zatažené korály

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

elmarquez
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30 Aug 2015 10:31

zatažené korály

Príspevok od používateľa elmarquez »

Zdravím, mám nové akva asi měsíc, dal jsem do něj před dvěma dny sinularie, sarcophytony a xenii. Xeniie nejdřív asi hodinu krásně pumpovala a jeden sarcophyton taky vytáhl polypy, ale po hodině se zatáhly a od té doby jsou zvadlé bez života. Jak dlouho to může trvat než budou normální? Díky.
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: zatažené korály

Príspevok od používateľa cooffe »

no je potřeba napsat o akvárku drobet víc info,filtrace,jak si nádrž zabíhal(živý kameny,nebo mrtvý atd)+přidat hodnoty vody-takže teplota,Kh,NO2,NO3,PO4,salinita ..křišťálovou kouli tu nejspíš nikdo nemá :D :D :D
IM Nuvo mini 38G+Kessil
elmarquez
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30 Aug 2015 10:31

Re: zatažené korály

Príspevok od používateľa elmarquez »

filtr mám vnější, výroba na míru kaskádový, živé kameny mám ve filtru plus bactoballs, jinak tam mám ještě odpěňovač, fluidní filtr na odstranění fosfátů, UV lampa, zabíhal jsem měsíc. Hodnoty dusičnanů a fosfátů jsou v poho, teplota 25 stupňů, salinita 1,025. Někde jsem četl, že se korály můžou aklimatizovat až tři týdny a být zatažené, tak nevím. Taky si nejsem jistý se salinitou, jestli není příliš velká?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: zatažené korály

Príspevok od používateľa shark »

salinita ok a mohou být nějaký čas zatažené,u těch xenií to je těžký,někdy se chytnou hned a někdy to neustojí,uvidíš sám. Vyčkej, sleduj a bude to ok.Chvilku jim bude trvat než si zvyknou na nové prostředí.Dal jsi poměrně nenáročné druhy což je ok a ty umí vydržet poměrně dost,tak bych se nebál.Jinak to uv-čko je na start akvaria holej nesmysl.Pobije ti bakterky který tam chceš rozmnožit.Vypni ho a nech v systemu jen jako zálohu pro případ že bude potřeba.Například pokud by se ti dělal zákal a podobně..
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: zatažené korály

Príspevok od používateľa DonPedro »

Hodnoty dusičnanů v novém akva v poho? Máš kliku. Jakou číslovku má výraz v poho?
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"