odumírající seriatopora

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ponik68
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 05 Júl 2012 23:42
Bydlisko: Týniště nad Orlicí

odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa ponik68 »

Zdravím zkušenější kolegy.
Nevíte proč mě od spodu odumírá seriatopora? V poslední době jsem dosypával peletky a vyměnil odpěňovač za výkonější. Jinak mě nenapadá že bych v poslední době něco měnil. Jo a v akvariu mám 29stupnů. Že by to bylo tím ?
Prílohy
IMG_4442.JPG
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa JardaH »

Je to moc hladové, asi silný odpěňovač a mnoho peletek. Teplotou to není
ponik68
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 05 Júl 2012 23:42
Bydlisko: Týniště nad Orlicí

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa ponik68 »

když jsem měl slabší odpěňovač tak měli korály mizerné barvy. Vše do hněda. Čím by se daly korály nakrmit ? Peletky jsem asi před týdnem ubral.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa vik_33 »

Podle fotky máš v AQ kombinaci velkého množství měkkých korálů a k tomu pár sps. Už to se těm tvrdým nemusí moc líbit. Proudění uvádíš 15W - vypadá to na jednu Mareu. To se seriatopoře také nemusí moc zamlouvat - zvláště ke spodním polypům se nedostává proud vody, který přináší výživu a odnáší odpadní látky.
Dále jsi uvažoval o použití enzymů - použil jsi je nakonec, nebo ne? Pokud ano, může jít i o to vyhladovění.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
ponik68
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 05 Júl 2012 23:42
Bydlisko: Týniště nad Orlicí

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa ponik68 »

dřív seriatopora krásně rostla a to jsem tam měl stejný počet měkkých korálu jako nyní. Ani enzymy jsem nakonec nepoužil ale je pravda že to asi bude souviset s přidáním peletek. Určitě budou korály vyhladovělé. Co jim mám dát k obědu :-)
ponik68
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 05 Júl 2012 23:42
Bydlisko: Týniště nad Orlicí

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa ponik68 »

ještě jednu věc jsem v poslední době změnil a to že jsem dal do systému filtrační ponožku od Pepina a každý druhý den ji vyčistím protože je ucpaná.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa vik_33 »

V příliš čisté vodě by se přestalo dařit především měkkým korálnatcům :idea: Já bych spíše sázel na nedostatečné proudění - jak nádrž zarůstá, proud který kdysi stačil už je příliš slabý. Někdy stačí jen trochu pohnout streamem a už se to některému korálu nemusí zamlouvat. Stejně tak světlo - kam dříve mohlo bez problémů, může být dneska už příliš slabé.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa martin01 »

Já mám ten samý problém, některé spodní části jsou uplně oholené. Ještě mě napadá, jestli tam nemůže být nějaký "ožírač". Mám tam wave box a 4 čerpadla 13 000l+ jedno 8000l a ty holé části jsou vyloženě holé od spodu, od místa uchycení a uplně to nemá vliv na to, jak je místo nasvícené. Zatím jsem tam, ale nic nenachytal, na chvilku se to zastaví a pak je zase nějaký "stonek" pár cenťáků holý.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa Steedy »

oziraci jsou predevsim v noci, sneci .. ty miluji vylozene seriatopory.
Dale pricina odumirani seriatopor na hornich koneccich muze byt vysoke ci kolisajici Kh ci NO3.

Bouzel moje seriatopora calinderum je na tom podobne. proudeni ma dostacujici ale kolisalo mi Kh (vypadek cerpadla na Ca reactoru).
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa martin01 »

Máš na mysli ty malé šneky, kterých mám plné akvárko? :) Tak ti mě nenapadli, nedavno jsem tam odchytil malou hvězdici, tak jsem si říkal, že by to mohla být ona. Vršky jsou v pořádku, zkusím udělat nějakou fotku.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa Steedy »

Ano presne tak ti mali smejdi sneci , jak se premnozi tak delaj neplechu, tak samo i ty hvezdice Asterina sp.

Filip
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa švíco »

Moc tomu nevěřim... podle mě už hodují na korálu, který to má spočteno... jak v případě šneků, tak hvězdic. Leda by to byl nějaký speciální hajzl druh... ale ti běžní tvorečci - ty jsem viděl vždycky luxovat jen ty části korálu, co to mají spočteno i bez nich...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa martin01 »

Tak ono to může být obojí dohromady, je tam míň světla než je zdrávo a pak to očistí. Je zvláštní, že je ta část větve vždy holá přesně dokola, nejsou to jen nějaké pásky, kudy projedou. Kdyby to bylo jen ze spod nebo nějak nepravidelně, tak by to bylo logičtější. Nevím, ale co s tím, nechce se mi to protrhávat kvůli přístupu světla a prouděním to zřejmě není. Wave box s tím hýbe, je to vidět na všech polypech.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa vik_33 »

švíco napísal:... podle mě už hodují na korálu, který to má spočteno...
Pokud jde o hvězdice asterina a minimálně jeden druh "šneků" tak nemáš pravdu. Příležitostně aktivně napadají korálnatce - když si vyberou jednoho jedince, vracejí se k němu každou noc a škody jsou viditelné. Pokud je jejich zájem ve fungující nádrži rozprostřen na více jedinců, tito stačí dorůstat a škody nemusejí být viditelné. Při přemnožení je to drobná škodná téměř s účinky zbraní hromadného ničení. Psal jsem o tom ve svém vlákně zde.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
labuznik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 19 Apr 2011 00:15
Bydlisko: Bratislava

Re: odumírající seriatopora

Príspevok od používateľa labuznik »

no musim sa pripojit asteriny som si od zalozenia akva (vyse roka) vobec nevsimal a nasledne po zahadnom rednuti zoantusov som si vsimol, ze pravidelne ho obvinu a to najme v noci a nasledne to dana hlavicka nerozdicha. Tak som sa rozhodol, ze im zrusim viza a to manualnym vyberom pinzetou. Za 2-3 tyzdne som takkto vybral cca 100ks a nevypada zeby zmizli z mojho "piko" 190l reefu. Tak som sa rozhodol ze na nich nasadim 1ks harlequin shrimp, tento tyzden dufam bude v akvarku a potom mozem dat skusenosti. Podla vsetkeho ak nie su premnozene tieto krpate hviezdicky viditelne problem asi nespravia ale ako bolo hore napisane ak sa premnozia moze byt problem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"