Lze Pachyclavulárií a Anthelií porůst dno?

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Lze Pachyclavulárií a Anthelií porůst dno?

Príspevok od používateľa Ivo »

Mám záměr částečně porůst prostor na dně mezi kameny Pachyclavularií a Anthelií.Ale mám zde pouze aragonitovou drť.Porostou jenom na ní ,nebo tam,kde to chci porůst mám položit slabé korálové pláty ,které dám těsně vedle rostoucích kolonií?Dík.
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Prvá vec Pachyclavularia rásť po piesku a jemnej drti nebude, jedine po skle - teda holom dne. To jej pôjde celkom dobre najlepšie tam kde je pod vacsim prudom a detrit sa na nej neudrzi. Ten jej nerobi dobre. Anthelia by teoreticky mohla rásť aj po piesku ale skôr nie ako áno. Potrebuje pevný podklad keďže sa nafukuje a sťahuje a pri tomto menení objemu sa musí mať o čo oprieť / pridržať. (keď rátam že je v nádrži aspoň ako taký prúd)

No a druhá vec je či to naozaj chceš, hlavne tu pachyclavulariu, podľa mojih skúseností sa jedná asi o najagresívnejší korál schopný popáliť asi všetky ostatné druhy. A keby si ju mal po celom dne nič je nezabráni prejsť pomaly ale isto aj na všetky okolité kamene a tu by mohol nastať problém. jedine že by si ju orezával tesne pred tým ako sa dostane ku kameňom ale to by si musel tak každý tretí deň, aspoň u mňa na skle tak rýchlo rastie.

Je lepsšie ju udržať na kameni ktorý je voľne položený na piesku na ktorý má problém sa dostať a ostane aj nadalej izolovaná.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Dík.Nemyslel jsem úplně po celém dně,ale mám při zadní stěně jednolitou skálu a před ní položeny v akva nějaké velké kameny,které navzájem vytváří určité malé "zálivy",tak jenom nějaký ze zálivů hodlám porůst.Už kvůli barvě. :lol: Jenže v těch zátočinách je menší proud,jsou částečně odcloněny,tak to ještě promyslím :?: :!: :shock: Ještě jednou :lol: DÍK.
Moři zdar a nám všem taky.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Pachyclavularia mi běžně porůstá svislé stěny akva, na dno se jí moc nechce. Ale mám jiný tip. Na dno je dobrá Montipora digitata :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Jo Montipora,to budu rád,když se mi udrží v nádrži,tu přemluvit nedokážu :cry: Ale viděl jsem,jak Pachyclavularia hezky porostla zbytky skeletu ana něm ještě nězaké položené kameny,a byl to opravdu hezký kopeček.Akorát si jí člověk musí sehnat hezkou zelenou,protože v nabídce jsou mnohdy různé barvy,které jsou mnohdy spíše do hněda než do zelena a těch jasně zelených jsem zase tolik neviděl.
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ono s tou zelenou farbou bude skôr asi otazka v akej sú kondicii, napr. obsah fosfatov, momentalne mam tri odtiene zelenej pachyclavularie: mint, zelena kriklavá a zeleno-zlta, ale je to zavisle aj od kvality vody.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no este je podstatny detail, co presne je Clavularia, co je Pachyclavularia a co je Briareum....obchodnici ti predaju to co si pytas, priklad:
" Co to mas tam v tom dolnom akvarku???"
"to je Briareum"
"skoda chcel som pachyclavulariu"
"no ved ono je to vlasne Pachyclavularia, mam ti ju zabalit ??"

to sa mi stava bezne :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

A pritom jedno je Stolonifera a druhe Gorgonia :lol: . T.j. su si pribuzne asi ako clovek a netopier. Roman poodhalil zasadny "problem", co vlastne v akvariach mate? Briareum ochotne porasta skelety vetevnatych koralov a vytvara aj vertikalne vybezky (ako kedy), rozne (Pachy-)clavularie sa iba plazia. Ich chov je v podstate zhodny, ale pri aquascapingu sa budu spravat odlisne. Tomu treba prisposobit ich umiestnenie.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Roman napísal:....obchodnici ti predaju to co si pytas, .... mam ti ju zabalit ??"

to sa mi stava bezne :)
Tak toto som uz tiez zazil ale obchodnik stavil na inu kartu a to taku ze mam mozno poruseny farbocit a pod lacnymi neonkami nemôzem presne urcit skutocne farby. A tak miesto dlho hladanych modrych diskosom som si doniesol modro-tyrkisove, samozrejme za dvojnasobnu cenu(ako ze za modre) :shock: .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

ja som mal skoro od zaciatku od 3 mesiacov briareum a super rastol a bol cely chlpaty a rastol, aj som ho rozmonozil a slapal v pohode.
neskor som pridal do aqa aj pachyclavulariu je v pohode ale behom mesiaca mi briareum odisiel, neviem ci sa este spamata.
mozu si navzajom vadit alebo je to kvalitou vody ?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

andy napísal:Tak toto som uz tiez zazil ale obchodnik stavil na inu kartu a to taku ze mam mozno poruseny farbocit a pod lacnymi neonkami nemôzem presne urcit skutocne farby. A tak miesto dlho hladanych modrych diskosom som si doniesol modro-tyrkisove, samozrejme za dvojnasobnu cenu(ako ze za modre) :shock: .
Ked ich predaval pod lacnymi neonkami, mal si si ich nechat vyniest pred predajnu na slnko. Btw. nie su aj tie tvoje neonky z tych lacnejsich? :lol:
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

No radsej beriem tie lacne neony ako keby som sa mal zmierit ze zensku alebo decka nemam biele ale farebné :D :D :D .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

atomino napísal:ja som mal skoro od zaciatku od 3 mesiacov briareum a super rastol a bol cely chlpaty a rastol, aj som ho rozmonozil a slapal v pohode.
neskor som pridal do aqa aj pachyclavulariu je v pohode ale behom mesiaca mi briareum odisiel, neviem ci sa este spamata.
mozu si navzajom vadit alebo je to kvalitou vody ?
Bude to nejspíš obojím, Briareum sp. importovaný z Indonézie potřebuje horší kvalitu vody s obsahem NO3 okolo 5mg/l, Pachyclavularie prosperuje i ve vodě s obsahem NO3 okolo 2mg/l. Zelenou barvu u korálnatců lze podpořit vyšším podílem modré složky viditelného spektra světla, to je stará známá věc.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Jak vypadá porůstání části dna Pachyclavularií je vidět v mé fotogalerii. :wink:
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

rybka napísal:
atomino napísal:ja som mal skoro od zaciatku od 3 mesiacov briareum a super rastol a bol cely chlpaty a rastol, aj som ho rozmonozil a slapal v pohode.
neskor som pridal do aqa aj pachyclavulariu je v pohode ale behom mesiaca mi briareum odisiel, neviem ci sa este spamata.
mozu si navzajom vadit alebo je to kvalitou vody ?
Bude to nejspíš obojím, Briareum sp. importovaný z Indonézie potřebuje horší kvalitu vody s obsahem NO3 okolo 5mg/l, Pachyclavularie prosperuje i ve vodě s obsahem NO3 okolo 2mg/l. Zelenou barvu u korálnatců lze podpořit vyšším podílem modré složky viditelného spektra světla, to je stará známá věc.
diky za odpoved je sa iba ucim takze to nebola az taka samozrejmost.
modreho svetla je dost a pachyclavularia je kriklavozelena utechou mi je ze sa aqa zabehava a tym koraly co maju radi horsiu vodu odchadzaju. dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"