tubastrea

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa bery60 »

Díky Pajine,
vypnu proud a sypu dovnitř každého zubu. Musím se rozhodnout, jestli nechat tak a obětovat ty polypy, které jsou otočené dolů a vodorovně, protože je nenakrmím, nebo ,,zuby´´ vylámat a krmit je na stojato. Nebo je vyndávat do misky s vodou z nádrže a tam je namočit do polívky z krmení a zase vrátit zpátky.
Jak dlouho mám u té žluté čekat, než zapnu čerpadlo a nebo než ji vrátím do nádrže. 30 min.?, déle, méně?
Bery
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa bery60 »

Ahojte,
podběl a pampelišku :P krmím dokud žerou. Oranžová vlevo už včera ani nechtěla, neotevřela se, lezlo jí to krkem ven doslova. Od víkendu vypadá živě, otevře se potmě večer kolem 20. hod.. Žlutá už žere artemku a budu muset den vysadit pro větší chuť k jídlu. Na konci je foto ze včerejška po večeři.
Probíhalo to ten týden tak:
Žlutá, před smrtí hladem.
Do misky dám trochu vody stejně teplé z poslední výměny, která je držena pod vzduchováním. Dám cezený cyklop, aby neochladil vodu. Míchám, stříkačkou dávám do polypů, po hodině se polyp trochu povytáhne z útrob kostry korálu, což je už výkon, otevře ústní otvor a polyká. Chapadla jsou minimální.

Oranžová nejprve taky tak, po 4 dnech už nevyndávám ven do misky, ale po setmění se chapadla vysunou a krmím už žábronožkou. Polypy žerou s plnou hubou a spolykají celou malou kostku dospělé artemie. Artemku pak dávám i žluté do otvorů, kam se dostanu a ony otevřou hubu a některé to pomalu do sebe nasoukají. pohyb oko nezachytí, ale je to dost rychle.
Už je vyndávat nebudu, dají se krmit v nanu, stačí vypnout čerpadlo.

Prosím o názor, zda je zachráněno, nebo ještě ne.
Bery.
7.2.2018b.jpg
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa Xwave »

Budu v pohode, tak do mesiaca sa zregeneruju, potom staci krmit 3x do tyzdna, nech sa dari :wink:
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa pajin »

jojo, v tomhle stavu už by neměl být problém dostat je do dobré kondice, pokud nepolevíš :) dobré znamení bude, až jim naroste tkáň mezi polypy. jinak bych ještě upozornil na překrmování. ono se to sice může zdát super, když nacpu celou kostku mysis do jednoho polypu tubastrei, ale jelikož to žrádlo nedokáží nijak mechanicky rozmělnit, tak takové velké množství velkých kusů nestráví a za pár minut nebo hodin to "vyblije" :) takže bývá lepší krmit spíš menší dávkou a menší kořistí, kterou korál bez problému stráví, než větší dávkou, kterou vyvrhne a moc z ní nemá. to ale musíš vypozorovat :)
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa martin01 »

Já bych se trochu bál, co se bude dít s vodou při takovém množství krmiva. Věřím, že máš dobrou filtraci.
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa bery60 »

no, viděl jsem polyp blut a se mi ..pozoroval jem, že neznají míru a že je to na mně, kolik je zdrávo. Budu dávat i jiné papu, mám tu h.vajíčka, cyklop, vířník, červený a zelený plankton, vladní mix škebli s kerevetou, ..?
Vracím se často k četbě:
http://aquariumanimals.blogspot.cz/2012 ... f-sun.html
.............German aquarist Daniela Stettler target feeding her "Tubastrea Garden".
že pak už jen každý druhý den, nebo 4-5 x týdně a doufám že si řeknou, že mají hlad a nebo dneska ne.
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa bery60 »

Filtaci mám dobrou - dokážu vyměnit celý obsah za 10 minut :mrgreen: .
Protože krmím do polypu a v nádrži žijou ty divné věci z DSB (která má tak 10 cm, z toho 7 cm zeolit tří frakcí), tak zatím věřím...necháme se překvapit, je to pokus udělat to jednoduše. Nemá se tam co pokazit, jenom já.
Jsem psychicky schopen unést týdnění výměnu 5 l a vody k výměně je tam čistého max 15.
?
Jestli to pojede, udělám v nano sekci svoje představení. nejde o to udělat hned výstavní nádrž, ale vyzkoušet funkčnost té sestavy.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa martin01 »

Každopádně držím palce, já se snažím udržet několik černých, které jsem dostal. Zatím se dávají do kupy, ale jen díky tomu, že je denně krmím a jsou ve fragovně, kde není proud a ryby. Podle mého v běžné reefové nádrži dlouhodobě neudržitelné.
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa pajin »

já ty moje krmím podle toho, jak se otevřou. většinou jsou kolem 8. večer otevřené, tak dostanou nažrat. na všechny 3 spotřebuju dohromady asi 3 kostky mraženého. občas se ale jeden nebo dva dny neotevřou, tak nekrmím :)
55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa Xwave »

martin01 napísal: 08 Feb 2018 17:40 Každopádně držím palce, já se snažím udržet několik černých, které jsem dostal. Zatím se dávají do kupy, ale jen díky tomu, že je denně krmím a jsou ve fragovně, kde není proud a ryby. Podle mého v běžné reefové nádrži dlouhodobě neudržitelné.
To nie je celkom pravda, mam cierne tubastrea micrantha, aj zlte a oranzove, cca pol roka v hlavnej nadrzi, krmim kazdy druhy den ked sa zhasne svetlo aby im potravu nevybrali z ust ryby, maju prirastky, tak si myslim ze to nie je az take nerealne, len je to narocnejsie na cas, ktory clovek pri akvarku stravi.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Xwave,....... krmíš je cíleně nebo je necháváš co si uloví?
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa Nielas »

Z povodnych dvoch polomrtvych polypov. Foto ma cca 3-4 mesiace. Krmim ich vzdy ked ryby cize denne + obden krmivo pre koraly. Pri oboch vypinam cerpadla. Stalo sa neraz, ze bola aj 3 dni bez krmenia a nic sa nestaloObrázok

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa Xwave »

marvanek001 napísal: 08 Feb 2018 22:06 Xwave,....... krmíš je cíleně nebo je necháváš co si uloví?
Ked krmim ryby tak na nu s pipetou dam mix krillu, humrie vajicka, mysis a artemku, nieco ulovi a vecer s pipetou krmim polypy cielene mrazenym krillom, ale ta moja ma uz pri vytiahnuti polypy velke cca 3 cm takze zvladne velke kusy, ked som ju ale kupoval tak som rozkrmoval virnikom, potom artemkou, mysis, pri pravidelnom krmeni boli vsetky tubastrei zregenerovane do cca jedneho mesiaca, potom uz staci krmit 3-4x do tyzdna.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa martin01 »

Dobře, tak pokud tak vydržíte ještě rok, dva, tak to beru zpátky. Každopádně všem nadšencům fandím a pokud bude víc takových, tak jen dobře. Ostatní, by si měli rozmyslet, jestli si takový korál pořídí. Chtěl jsem jen zdůraznit, že to není běžný korál, kterému se stačí pověnovat jen o víkendu. Musí ho mít člověk opravdu hodně rád.
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: tubastrea

Príspevok od používateľa Xwave »

Áno rozumiem ako si to myslel a súhlasím, ak chce niekto ísť do NPS koralov, nech im venuje čas ktorý si to vyžaduje

Sent from my Sony Xperia XZ using Tapatalk

Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"