POLYPHYLIA - problem

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

POLYPHYLIA - problem

Príspevok od používateľa miro83 »

zdravim,

mam problem s LPS polyphylia. v akvarku to vyzera ako keby mala po sebe pavuciny, tie sa objavili cca tak pred 3 dnami. je stiahnuta a niektore rebra su akoby vystupene cez makky obal. tak som ju odlovil dal do misky. bola tak z 2/3 pokryta ako najakymi vlaknami( vyzera to ako hlisty). a smrdi ako keby hnila. asi bude K.O.? nemam odvahu ju vratit do akva aby som rano nemal znicene cele akva. co poviete?
akva zalozene 3.10.2016, 220l + 60l filter - odpenovac, valec na mini peletky, zive kamene, siporax, zeolit
salinita 1,026
NO3 - 10
PO4 - 0
Mg - 1420
ca - 440
kh - 9,6

polyphylia bola pridana do akva 3.12.2016 a povedal by som ze bola OK. boli pridane aj ine koraly - lobophylia, caulastrea, zoanthus, xenia - tie su OK.

co poradite - rovno ju vyhodit , alebo.....

diky
Prílohy
DSCN2175.JPG
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: POLYPHYLIA - problem

Príspevok od používateľa miro83 »

este dodatocne info. tak ako je na fotke vizerala ked som ju dal do misky . cca za 30 min. uz bola cela pokryta takymito ,,pavucinami´´

a po prineseny novych koralov som spozoroval aj novych obyvatelov - su to take chapadla s bielo cervenymi pruzkami vytrcajuce z kamena na zoanthus a uz su aj v utese, ten bol zalozeny s kamenou carib sea s bakteriami.
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: POLYPHYLIA - problem

Príspevok od používateľa miro83 »

rano NO3 - viac ako 25 , merane Salifertom
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: POLYPHYLIA - problem

Príspevok od používateľa shifti powers »

vypadá akoby sa rozkládala no chvíľu by som ešte počkal čo bude možno sa preberie
miro83
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 28 Aug 2016 19:42

Re: POLYPHYLIA - problem

Príspevok od používateľa miro83 »

ved prave, obavam sa ze odchadza a ked ho necham v akva, neotravim ostatnych obyvatelov?
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"