Plerogyra sinuosa

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
robocop
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 19:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa robocop »

Lukáš napísal:Bubliny ma asi tak 1,5-3 cm velke, chapadla su v pohotovostnom rezime aj cez den. Ma rada jemne ofukovanie (hydorflo), strednu intenzitu svetla a dostatok Mg (pri nizkom Mg mi splasla, po doplneni sa od nasledujuceho dna znovu postupne dostavala do kondicie). Zere vsetko, vratane mojich prstov.
Ahoj Lukáš.Už sa ti aj množila?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ony sa prilis nemnozia. Resp. vytvara 2 typy kolonii. V jednom pripade formuje meandricke skelety, ktore sa daju rozlomit. V 2. pripade (a to bude asi ten moj) je kolonia tvorena zdanlivo 1 polypom so spolocnym ustnym otvorom a takato kupola sa moze zvacsovat az do velkosti napr. futbalovej lopty. Moze sa stat, ze po bokoch cosi vypuci, pripadne, ze sa v mezoglei vytvori nove kalcifikacne jadro a to sa spolu s tkanivom oddeli od materskej kolonie. Zatial sa tak nestalo.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

da sa namnozit, ale postup je natolko drasticky a komplikovany, ze som ho nikdy nemal odvahu vyskusat
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Hej, cital som nejake navody, no po 3 rokoch uspesneho chovu nemam to srdce ju zmasakrovat. Navyse bez zaruky, ze sa to vydari.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Kamaratovi som ju daroval , ked som prehrial akva , zobrala sa a teraz dokonca vytvorila dalsi ustny otvor uz ma dva...
Je to jedna z moznosti ako ju rozmnozit ? Alebo sa nemame vzrusovat ?
Asi b) bude spravne.... :D

Peter
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

té mojí se nějak moc nedaří :cry: jakou polohu ji v nádrži dopřáváte?kolik proudu a jek se světlem?nevím už co sní.Neustále se mi strácí před očima od doby co jsem ji pořídil
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

najdolezitejsie bude asi ked ju budes pravidelne krmit :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno to jsem zkusil.Každý kdo ji má tvrdí že mu spokojeně baští a ta moje nic.Neviděl jsem žádnou reakci ani na cyklop ani artemie či tekutý krmivo :( Zatim jsem ji před 3 dny dal do odchovny kde je plno živýho planktonu a světlo tak střední intenzity.uvidím jak natom bude dál :?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tekute krmivo, cyklop???? To je ako krmit slona granulami pre kraliky. Nie zeby to odmietali uplne, ale v pohode zvladnu cele kusky krillu, file, kusky skebli, kreviet,.....
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno a jak jim to podávat?jak se na ni položí kousek kterej je malinko větší tak mi ho sezobnou ostatní ryby a nebo ho ani nechytne a stahne se :cry: asi dělám něco špatně
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

V noci vacsina ryb spi. Treba to najprv vyluhovat vo vode z AQ, tesne pred skrmenim este trochu vymackat a pinzetou prilozit na chapadla, pripadne opatrne medzi bubliny. Vyckas kym si to neprichyti, potom potravu pustis a vtiahne si to do ust. Ked to takto nezozere ani pri podavani v rozlicnom case pocas dna, asi ti uz dlho nevydrzi.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak konečně měla dost klidu a vzala si kousek filé.Zkusil jsem to ještě po hodině a vzala si zase.Tak snad se dostane do formy.Budu ji krmit každej den a jsem zvědav jak se to bude vyvíjet.Zatím ji nechám v odchovně kde si odpočine,doufám.
kedar6
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Okt 2006 06:49
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa kedar6 »

Já jí bez problémů dávám mysis a artemie...jakmile zhasne AQ nebo pár minut před tím ji dám doprostřed kostičku (už ji ani nerozmražuji) a za chvilku ji má v sobě. A když se chci "kochat", tak ji dám najíst a holt ryby odháním...i když ne vždy se podaří a část rybky ukradnou...
Jinak proud má spíše menší...
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Plerogyra prospivala cca pul roku skvele s viditelnym rustem a to do doby nez se jednou v noci necekane "poprala" s Euphylii a Euphylie ji trema, ctyrma vybezky pozahala. Od te doby jeji stav nabral obraceny smer a chradne den ze dne. (Presunul jsem ji jen o nekolik cm z dosahu Euphylie - stejny proud, stejna poloha, stejne svetlo, ostatni osadka beze zmen)... Je mozne ze jedno popaleni muze mit az takhle fatalni dusledky nebo to mam pripsat nejake neidentifikovane dalsi pricine?
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Tak podle toho co jsem se docetl u nekterych druhu koralu staci (podle druhu napadeneho koralu) i 15 minutovy kontakt k tomu aby byl napadeny koral nenavratne poskozeny (jiste v zavislosti na mnoha faktorech). :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"