SPS - STN

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderators: Roman, reicho, Superreefer

LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra

Re: SPS - STN

Post by LukasO » 21 Apr 2018 05:57

Jajo, v žádném případě jsem nechtěl rozviřovat nějaké hádky. Máš pravdu, frčím na tom pěkné nádrže. ALe to i na Zeovitu, na redsea... ale i na obyčejné výměně vody... ono to totiž není o metodě, ale o dodržování celého komplexu metody.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...

Gilbo8
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam

Post by Gilbo8 » 21 Apr 2018 09:52

A hlavne si netreba spajat Triton metodu s Triton Lab, ked nieco sypem do akvarka a je jedno akou metodou tak by som to mal obcas alebo pri vyditelnom probleme dat zmerat a je uplne jedno ci pouzijem nejaky chemicky labak, Triton Lab alebo MarinLab od Aquaforestu...

moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra

Post by moguai » 22 Apr 2018 19:39

Update - koupil jsem Triton a čekám až se mi srovná Kh na 8, mám 7,7. Pár akropor se tváří divně, krásně zelená akropora je dnes bez barvy, taková matná zelená, LPS v pohodě. Ostatní prvky na Mg 1450, Ca 420, Ph 8,3, No3 neměřitelné, PO4 podle Hanna 0,06. Montopiry v pohodě, ale trochu ztrácí z jasuy, tak jako akropora. Vyměnil jsem cca 50% vody behem 1 měsíce. Gorgonie, rumpnela v poho. Tak nevím, zatím počkám než začnu pomalu dávkovat Triton. Zkouším krmit víc, jediné co se zvedlo je PO4. Každopádně taky jsem potkal pár lidí co jedou na Tritona a je to fakt pěkný. IPC zatím dělat nebudu. Počkám, jak se bude tvářit zbytek SPS.
Zapoměl jsem dodat, že jsem zredukoval pelety na cca pro 200l dle doporučení výrobce. Jinak jedu refugium + Siporax. ten pravidelně proplachuji (1x za dva měsíce). Používám Red Sea Pro sůl.

axelson

Post by axelson » 22 Apr 2018 21:17

Som zvedavy ked nabehnes na triton ako sa to bude tvarit.mozes pravidelne referovat.😉

VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra

Post by VINTR » 23 Apr 2018 16:35

Já jen musím souhlasit s Lukášem. O metodě to není, je to o tom udržet základní hodnoty. Jestli balingem, triton (podle mě je to drahý baling), Ca reaktor (ten je pro lidi co to moc nechtějí měřit - já) a nebo u malých nádrží výměna vody, pořád je to o jednom, udržet si základní hodnoty. Ono z mé zkušenosti to není ani tak o poměru prvků jestli víc/míň (tech základních), ale o opravdu stabilních podmínkách a "čisté vodě", ten zbytek je celkem od "oka".... a málem bych zapomněl světlo je taky podstatný, né watáž, cena - až neuvěřitelný co stoji radiátor, ale myslím spektrum, které vytahuje barvy xantel a rovněž i za nějaký čas přebarví samotný korál. Pak budeš mít barvičky...... Ale to je jen část co k tomu potřebuješ, dobré proudění, odpěňovač s filtrací atd......

Jediný co mě zde chybělo (chybí do teď), když jsem začínal, jak vlastně na to. V celém fóru to nenajdeš........ samo o sobě jsou základní parametry vody zde uvedený, vyber si, ten rozptyl je šílený a spousty.... spousty hloupostí.... co se zde dočteš... jako je to tak :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=FtA3c0s5lUQ

Post Reply

Return to “Tvrdé koraly SPS”