu su odfoteny dvaja maly slimaci, mam ich v akva milion, mozu tito slimaci pozierat koraly, ako napr. ten zoa alebo favites. lebo v tom clanku o zoa boli taky maly slimaci opisovany sundial snail
Prílohy
plz1.jpg
plz.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"