Sinularia versus Capnella versus Cladiella

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Mnohé Sinularie se množí samovolně vegetativně oddělením části kolonie.
Chemický boj mezi korálnatci je znám, nejhůř z něj vycházejí SPS korálnatci, snad nejlíp Pachyclavularia ssp.
Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Drago »

V rámci této diskuse jsem se chtěl zeptat,jak dlouhé je slíkání sinulárií nebo zda je to individuální. Či to záleží i na složení vody kdy nedostatek nebo naopak,když je ve vodě nějaké látky mnoho zpomaluje tento proces.Omlouvám se jestli se tento jev nazývá odborně a já o tom píši jako o slíkání korálu.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Rád bych se zeptal na jednu věc,co mě trochu znervózńuje.Mám v nádrži už asi dva měsíce Cladiellu,která skoro každý den a to i přes den se zatáhne a scvrkne a teprve za pár hodin se napumpuje a je zase normální.Akva je nově založené asi dva měsíce,už hezky oživené,parametry vody celkem v pořádku,trochu řas je samozřejmě přítomno,ale v normě,v nádrži je zatím přítomen kolega Sarcopython Ehren.nějaké Sinularie,rournatci a to je vše.Kde je ale zakopán pes?
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

este foto mojej sinularie

Obrázok
500L
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

* ivo *
No já mám doma capnellu asi cca mesic a taky se mi jednou za dva dny přes den scvrkne a pak se napumpuje ??? taky nevim co ji trápí ?
:wink:
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

:roll: Jo a ještě bych se chtel zeptat ? jak jste se tady zminovali o množení capnelly tak jak že se to teda dela spravne ?? zaškrti se nejaka vetvička a ona potom odpadne ? nebo proste nevim jak to po tom zaškrceni pokračuje . Napište prosim jak to po připadě množit ??? :lol:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

BOBR napísal::roll: Jo a ještě bych se chtel zeptat ? jak jste se tady zminovali o množení capnelly tak jak že se to teda dela spravne ?? zaškrti se nejaka vetvička a ona potom odpadne ? nebo proste nevim jak to po tom zaškrceni pokračuje . Napište prosim jak to po připadě množit ??? :lol:
capnela se dá množit jak řezem (špatně přirůstá)nebo se nechá vystavená místu kde je víc proudění a ona se začne množit sama a to tak že si sama zaškrtí ramena které potom pustí a tam kde sednou tak přirostou.Pokud je po puštění sebereš a připevníš opatrně třeba gumičkou na kamen tak do 2 dnů přiroste sama.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

aha :wink: . no ja jí mam prave v silném proudeni :) . Takže se mechanicki neda zaškrtit ? no a tedy když už to rameno odpadne tak ho stači prichitik te kamenu gumickou ? a je jedno jestli na stojato nebo na ležato ??? :lol: . jsou to asi blbe otazky ale kdyby seto třebas stalo tak ať vím díky ... :roll:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

po samovolném dělení je třeba ten nový kus připevnit tak aby byl ve styku s podkladním kamenem v místě kde došlo k onomu dělení :wink:
tak tedy jednoduše nastojato.
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

Otázka: mám Capnelu o velkosti cca 20-25cm. Ked som ju doniesol, trvalo kým som nasiel miesto a kým sa napumpovala. Potom, co cert nechcel sa jedno rameno dostalo do cerpadla a zachytilo (asi pred 2tyzdnami). Neviem kolko to trvalo ale ked som prisiel domov bola jak na skripci :( Vytiahol som ju a ona sa samozrejma stiahla. S ramenom som nic nerobil, len si tak lezala. Ked sa to nemenilo (cca 10 dni), premiestnil som ju na ine miesto, kde trochu viac fukalo ale stale nic. Dnes som ju len nadvihol, či nemakne alebo niečo a to rameno mala nahnite. Poskodene miesto som oddelil, ale neviem, či to stačí, ci netreba odrezat nizsie. Dal som ju do silnejsieho prudu.... Co dalej :?: Cakat :?:
http://www.reef.sk/album_mod/upload/f86 ... 62c395.jpg
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

tomáš napísal:... Poskodene miesto som oddelil, ale neviem, či to stačí, ci netreba odrezat nizsie. Dal som ju do silnejsieho prudu....
Odříznout v místě, kde již není žádné poškození - capnella se dá řezat skoro jako vrba :) Jinak já ji měl spíše v mírnějším proudu. A pokud vím, tak capnella je celkem slušný ukazatel kvality vody ( dusičnanů ) - pokud je vše ok, tak se krásně napumpuje a rozvine. Pokud tomu tak není, je zatažená a "zvadlá" ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

Jinak já ji měl spíše v mírnějším proudu. A pokud vím, tak capnella je celkem slušný ukazatel kvality vody ( dusičnanů ) - pokud je vše ok, tak se krásně napumpuje a rozvine. Pokud tomu tak není, je zatažená a "zvadlá" ...[/quote]

áno más pravdu, plne s tebou súhlasím
Wind
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24 Okt 2008 13:07

Príspevok od používateľa Wind »

Potrebujem trochu zredukovat capnelu.Ma 3 nohy a jedna sa uz pomaly ale isto stahuje dalej od tych dvoch a to mi prekaza.Chcela by som tu jednu premiestnit na nove miesto.Ako to nasetrnejsie urobit? Klasika odrezat alebo su aj ine sposoby?Nezahumusi sa pri klasickom rezani voda? Nerada by som "otravila" akva.Dik za rady.
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Príspevok od používateľa tomáš »

Ja som to robil mimo akva. V kybliku som ju rozdelil a pripevnil na sklku.... Po chvili som dal do AQ a v ohode uz na druhy den bol koral v olnej sile vytiahnuty :wink:
....každý život si zaslúži respekt....
Wind
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24 Okt 2008 13:07

Príspevok od používateľa Wind »

Mimo akva by to bolo velmi komplikovane.Ma niekto ine skusenosti?
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"