Neskutočné farby

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Neskutočné farby

Príspevok od používateľa laomedon »

Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Strašný rozdiel to Starphire sklo, všimnite si farbu prdného a bočných v porovnaní zo zadním sklom, podľa mňa veľký rozdiel viď.

čudovali ste sa niekedy prečo sú tie farby až o toľko krajšie pri pohľade z hora do akvária? ja už asi tuším čo tomu pomáha :-)

Obrázok

datail čelného skla:

Obrázok

neviete niekto či sa dá takéto sklo zohnať aj v našich končinách ?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Príspevok od používateľa maro »

skus www.sennsho.sk vyrabaju tzv neviditelne sklo. planoval som akva z toho skla ale boli absolutne nepruzni. trvalo im 3 tyzdne, 5 mailov a nekutocne mnoho telefonatov aby mi konecne odpisali a aj to co mi napisali bolo absolutne odveci. Tak som sa im pokusal vzsvetlit co chcem telefonicky ale bez upsechu, stale si mleli to svoje co bolo uplne nieco ine ako som sa pytal. mozno budes mat ale stastie :D
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Príspevok od používateľa aquain »

Optiwhite nebo ultraoptiwhite

Je měkčí než float. Dělal jsem z něj jedno akvárko 2 x 19 mm a čelní stěna nebyla vůbec vidět.

Pro případné zájemce- 1 m2 asi 3 000 euro.

Sklo je tak čiré že nejde ani řezat na laserové řezačce, protože neodrazí paprsek.

Použito též na vitríny pro královské klenoty 8) (ultraoptiwhite)
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Presiel som si doporucenu recenziu, ktorej link sem dal Ado. Ten chlapik je naozaj manik. Ma super nafoteny progres jeho koralov. Je vidiet, ze svoj volny cas venuje moru. Fakt super.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Najvascia sranda na tom je, ze v beznom okresnom sklenarstve, ked som si daval rezat sklo na AQ ani len netusili, ci sa nieco take vyraba. Pri cene aku uvadza aquain sa uspokojim s miernym skreslenim farieb :). Nastastie rozmery AQ mi umoznuju celkom pohodlny pohlad zhora.
Inak tie LPS na fotkach su podla mna celkom bezne, chlapik mal stastie na farebnejsie kolonie + efekt fluoreskujucich pigmentov v modrom svetle (druhy obrazok - Acanthastrea).
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Běžné tabulové sklo, ze kterých jsou slepeny naše akvária je borokřemičité, to je jedna věc. Software Photoshop od verze 7 má plug-in i na vyjasnění barev objektů focených přes toto sklo. Vidět reál a fotky upravené filtrem v Photoshopu je věc druhá.
O nádržích (z biologického pohledu) uveřejňovaných na stránkách "reefkeepingu" si bohužel myslím své - vezmu balík, nakoupím, naskládám ... nafotím ... a světe čum!. Kdo trochu zná požadavky korálnatců, které jsou na těch fotkách naskládány natěsno vedle sebe asi ví o čem mluvím. Taková Echinopora ssp. má žahavá vlákna dlouhá až 10 cm a je schopna spálit okolo sebe vše živé, a to klidně i ve dne. Přitom na mnoha fotkách se "tváří jako neviňátko" vedle citlivých Acropor.

Nechci Vám kazit akademické debaty, to jen na okraj :roll: A to supersklo je velice citlivé na jakékoliv poškrábání, je dost měkké. Asi by dlouho nevydrželo útoky magnetické stěrky doplněné škrabkou ...
frantisek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 17 Sep 2007 15:14
Bydlisko: usti nad orlici
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa frantisek »

informoval jsem se na STAPHIRE a na jeho vlastnosti toto mi bylo odpovezeno,, snad to trochu pomuze"Toto sklo neznáme, ale běžně ohýbáme sklo s názvy Diamant (od dodavatele
Saint Gobain sklo ČR), nebo takzvaný Optiwhite (Planibel clear vision od
AGC) - tedy takzvané ultračiré skla bez zeleného nádechu. Dle našich
zkušeností mají v zásadě stejné vlastnosti jako klasická skla. Protože tato
skla k naší výrobě prakticky nepoužíváme, (ohýbáme je pouze pro několik
výrobců akvárií - Farao, Zekia, Brilant apod.) ohýbáme většinou toto sklo
přímo dodané od odběratele. Ceny se pohybují v závislosti na rozměru,
poloměru ohybu atd. pro ohýbání dodaného skla 19mm se pohybují okolo
5000,-Kč/m2 bez DPH.
Za Speglass s pozdravem F. Zouhar"
kedar6
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Okt 2006 06:49
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa kedar6 »

Asi dokáže lepší sklo zlešit i barvy...ale toto mi taky připadá jako úprava v Corelu...třeba ta modrá ulita, nebo přemodřené pozadí a spousta dalších drobností....
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"