tubastrea

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa bery60 »

martin01:
Dobrý den,
nejedná se o běžnou reefovou nádrž, výstavní, atd., viz výše. je to nádrž pro T., nikdo jiný tam kromě živočichů DSB není. Bylo založeno pro ni jako pokus o udržení takto zvoleného systému. V tom spočívá hodnota této aktivity. Přistoupil jsem k pokusu po teoretické a praktické přípravě a navzdory radám, že to je obtížné, složité a nemožné bez a s a td. V případě úspěchu-vyvození závěru, že to tak jde a že to zvládám, budu pokračovat v jiné nádrži podobně, ale už víc repre. Za skepsi děkuji, je zdravá a vážím si jí.
Ostatním, kdo mě podpořili:
Zeptal jsem se na rady ohledně krmení vyhladovělé Tubastrey po zakoupení a dostalo se mi hodnotných rad, za které všem velice děkuji, pracuju s nimi, k rutině mám zatím moc daleko.
Bery
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa pajin »

tak informuj, jak to probíhá :) a ať se daří :) já mám tuhle žlutou tubastreu 11 měsíců a zatím se jí daří, ale chce to fakt pravidelné krmení... občas prostě není čas a několik dní v kuse nedostane nažrat a pak je to na ní pár dnů poznat... občas si říkám, že bez tubastreí bych měl o dost práce a starostí míň... ale pak se na ni podívám, jak se večer plně otevře a říkám si, že to za to stojí :)
Prílohy
tubastrea
tubastrea
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa pajin »

dokonce se mi i rozmnožila, na několika místech po nádrži má "mimina" - je to nepohlavní způsob rozmnožování přes larvální stádium. mimina nekrmím, takže musí spoléhat na to, co si chytí sami. tyhle dvě (druhá slabě vidět v pozadí) mám asi 4 měsíce a v noci, s plně roztaženými chapadly, mají asi 8 mm v průměru
Prílohy
mimina
mimina
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa bery60 »

Ahoj,
díky za inspiraci, máš to moc krásné, tak jsem si to představoval))).
Zatím nemám moc co informovat, jak jsem dostal instruktáž, musím vydržet měsíc denně krmit. Potom, když se budou dobře tvářit, můžu trochu ubrat. Neotevírají se denně, nepřekrmuju, krmím artemkou, pro malé drobky dávám trochu cyklopu volně do nádrže, protože i život DSB potřebuje dost krmení, to se nezdá.
Oranžová je myslím v pohodě, jen vytrénovat cit pro množství krmení a získat rutinu. Žlutá to měla dost nahnuté, už jsou vidět uzavřené středy během dne, večer se vytáhne, ale ještě má krátká chapadla. Na té musím popracovat více.
Všiml jsem si, že když jim dám potravu, tak si chytnou a drží, ham. Když už nechcou, tak se po potravě nesápou, klidně to pustí pryč. Pak jim už další necpu – dělám to dobře?

Nejsem si jistý, ale jak se začnou množit vajíčky, jako u tebe, tak to bude známka dobré kondice.
Původně jsem chtěl takové barevné gorgonky, ale protože jde o pokusný systém bez odpěňovače, tak se volně do vody bude krmit jen tolik, aby se nažralo DSB-červi, blešivci, houby a další. Nevím, jestli by to stačilo. Taky jsem původně myslel, že budu filtrovat i pomocí škeblí-slávky by měly mít dobrý výkon, voda 21 st.. Ale už mi to přestalo dávat smysl, protože mi došlo, že by to byli živočichové navíc, s dalšími potravními nároky. Myslím, že to nechám na téhle sestavě. Jestli se mi podaří dostat do kondice a udržet v kondici i během léta do př.zimy, tak si teprve pak troufnu plánovat něco víc.
Bery
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ty ses dobrej blazen :) takovej druhej Svico..
Mozna bys tam mohl zkusit perlorodky, ty by ti tam urcite taky sly :D
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa bery60 »

Tak nějak, dík za uznání.
zleva slávky, ústřice, ,,tvrdé písečné´´ škeble, ,,měkké písečné´´ škeble, kontrolní vzorek.
Prílohy
filtrační schopnost mlžů.jpg
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa Spongebob »

Spongebob napísal: 17 Feb 2018 20:08 Ty ses dobrej blazen :) takovej druhej Svico..
Mozna bys tam mohl zkusit perlorodky, ty by ti tam urcite taky sly :D
Myslel jsem Pajina :oops: :mrgreen:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa Jajo »

Spongebob napísal:
Spongebob napísal: 17 Feb 2018 20:08 Ty ses dobrej blazen :) takovej druhej Svico..
Mozna bys tam mohl zkusit perlorodky, ty by ti tam urcite taky sly :D
Myslel jsem Pajina :oops: :mrgreen:
Obrázok 🤣🤣🤣


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa bery60 »

Ahojte,
oranžová T. vypadá nyní takto, v podstatě jsem to takhle chtěl, aby se ověřilo, že je možno ji takhle chovat s manuálním krmením na polyp v malé nádrži s jedním čerpadlem bez světla a další techniky.
Bohužel u žluté Tubastrey se stav nedaří zlepšit, starám se o ně stejně, ale už ani nevytahuje polypy, přiloženou potravu jen vcucne. Tímto stylem ji nedokážu přivést do kondice.Tento týden jsem ji dal do větší nádrže, kde je hodně přirozené potravy a krmím i volně do vody.
Kdyby tu žlutou někdo chtěl, kdo si věří, že se o ni dovede lépe postarat, tak ji daruji.
Bery
Prílohy
TB 7.4 (3).JPG
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa bery60 »

Ahoj,
dal jsem z časových důvodů
5.6.2018.jpg
5.6.2018 or..JPG
korálky do společného ,,velkého´´ akva 52 l, kde je mohu krmit spolu, teplota 25 st. jim více vyhovuje.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"