Plerogyra sinuosa

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Plerogyra sinuosa

Príspevok od používateľa Lukáš »

Aké máte skúsenosti s týmto druhom (okrem toho že ich dovoz je dočasne pozastavený)?

Obrázok
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Dovoz do EU je pozastavený pouze z Indonézie. Pokud ho nabízí exportní firmy z jiných oblastí, dovoz je možný. Jediným problémem je pak jen vyšší cena za leteckou dopravu, která významně ovlivní cenu korálnatce u obchodníka.
PetrM
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 11:22

Re: Plerogyra sinuosa

Príspevok od používateľa PetrM »

Lukáš napísal:Aké máte skúsenosti s týmto druhom (okrem toho že ich dovoz je dočasne pozastavený)?
Špatné zkušenosti, vždy mi časem chcípla :cry: - příště už do ní nejdu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jak dlouho ti vydržela?nedá se odhadnout co bylo důvodem proč uhynula?
Plánoval jsem ji pořídit tak bych nerad aby jsem si dovezl potenciální mrtvolu. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Mne sa vyvaluje v AQ uz 2 a pol roka. Vlastne je to jediny tvrdy koral, ktory bez ujmy vydrzal letne horucavy, kym som mesiac nebol doma. Zakladom je kupa neposkodeneho jedinca, uspesna aklimatizacia a krmenie. Cca pred dvoma mesiacmi som presiel z obcasneho na pravidelne krmenie min. 1x tyzdenne (teraz ho krmim sucasne s malou E. quadricolor, akurat ze zje 3x viac ako sasanka) a zacina sa pekne roztahovat. Doterajsie prirastky boli velmi pozvolne, v poslednej dobe vsak uz dociahne aj tam, kde som povazoval ostatne koraly v bezpeci. :?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

čím ji přikrmuješ?comá nejraději?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Krill, gammarus (mrazeny alebo zivy, co po odkalovani zostane vo vedre), obcas kusky rybieho masa, kaulerpy. Samozrejme nieco si uchmatne aj z vsebecneho krmenia v AQ - hlavne cyklop, niekedy mix: cyklop, tekute krmivo a spirulina.
Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Drago »

Myslíte,že tento korál je třeba cíleně přikrmovat :?: Mám ho od 25.5.2006 a ještě ani jednou jsem ho nepřikrmoval :oops: .Jediný co na něm pozoruji je pohyb směrem k hladině,jestli má málo světla :?: Nevim,ale nechávám ho si s tím poradit sám.Korál zatim vypadá takto[img]http://www.reef.sk/album_mod/upload/e8a ... c0aa41.jpg
[/img] snad vám bude připadat v pořádku :?: Když jsem ho kupoval měl barvu spíše zelenkavou a nyní mi připadá,že začíná růžovět.ještě přidám lepší fotku.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Je to dravec, naraz zlupne aj 2-3 male rozmrazene krevety. Podla mna je vhodne ho krmit, tiez ma rozne obdobia, kedy krmim menej a inokedy viac. Co sa stane, ked ho krmit nebudes vobec je tazke predpovedat, ale urcite ti bude ovela pomalsie rast.
Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Drago »

A jakým způsobem krmíš,máš nějakou hodinu nebo je to jedno :?: Potravu pokládáš přímo na ni nebo jí rozptyluješ okolo a ona si sam něco chytí :?: Trochu mi ten způsob popiš.děkuju :oops: Nerad bych,aby mi po čase uhynula a naopak rád bych,aby se rozrůstala :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Kazdu potravu (uz pred tym som popisal, cim krmim) najprv necham par minut rozmrazit vo vode z AQ. Potom to len chytim do pinzety a prilozim na chapadla. Ta moja ich ma vystrcene skoro furt. Ale su take jedince, co lovia len v noci. Takze ju nakrm, ked uvidis chapadla. Ona si to potom s velkou radostou presunie do ust. Zacni s mensimi davkami a ako bude rast, zacne jej stupat aj apetit. Chvilu trva, kym jej vytravi (1-2 dni), takze staci krmit 1-2 krat do tyzdna. Nezlakni sa, ked ti potom na nejaku hodinku "splasne", pri vyprazdnovani to robia.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ten popis hladaj v Encykopedii, zabudol som ze som to nepisal sem.
http://www.reef.sk/encyklopedia.php?menu=1&id_enc=3
Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Drago »

Tak to je úplně super :lol: .Hned jsem zkusil krmit mraženým Mysis(Indonésie) co mám koupeno od p.Hájka.Plerogyra okamžitě zareagovala vysunula chapadýlka a zachytávala potravu.Pak se zatáhla do sebe a teď se pozvolna vrací k normálu.Musim přiznat super zážitek a jsem rád za rozšiřující informace našich miláčků. :wink: .Moc děkuji :lol:
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno tak jsem taky šťastným majitelem :) ale tak nějak nevím co sní :roll: má malé bubliky a p. Dařbuján píše že je třeba ji dát do stínu a p.Berka mi tvrdil na světlo :D tak si jeden vyber.Já ji nakonec dal tak na polovic.Mno přikrmování ji chutná ale bublinky ne a ne zvětšit
.Jaké máte zkušenosti vy?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Bubliny ma asi tak 1,5-3 cm velke, chapadla su v pohotovostnom rezime aj cez den. Ma rada jemne ofukovanie (hydorflo), strednu intenzitu svetla a dostatok Mg (pri nizkom Mg mi splasla, po doplneni sa od nasledujuceho dna znovu postupne dostavala do kondicie). Zere vsetko, vratane mojich prstov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"