tečky na Acropoře

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

tečky na Acropoře

Príspevok od používateľa Osvin »

Poslední dobou začla krásně růst ale už dva dny pozoruju přibívající tečky :(
Vím že pár měsíců zpět jsem měl něco podobného na jiném Acru a postupně pomalu a bolestivě odešlo :evil: ....všechny ostatní acropory žádné problémy ...

co to je ?? voda podle testu Po4 a No3...0vé hodnoty. + 10% výměna každý týden...tak :?: :?: :?:
Prílohy
P1050880....jpg
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: tečky na Acropoře

Príspevok od používateľa amsi »

Hele ... taky mam takove mista ... nic dobreho to asi nebude ... ale zatim to nemam na tech nejhezcich .... :???:

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: tečky na Acropoře

Príspevok od používateľa shock »

dufam ze to nie su plostenky
toto je prikladny obrazok akroporovych http://i700.photobucket.com/albums/ww5/ ... CN1091.jpg
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: tečky na Acropoře

Príspevok od používateľa reicho »

tie biele bodky na acroporach mozu byt predzvesťou všeličoho:
co je to za acroporu? acropora echinata green ?

tu su možné príčiny:

-parazity AEFW-acropora eating flat worm - zistis ci to ma ak ju vykupes v betadine,moze to tak začinat,neskor sa flaky zvacsuju,casto najdes oranzove vajicka/fotka co poslal shock/ na prechode choreho a zdraveho tkaniva.Casto sa vyskytuju na tzv."hladkych acroporach"
-bakterialne ochorenia SPS / nemaš šancu na liečbu a zachranu.../
-nedostatok mikroprvkov,nestabilne kH,Ca,Sr / hodnoty neudavas /
-mechanicke poškodzovanie rybou,krabom.... / neviem aky zivot mas v akva /
-priliš nizke NO3+PO4 može sposobovat uhyn zooxantel a poskodenie mezogley koralu

ako prebiehal uhyn predchadzajucej acropory?
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: tečky na Acropoře

Príspevok od používateľa Osvin »

Ahoj je to Acropora caroliniana..

Ano PO4 držím velmi nízko 0.00-0.01......... NO3...taktéž někde k 0 ...

Poškozování krabem bych vypustil .. všechny chlupaté už jsem insulinovou jehlou na násadě odlovil :twisted: i v těch nejméně přístupných místech i když to někdy byla hra na kočku a myš :lol:
A setkal jsem se s tím že mi spíše krab ulamoval rovnou větve ve středu kolonie jako by si tam dělal místo a nebo oškraboval špičky větví...

Naměřené hodnoty dva dny zpět.
Salinita. Refraktometer. 1024
PO4. Fotometer- checker. Hanna. 0,00.
NO3. Kalorimetria. Salifert. 0 ppm
KH. Kalorimetria. Salifert. 8.3 ...
Mg. Kalorimetria. Salifert. 1470
Ca. Kalorimetria. Salifert. 430

Je pravda že poslední měsíc jsem stáhnul trochu Salinitu z 1026-1024 a KH z 9.3-8.3.....vše bylo pozvolna žádné skokové sražení ..... Před týdnem jsem začal dávkovat něco málo od KZ...dlouhodobě používám...AminoAcid,CoralVitalizer,Kaliumjodid...nedávno jsem začal dávkovat Zeobak,Spongpower,Phols extra,B-balanc....zatím opravdu jen třetinové množství než co pozoruju u nádrží stejných velikostí na zeovit foru.

Předešlá acropora byla jak píšeš taky hladký tip... z jedné strany se začli oběvovat tečky a nakonec jsem kolonii celou rozlomil s tím že jí zachráním odlomená zdrává část během dvou týdnů vykazovala stejné tečky až celý korál odešel ..předčasně jsem ho vyndal už nebylo pomoci..

Závěrem jsem byl zkontrolovat aktuálně stav Caroliniany a asi AEFW bude příčinou... našel jsem po dlohém zkoumání dvě jakoby malé ploštěnky...žádné vajčka nic ... ale dva ružové flíčky ...ještě počkám jestli se pohnou ...pokusim se je odstranit třeba jen pinzetou ... nebo mám radši odlomit celý korál a vykoupat v Betadinu ? nebo mám doma i Flatworm exit.. :(
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: tečky na Acropoře

Príspevok od používateľa reicho »

dik za info.K tomu nemam osobne nic,mozno zbytočne vysoke Mg.Ak chces chovat hlavne SPS tak tu salinitu by som radsej udrziaval na tych 1,026.

najlepsie bude ak koral vykupes v betadine 1ml/1l vody s miernym ofukovanim cerpadielkom,striekackou alebo pipetou.Aspon to potvrdis alevo vylúčiš.Plostenky by sa mali odlepit.Su to potvory....oslabia a zlikviduju zachvilku cely koral.Samozrejme preliezaju po kamenoch na dalsie koraly,takze čoskoro možeš očakavať dalsiu invaziu.Preto ak sa to potvrdi,je vhodne nasadit nejakeho predatora alebo chemiu/ta je vsak v zabehnutom akva hodne riskantná...../
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: tečky na Acropoře

Príspevok od používateľa Osvin »

Ahoj tak jsem aplikoval Flatworm exit od Salifertu...45 minut ofuk čerpadýlkem mimo nádrž...dvojtá dávka a NIC...dva dny na to korál nevykazoval, že by ho to nějak podráždilo tak jsem ho vykoupal v Betadinu 1ml/L ..bohužel nic ....a každy den aplikuju flatworm stop od KZ...a stejnak se mi zdá že pár kousků ploštěnek tam je ...brzy pořídim Pseudochelinus hexetaenia nebo Haliocheres melanurus...ale chci se optat na Dettol a tea tree oil a Benzalkoniumchlorid..(dávkování,použití)..kde to koupím Dettol asi v lekárně ne ? a tea tree oil nějaka odzkoušená značka našel jsem hromadu značek.. a ten Benzal vubec netušim...díky za info Osvin...válku s ploštěnkama prohrávám jelikož ty co vidim neodpadnou ... je možné že je to zabije přez to zustávají přisáte na těle korálu ?? místo u špičky korálu už pomalu zarůstá vrací se barva ale u kořene korálu pozoruju pár přeživších i když neaktivních ale nezvaných hostů :evil:
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: tečky na Acropoře

Príspevok od používateľa Osvin »

Ahoj tak dneska jsem aplikoval Dettol a Teatreeoil 3:1 0.2ml/l a ....supr nevím jestli už ploštěnky byly unavené z máchání v Flatworm exit...Betadinu...a nebo jestli pomohlo probublávání vzduchovaním jak mě tu bylo poraděno ale dnes pár majinkých ploštěnek odpadlo.....korál už nemá žádné známky okousání od AFWE a po celou dobu krásně vybarvený...snad se nic neprojeví se zpožděním :? .. Acroporu jsem nakonec vyoperoval z utesu takže vše jsem dělal mimo aqua.. Zatím jí lepit nebudu ... Všem díky za všechny rady :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"