Merulina (ampliata)

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Merulina (ampliata)

Príspevok od používateľa moguai »

Nevím jestli je to 100% LPS a jestli mám právě tento druh,ale v noci má opravdu dlouhé polypi.Může někdo z vás dát rady k dobrému chovu?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Je to LPS podobně jako např. Echinopora, taktéž stejně rychle roste a vytváří masívní skelet. Pozor tedy na obsah vápníku, hořčíku a stroncia ve vodě. Nenech ji přerůst, vegetativní množení je velice snadné.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

rybka napísal:Je to LPS podobně jako např. Echinopora, taktéž stejně rychle roste a vytváří masívní skelet. Pozor tedy na obsah vápníku, hořčíku a stroncia ve vodě. Nenech ji přerůst, vegetativní množení je velice snadné.
Koupil jsem jí od D.Dostála.Není nijak veliká,jen malý "pahýl".Ještě by mě zajímalo jaké by měla mít podmíky jako je světlo a proud a případné cílené krmení.Díky F.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Osvětlení střední až vyšší intenzity (T5 při hloubce 30cm stačí), proudění střední intenzity, optimální je střídavé, aby nedocházelo k usazování sedimentu, které působí odumírání mezogley.
Bohatě postačuje krmení pro korálnatce (aminokyseliny, rozmixovaná svalovina slávek, mražený cyklop) volně do vody.
A ještě pozor, je dost žahavá - hlídat vzdálenosti jiných korálnatců.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

rybka napísal:Osvětlení střední až vyšší intenzity (T5 při hloubce 30cm stačí), proudění střední intenzity, optimální je střídavé, aby nedocházelo k usazování sedimentu, které působí odumírání mezogley.
Bohatě postačuje krmení pro korálnatce (aminokyseliny, rozmixovaná svalovina slávek, mražený cyklop) volně do vody.
A ještě pozor, je dost žahavá - hlídat vzdálenosti jiných korálnatců.
Děkuji rybko,mám jí v dostatečné vzdálenosti od ostatních korálů,počítal jsem s tím,když jsem viděl její polypi :-).
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"