Krmenie SPS

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Také se připojuji a sundávám klobouk ......a minimálně do rána ho nechávám sundaný :lol:Dík :!:
Moři zdar a nám všem taky.
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

Krmenie- POZOR

Príspevok od používateľa Majo »

PRI TOMTO SPOSOBE KRMENIA CHCEM UPOZORNIT NA CUKOR V JEDLE.
PRE NADRZE SO ZEOVIT FILTRACIOU TO MOZE MAT KATASTROFALNE NASLEDKY V TAKTO CHUDOB.SYSTEMOCH DALSIE PRIDANIE UHLIKA MOZE SPOSOBIT TOTALNE VYBIELENIE KORALOV DO NIEKOLKYCH DNI!!!

Preto Doporucujem glukozu pridat samostatne v mensom mnostve alebo vobec !!!! Taktiez je dolezite dodrzat stanovene mnozstva CA,MG....
HGH nepouzivam -nahradzam to ASP-cista lab 95%+L-Glutamin.

AMINA MAM OD KZ DAVKUJEM 2H pred krmenim.

VELA USPECHOV A HLAVNE OPATRNE !!!!
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Majo prosim ta, co je to ten KZ, co mam znamych v labakoch , zatial len krutili hlavami, ze ciste aminokyseliny nedrzia.
Majo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 07 Feb 2006 18:24

KZ

Príspevok od používateľa Majo »

KZ= Koralen zucht.de-Aminoacid koncentrat.-IDE LEN O NABUDENIE KORALOV TAKZE STACI -1,2 kvapky na 400l.
Spolu so zmesou slavky atd...davkujem L-Aspartic acid,98.5% a L Glutamin od Firmy ALFA AESAR /NEMECKO/
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Konecne som sa dostal od kecov k praktickemu kuchteniu. A cerstvost ingrediencii som si mohol overit takpovediac pocas celeho vyrobneho procesu. Ze bolo z coho vyberat, mozem dokladovat tymto obrazkom:

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Lukas to su foto zo Senca? alebo si na dovolenke?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Uz som doma, rozmixoval som to hned po prichode z HR, t.j. v noci z Ne na Po. Nieco som preventivne trochu primrazil na cestu; skeble, krevety a jezovky sa hybali este pocas vykladania ulovku na kuchynsku linku. Kto by nahodou mal zaujem o degustaciu tejto gebuziny, mozem poskytnut v obmedzenom mnozstve. Po prvom skusobnom krmeni mozem konstatovat, ze polypy takmer opustili svoje schranky, ked sa natahovali za chutnymi sustami.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Chtel bych se zeptat ja krmíte těmi zooxantelami; ??? kde se daji koupit na shopu ( cz) :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

BOBR napísal:Chtel bych se zeptat ja krmíte těmi zooxantelami; ??? kde se daji koupit na shopu ( cz) :wink:
:lol:
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Zooxantely jsou drobné řasy, které žijí v symbioze v některých korálech. Jejich odpadní látky vyživují koráli a tyto řasy sami jsou závislé na světle -pomocí fotosyntézy. Nedají se koupit, máš je v každém korálu (a nejen korálu, např. zévy) při nákupu. Na tom z jaké hloubky pochází daný korál závisí druh zooxantel v něm obsažený, protože čím hlouběji se vyskytují, tím je barevné spektrum světla posunuté směrem k modré barvě (lépe proniká vodním sloupcem). Proto je důležité výběr správného světelného spektra a nejen intenzita pro osvit akvária, pokud jim dáš výrazně odlišné spektrum, tak jej nedokáží zpracovat a korál ti bledne, v krajním případě může zahynout. Většina živočichů (možná všechny) obsahujících tyto řasy se ještě živí filtrováním potravy z vody ale zooxantely jsou velmi výrazným a často hlavním dodavatelem potravy. Jsou sice způsoby jak zooxantely dodat, v průmyslovém chovu zév se některé zvláště hezky vybarvené kusy usmrtí a rozemelou a pak se tato směs nalije do nádrže s čerstvě vylíhnutými zévami které si zooxantely odfiltrují a přijmou do svého těla, ale doma bych to nezkoušel :) .
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

Lukáš napísal:Konecne som sa dostal od kecov k praktickemu kuchteniu. A cerstvost ingrediencii som si mohol overit takpovediac pocas celeho vyrobneho procesu. Ze bolo z coho vyberat, mozem dokladovat tymto obrazkom:
to si vsetko sam nalovil v hr??? :lol:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ulovok bol samozrejme na klasickej rybarskej barke s miestnymi. Ja som im len pomahal triedit a to co nebolo urcene na predaj (mensie kalmary, chobotnice, kraby, platesy,...) som si v primeranom mnozstve nabalil na vyrobu krmiva.
Btw. ako zaujimavost mozem uviest, ze lovili faunu dna a siet tahali v hlbke 60m. Vytiahli aj 2 koraly druhu Alcyonium digitatum, jeden uz bol rozflaknuty, druhy som si zobral v domneni, ze ho pouzijem ako vyukovy material a navrat do mora by uz asi aj tak neprezil. Vo vedre s malym cerpadielkom sa mu vsak akosi nechcelo odumierat a tak som vahal ulozit ho do formalinu. Doteraz mi zije v AQ (nie ze by sa mu darilo, ale zije). Takze dalsi dokaz "narocnosti" koralov. Tlakovy rozdiel medzi 60m a hladinou si asi vyrata kazdy trochu znaly problematiky (vytiahnutyt bol odtial zrejme vcelku drastickym sposobom) a rozoberat teplotny gradient medzi dnom SZmora a domacim reefovym akvariom uz radsej ani nebudem. Zial tento druh nema zooxanthelly, takze ked vycerpa zasoby asi mu uz nebude pomoci.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Skus odfotkovat tento deep water coral nech mame predstavu co to zije v SZ mori. :lol:
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Off topic>
Alcyonium digitatum
Obrázok

Snad vas neprekvapi napadna podobnost sinulariam, lobophytonom a pod.
Aj tie patria do radu Alcyonacea.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"