Hydnophora pilosa

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa vasekg »

Dobrý den,

tak jsem opět o něco chytřejší. V mém malém akváriu vše jen kvete, nádrž funguje bezchybně, ale nevýhodou malé nádrže je, že se mezi tvrďasy musím rukama pohybovat jako oční chirurg :o , dnes jsem něco přestavoval a povedlo se mi moji Hydnophoru přisunout k Euphylii - ta má (měla) tři "výhonky", každý asi o 50ti polypech. Jeden z výhonků se otřel o Hydnophoru a v okamžiku se změnil v bílou, roztékající se hmotu. Ani polyp nepřišel nazmar :cry: Co myslíte, zacelí se rána a Euphylia přežije, nebo postupně odejde celá?

V.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Tutově neodejde - Hydnophora pilosa mám mnoho let a postupně se o ní popálilo několik korálů, ale neodešel kvůli tomu žádný. Vždy to odnese pouze ta část, která s H.p. přijde do přímého kontaktu, zbytek zůstane v pořádku.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa vasekg »

Ta svině mi popálila další korál! Mnou vlastnoručně vypěstovaná Montipora digitata (5 ramen každné cca 10 cm) se stala další obětí Hydnophory, kterou mi krab svalil na Montiporu, teď jsem přijel z práce a celé jedno rameno je bílé, jako sníh. :twisted: :twisted: :twisted:

Opět se potvrzuje nevýhoda malého prostoru v akváriu, přestože vše jen kvete, navzájem se to ničí.

Mimochodem pane Jaroslave, Euphylia to krásně přežila, měl jste pravdu. Jen jsem netušil, že je Hydnophora taková bestie.

Mám to popálené rameno odlomit, nebo se to nebude rozšiřovat? Popálení totiž sahá až do základny.

Díky Vašek
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa Steedy »

Nechat tak,, nic nedelat , hydnoporu presunout na nejake samostatne misto..
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa Jaroslav »

A H.P. musíte také "vychovávat " prolamováním (jako stromek, ale ten se prořezává a stříhá). Když se ji někde líbí (a líbí se jí skoro všude), tak roste jako utržená z řetězu. Je nutné ji olamovat včas, protože když pak "ztloustne", tak 5-10 cm silné větvě nebo placáky neulomíte bez poškození dizajnu reefu ani sikovkami (které používám já).
rb
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Dec 2007 16:45
Bydlisko: Levice

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa rb »

čo takto sa zbaviť kraba - tiež ma štve, že všetko čo neni prizvárané zhadzuje
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Kraby jsem chytal do krabiček z umělé hmoty po "doplňcích" od TROPIC MARIN (biocalcium, biomagnesium). Do víčka jsem udělal dostatečně velkou díru (podle velikost loveného kraba, dovnitř dal kousky korálové drtě (kvůli zátěži). Zvenčí jsem to zabalil do umělohmotné síťky (aby krab mohl dobře lézt po povrchu) a postavil (otvorem nahoru) někam na dno u reefu. Dovnitř jsem pak večer vložil kousek rybího masa (také gumičkou připevněného k záteži) a různé "vzorky" krmení, o kterých jsem se domníval, že by mohly kraba zajímat. Druhý den ráno tam obvykle krab byl.
Před tím, než jsem začal používat tuto jednoduchou pastičku, jsem vyzkoušel všechno možné - od dvou druhů pastí, nabízených za tímto účelem v prodejnách až po několik druhů pastí na myši. Výsledek byl nevalný.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa vasekg »

No to je ten problém, on ten krab jinak nic nedělá a je to celkem hezká ozdoba, nechci ho dát pryč. Jen musím systém přenastavit tak, aby byl blbuvzdorný - Hydnophora půjde do rohu akva na samotku a později celé akva přeskládám - plánuji udělat nový útes, ten současný je moc nalepený na prostředek, více ho posunu dozadu a přetvořím. To však půjde teprve až se mi zajede druhá provizorní nádrž, do které nastrkám tak na měsíc korály a rybky, abych měl "tvůrčí" prostor :)
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa vasekg »

btw pane Jaroslave - pastička je velmi vtipně pojata - dobrý nápad! :D
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa vasekg »

Já se dnes snad upíšu, ale teď jsem si všiml, že ona postižená Montipora je úplně stejně vybělená také na opačné straně, než ji zasáhla Hydnophora. Sakra jak je to možné, před tím byla naprosto v pořádku a ostatní korály jsou ok.

Pokud víte, pište, jestli je to normální a já jdu hledat další info.

V.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa Steedy »

Nejlepe prihod foto..
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Hydnophora pilosa

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Pro vasekg :
Nemůže problém (bělení ??) s korály ještě opožděný důsledek letních přehřátí ?? Vysoké teploty trvaly letos dlouho. Také jsem něco bohužel odepsal i přesto, že mám akvária v relativně chladnějším sklepě.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"