Farba Koralov

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa Pepa »

Amsi, myslel jsi něco takovédleho? Akorát koukám, že ty automaticky generované náhledy maj horší barvy, než originál fortky. Za to ale asi může chroma subsampling v phpBB.
IMG_4256.jpg
IMG_4342.jpg
IMG_4330.jpg
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa amsi »

no je to hezké .....ty barvy.
ale spíše něco kde bude poznat že to někomu roste .... dostatečně dlouho ...a i barvy že drží. Ať to není zkrátka o tom že si někdo nakoupí slušné kousky a pak fotí a ......

myslel jsem třeba toto ... tak narychlo
totm brezen 11.jpg
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa Pepa »

To nejsou čerstvě koupené slušné kousky naaranžované k focení, to jsou fragy z prosperujících kolonií. Focené je to při světle 12000K.
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Tak ich porovnajme tak o pol roka, to by mohlo byt pekne porovnanie
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa shock »

Tak len ci tie americke nadrze maju za ciel este rast, alebo len vyhladovat zooxanteli na uroven ze koraly prezivaju a maju pekne farby.
Asi treba hlavne zvolit nejaky pomer medzi rastom a farbami, popripade ten rast nejak este podporit, napriklad vyssou teplotou, ale tam by tym padom rastli enormne aj naroky na prevzdusnenie a filtraciu, co by asi vela ludom nestihalo.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa Aleš »

Stačí se podívat na akvárium uživatele Giuseppe. Nikdy jsem barevnější akvárium neviděl a s růstem tedy rozhodně problémy neměl. Tím pádem si myslím, že to musí jít.
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa ellbunda »

Pepa napísal:To nejsou čerstvě koupené slušné kousky naaranžované k focení, to jsou fragy z prosperujících kolonií. Focené je to při světle 12000K.
Na to, že to je při 12000K je to pořád dost modrý. Jakým foťákem je to focený? Včera jsem si s tím večer hrál a nejvíc se mi asi líbila teplota kolem 7000K.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa Pepa »

Canon 60D. Teplotu chromatičnosti to detekuje samo většinou kolem 7200K a opticky to odpovídá tomu, co vidím. Ale každý oko i monitor maj barvy jinak.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa amsi »

No myslím že na netu jsou k vidění mnohem barevnější (vyhladovělejší????? :-) ) nádrže.
Co se týče Giuzeppeho ..... tak vlastně nemám co dodat .... a nebylo to hladové ... a bylo to barevné a rostlo to ... Takže bych ty amíky apod bral vážně.
A ty FRAGY ..... :-) já mám taky fragy z prosperující nádrže :mrgreen: jde o to co budu mít po Novém roce ... a dál. Furt dokola .....asi jsem špatně napsal o co mi šlo. Jestli nafotím třeba v mém případě malé fragy ... barevné ... a nebo někdo bohatý si koupí větší krásné kusy a nafotí ..... je to furt totéž. Bavme se o dlouhodobě prosperujících nádržích.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa amsi »

a kdo to Pepo fotil .... ty fragy???
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa Pepa »

Fotil jsem to já. Jsou to moje fragy z mejch mateřskejch kolonií.

A co si představuješ pod pojmem dlouhodobě a jak definuješ prosperující?
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa amsi »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dlouhodobě asi tak aby vyrostlo co vidíme na těch supr fotkách supr akvárek. Tak si myslím vypadá prosperující nádrž ... a aby tak dorostla ... musí to být onu delší dobu :wink:

K těm fotkám ..... proč jsi to honil s takovým ISEM ? Zbytečně velkou clonou ? A kdybys měl kratší objektiv .... udržel bys i kratší čas :-(

no a když to je z tvejch mateřskejch kolonií .... ukaž ty mateřské klonie ... a popiš jak je máš dlouho ... Jsou to hezké korály ... tak když máš nádrž s velkýma koloniema .... to by si zasloužilo vlastní vlákno.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa Pepa »

Podvodní pouzdro na objektiv se teprv vyrábí, takže jsem musel foťák narvat pod světlo kolmo dolů do akvária a na tu vzdálenost z mejch objektivů zaostří jen stovkový makro, kde kůli DOF jsem přiclonil a i když je stabilizovaný, tak při té 1/100 byl ostrej asi každej desátej záběr. A to nepočítám, že občas prošla vlnka hladinou. Až dorazí pouzdro, tak pak snad ty fotky budou konečně slušný.

Tohle akvárium si vlastní vlákno nezaslouží, protože je jen dočasný a už mělo být dávno rozebraný, což se snad konečně povede na jaře. Kolonie nijak extra velký nejsou, protože je udržuju malý, aby se mi vešlo víc druhů. Taky jak fragy dávám do různé intenzity světla, tak je pěkně vidět, jak je na tom ta barva závislá. Zítra zkusím udělat nějaké další fotky, tak to sem pak hodím.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa gut »

pokud vím(s toho jak jsme se na tohle téma bavili u piva)tak šlo Amsimu víceméně o záběry na celou nádrž přes sklo a to v rozpětí dejme tomu 6-15mesíců.tak aby bylo vidět růst a dejme tomu i vybarvenost a celkovou stabilitu i například s ohledem na zvýšené letní teploty.
a nebo jednodušší varianta.FTS na kterých je vidět velké kolonie barevných SPS přirostlé k útesu a né zaschlé lepidlo pod xxl akroporama čerstvě dovezených od DeJonga.
nafotit kus korálu v idealní kondici v místě nádrže kde je zrovna nejhezčí světlo a to ještě přes hladinu nemá pro tuhle diskuzi žádnou cenu.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Farba Koralov

Príspevok od používateľa amsi »

No ... tak nejak ...snad to Gut napsal srozumitelne ....
A k foceni .... Ty tam mas jednu fotku focenou brutálním ISEM .... a časem který by i Valentina Rossiho pri projížďce nejrychlejším kolem totálně zmrazil ...... Nafot to zepředu .... se stativem.... nech si třeba cl.8 ...... ale čas a ISO sraz dolů ....
Ale to jsme jinde .... to by musely byt 2 fotky a mezi nima rozdíl aspoň 10 měsíců 8-)

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"