Ricordea

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Ricordea

Príspevok od používateľa švíco »

Přivezl jsem si dva krásné korály ricordea a nebyly přichycené na kameni. Zkoušel jsem je lepit vteřinovým lepidlem k podkladu, ale druhý den se pustily. Začaly pouštět sliz a lepidlo povolilo. Dneska jsem je zkusil ke kameni přichytit pomocí síťky ze žínky na koupání (koupil jsem novou - nedotčenou šamponem). Jak dlouho může takové přirůstání trvat? Pomůže toto "znásilnění" nebo je mám raději nechat volně ať si v nárži nějaké místo najdou? (bojim se ale aby se nechytily na místě, kde nebudou vidět...) díky :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa švíco »

Takže ani převázání síťkou se neosvědčilo... ricordea začala produkovat sliz a jakoby se nafoukla a " vrostla do ok síťky" a to jsem jí nechal díru v síťce na ústní otvor a síťka byla dost na volno... ze síťky jsem jí vyndal a položil mezi kameny, nechám to na ní, kam se usídlí... příště si koupím pouze přirostlou na kameni... :roll:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa vik_33 »

Osušit "nohu" a přilepit na korálový chips sekundovým Loctite gelem ... nechat chvilku zaschnout ... funguje to, mnohokrát ověřeno ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa švíco »

To jsem zkoušel, sice to nebylo lepidlo loctite, ale modelářské gelové vteřinové lepidlo (mělo by to být stejné) a ricordea začala pouštět sliz a odlepila se... discosomy takto lepím normálně, ale ricordea je pro mě záhadou...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
jkl2n
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Nov 2008 09:43
Bydlisko: Zilina

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa jkl2n »

švíco napísal:To jsem zkoušel, sice to nebylo lepidlo loctite, ale modelářské gelové vteřinové lepidlo (mělo by to být stejné) a ricordea začala pouštět sliz a odlepila se... discosomy takto lepím normálně, ale ricordea je pro mě záhadou...
ja ich väcsinou iba polozim na kamen, niekde kde nie je velky prievan, a ona sa prilepi sama
anezka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 05 Feb 2010 11:03

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa anezka »

švíco napísal:Příště si koupím pouze přirostlou na kameni... :roll:
Diskovité sasanky čili korálovníci nejdou omezit v pohybu. Stěhují se akváriem tam, kde jim je nejlépe. Nejsou přirostlí, ale přisedlí.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa švíco »

Díky za upřesnění... všiml jsem si, že diskosomy putují po kameni do míst, kde se jim líbí. Když se nad tím tak zamyslím, tak lepení vteřinovým lepidlem je potom nelogický krok. (přesto jsem se to dočetl v mnoha diskuzích jako ideální recept) Funguje to snad jako dočasné ukotvení a donucení živočicha zůstat na místě do přelezení na ideální místo...? Už se mi stalo, že se diskosoma po lepení vteřinovím lepidlem do rána uplně rozpadla...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa Lukáš »

Zoberies vyssi priesvitny plastovy kelimok (od piva, kofoly, tresky, vlasskeho salatu,.....), nasypes donho 2-3 cm vrstvu koral. chipsov, kelimok aj s kor. chipsami umiestnis na dno nadrze tak, aby ti ho neodplavilo ani neprevratilo, do takto umiestneneho kelimku vlozis discosomu/Rhodactis/ricordeu, po tyzdni (prip. 2) vyberies kor. chips aj a prirastenou disk.sasankou a umiestnis ho na zvolene miesto v nadrzi. :idea: Stary osvedceny postup z dielne Premka Podlahy, ktory takto mnozil disk. sasanky este v casoch, ked vacsina morskych akvaristov v Cechach jazdila k Jadranu pre sasanky konske.
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa VF »

Lukáš napísal: Stary osvedceny postup z dielne Premka Podlahy, ktory takto mnozil disk. sasanky este v casoch, ked vacsina morskych akvaristov v Cechach jazdila k Jadranu pre sasanky konske.
Ku'a chlapi, kdo používá přezdívku P.P. ????
Zkušenost je nesdělitelná!!
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa švíco »

Lukáš napísal:Zoberies vyssi priesvitny plastovy kelimok (od piva, kofoly, tresky, vlasskeho salatu,.....), nasypes donho 2-3 cm vrstvu koral. chipsov, kelimok aj s kor. chipsami umiestnis na dno nadrze tak, aby ti ho neodplavilo ani neprevratilo, do takto umiestneneho kelimku vlozis discosomu/Rhodactis/ricordeu, po tyzdni (prip. 2) vyberies kor. chips aj a prirastenou disk.sasankou a umiestnis ho na zvolene miesto v nadrzi. :idea: Stary osvedceny postup z dielne Premka Podlahy, ktory takto mnozil disk. sasanky este v casoch, ked vacsina morskych akvaristov v Cechach jazdila k Jadranu pre sasanky konske.
To je perfektní návod a přitom naprosto primitivní... díky moc za nakopnutí :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
misenko1962
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 23 Jan 2013 10:56
Bydlisko: zemianske sady

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa misenko1962 »

Chcem sa spytat na ricordeu stale je zatiahnuta odkeda ju mam ostatne koraly prosperuju a ricordea sa stale zmensuje poradte dakujem
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa shock »

parametre, prudenie, svetlo/umiestnenie ?
ktore su tie ostatne koraly ktore prosperuju?
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
Vydra Luboch
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 26 Jan 2012 16:34
Bydlisko: Havířov

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa Vydra Luboch »

Vítám vás mořáci nerad někdy vstupuji do diskusí némám to rád protože každý má ty své vychytávky a ruzné finty ale co se týče diskozom a rikordeí jediný a dobře fungující systém je přišiti nebo uškrcení a následovné překrití nějakou mřížkou nebo děravou miskou a to kvuli zvědavým a rýpajicím rybám jako jsou věčné hraví bodlocí.To co tu píši není žádná latina protože kluci v mém okolí vím o čem mluvím.má dcera se stala hlavní švadlenou co se týče rikordeí i lobophytonu pěkně se jí daří a přividělává.No marné je šikovná po tátovi.........Jinak vše NEJ DO NOVÉHO ROKU a mnoho mořáckých uspechu VÁM VŠEM LUBOCH VYDRA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa JLC »

Tim prisitim asi neni mysleno uplne do ziveho? Lze je prichytit gumickou?
AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Ricordea

Príspevok od používateľa MRysan »

snažil jsem se o to samé několik dní, lepidlo, gumička, síťka. Nic nefungovalo ani na discosomy, ani ne ricordeu.
Lepidlo vůbec, všude sliz a po pár hodinách odlepeno, Gumička moc škrtila, na doscosomu OK, ale ricordeu skoro prořízla (a to nebyla vůbec utažená) Síťka sice funguje, ale většinou jí není kam chytnout. Zkušeností nemám mnoho, ale to co dělám v současnosti funguje a mám otestováno.
Normálně položím na dno a zaklopím salátovou miskou s dírkama (na bok jsem nalepil dva kamínky aby neplavala), discosoma přiroste na korálovku, případně se pak dá přilepit lepidlem na útes díky té korálovce, nebo nechat na dně. Vyzkoušeno cca na třiceti kusech a vše přežilo. Ricordeu jsem udělal stejně, nejdříve se chytla na korálovku na dně a pak jsem jí s pár kouskama korálovky přehodil na útes. Lepení třeba nebylo, protože je tam vodorovně.
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"