Heliofungia problem?

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

easy7282
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18 Okt 2013 13:33
Bydlisko: Bratislava

Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa easy7282 »

Zdravim,

mam trochu problem s Heliofungiou a chcel by som sa spytat, ci sa to da este zachranit. :( Heliofungiu mam priblizne mesiac a po mensich problemoch so salinitov je uz sucasna hodnota 1,023. Koral spociatku reagoval velmi pozitivne a bol nadherny a plny otvoreny, ale posledne 3 dni sa odhaluje kostra na dvoch roznych miestach a postupuje to pomerne rychlo. :cry: je to moje najoblubenejsie LPS a ak niekto vie kde by mohla byt chyba, budem velmi vdacny za akukolvek radu, ci skusenost. :(
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa vik_33 »

Uspěchaný start systému ... na 100 000%
( problémy se sinicemi, s KH, se salinitou ... a samozřejmě i se všemi formami dusíku ... )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
easy7282
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18 Okt 2013 13:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa easy7282 »

vik_33 napísal:Uspěchaný start systému ... na 100 000%
( problémy se sinicemi, s KH, se salinitou ... a samozřejmě i se všemi formami dusíku ... )
no to je pravda pripustam...len som myslel, ci sa to nahodou neda este zachranit...sinice uz boli prec, KH a salinita este nic moc, ale ani nie uplny mordor zase...seriatopory sice nie su tiez v plnom rozkvete, ale ziju. Kedy teda bude ten moment a hlavne ako nam pridem, nebad sa dat tam aj takto narocny LPS? Dik
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa LukasO »

easy7282 napísal: Kedy teda bude ten moment a hlavne ako nam pridem,..
třeba tak, že budeš vědět, jak vypadá koloběh dusíku v akváriu...
a třebat aky až se naučíš necitovat příspěvek nad...

sorry viku, nedalo mi to
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
easy7282
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18 Okt 2013 13:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa easy7282 »

LukasO napísal:
easy7282 napísal: Kedy teda bude ten moment a hlavne ako nam pridem,..
třeba tak, že budeš vědět, jak vypadá koloběh dusíku v akváriu...
a třebat aky až se naučíš necitovat příspěvek nad...

sorry viku, nedalo mi to
a predsa len si to znovu odcitujem...tak esteze ti to nedalo a vikovi si pomohol :D kolobeh dusika v aq mi je jasny a rovnako hodnoty v nom, pytal som sa prave na tento koral a problem s nim, pretoze som mal dojem, ze toto je slovensko-ceske forum, kde skusenejsi poriadia tym mozno menej skusenym. Podobne bozske komplexy som tu necakal.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa vik_33 »

Nauč se číst. A nedráždi mě :twisted:
Po dvou-třech měsících, kdy vůbec nevíš, co se v AQ děje, nacpat do něj SPS a LPS ... nediv se. Jasné Ti není vůbec nic. Kh máš od 6,5 po 13, Ca 360, resp. 380 a ostatní hodnoty na tom budou podobně. Divil bych se, kdyby se to korálnatcům líbilo. Ptáš se na Heliofungii, ale problém máš s celým AQ ... euphyllie a acropory už to odnesly, další budou následovat.
Tak přestaň s kecama o nějakých božských komplexech a začni číst celé fórum.
A dodržuj pravidla fóra.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
easy7282
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18 Okt 2013 13:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa easy7282 »

Tak to sme sa opat nepochopili. :D Nemyslel som tym teba, ale tvojho zachrancu a drazdit niekoho na to mam inych ludi. :D KH mam 12, vapnik 400, PO4 0,04, NO2 0 a atd. (co netvrdim, ze je idealne a nikde som to ani nepisal) salinita 1,023. Tam bol problem naozaj, kedze bola zlou, resp. ziadnou kalibraciou refraktometra 1,015. Vteda tam este ale ta heliofungia nebola. Takze pani, dakujem Vam za rady a ku podivu som si od teba viku cital aj naozaj prinosne vlakna. Preto ma prekvapila tvoja reakcia a druha o to viac. Nech sa teda aspon Vam dari. Vy si zda sa poradite uz so vsetkym bez problemov :wink:
easy7282
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18 Okt 2013 13:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa easy7282 »

A este nieco. Ak som tak strasne porusil pravidla fora (citaciou), prezijem, ked ma administratori vymazu. :wink: Poradili ste mi totiz naozaj dostatocne. :D Drzte sa
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa LukasO »

A co jsi čekal za odpověď? Že ti prodali špatej korál? Že za to může někdo jinej? Ne, můžeš za to ty, protože jsi nevydržel a moc brzo tam ten korál dal -a neber to osobně, udělal jsem na začátku úplně stejnou blbost. a to většina.
Takže neber tu kritiku osobně a zkus brát ty rady. Pokud korál odchází, už mu asi nepomůžeš. Dá se zkusit ho dát k někomu do stabilního prostředí. Není ani tak důležitý, jaký hodnoty naměříš, ale jak jsou stabilní. Zkus si je změřit přes den a pak v noci. NO2 0 je sice krásná hodnota, ale já nikdy jinou ani nenaměřil. Co NO3? Co Mg? Po třech měsících záběhu jsem měl MG na 800 a musel jsem velice opatrně dorovnávat...

PS: Vikovi jsem se omlouval za to, že jsem v podstatě zopakoval jeho radu a to se na fóru taky nedělá. Jinak rozhodně moji pomoc nepotřebuje :-)
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa amsi »

Ja mel HODNOTY slusne dost dlouho (ty co Ty) ale STABILITA .... nebo NECO .... prislo po 2 slovy DVOU !!! letech :eek: (dsb) ale me si nevsimej .... ja to mel zacarovane.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
calfa
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 20 Okt 2013 01:59
Bydlisko: Skalica

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa calfa »

jj zacni citat cele forum aj ked nezistis ze preco ti odxadza heliofungia ale zistis ze reakcia wika bola predwidatelna :mrgreen: ,k tej heliofungii dodam ze aj ja som ju tam dal w 2mesiaci.,odide mi tiez na 10000 percent?Chlapi drzme sa ide hokej :mrgreen:
Veci by sa mali zjednodusovat, ako sa len da, ale nie viac.A.EINSTEIN
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa shark »

LukasO napísal:Pokud korál odchází, už mu asi nepomůžeš. Dá se zkusit ho dát k někomu do stabilního prostředí. Není ani tak důležitý, jaký hodnoty naměříš, ale jak jsou stabilní.
ale no tak pánové :roll: ,mistři akvaristi :wink: třeba stačilo odpovědět takto a bez zbytečného podělání celeho vlákna kecama o tom jak má studovat a podobně.Jediná věta co opravdu dobře odpověděla konstruktivně k problemu.Řikat někomu že má začít číst forum v momentě když už má korál který mu umírá tak to dočte až bude mít skelet na poličce :roll:

Pokud tedy voda není uplně ideální ikdyž podle toho co píšeš za výsledky testů by ji to složit nemělo,raději zkus přemístit do jiné nádrže a jak tu padlo stabilního prostředí.Ani to ti ale nezaručí její nápravu a nezajistí přežití.Je to ale jedna z možností co ji mohou zachránit.
Naposledy upravil/-a shark v 15 Feb 2014 10:23, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa LukasO »

já o čtení fóra nic nepsal, to považuju za samozřejmý - ještě před nákupem akvárka :roll:
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa shark »

ty ne to zkusil calfa :lol: ,no myslím že to co jsi hodil do placu mohlo být hned součástí toho co napsal Vik v první reakci a bylo to komplet vyřešený.Tak to totiž je.Vik popsal příčinu a u tebe jak to napravit.To je to co mu asi pomůže nejvíce :wink:
Viku asi to zkus trochu upravit , určitě nebude jedinej komu se podobnej průšvih stane a je dobrý aby uživalelé znovu a znovu četli že se nertpělivost nevyplácí.Mimochodem nevylučuje se že se takový uhyn muže přihodit i ve starším systemu...
easy7282
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18 Okt 2013 13:33
Bydlisko: Bratislava

Re: Heliofungia problem?

Príspevok od používateľa easy7282 »

Tak páni. Asi som sa na začiatku mal viacej rozpisovať, ale myslel som, že to u skúsených majstrov akvaristov nie je potrebné. Ďakujem ti shark, pretože si to pochopil ako jediný a o nič viac mi nešlo. Spýtal som sa čisto na jeden koral a nečakal som opis príčin všetkého druhu (s kolobehom dusíka, ktorý mi je jasný aj mimo môjho AQ, po absolvovaní všetkých chemických vedných discpiplín na mojej alma mater :D ) ale čakal som niečo ako toto http://www.reefs.org/forums/topic89768.html. Dokonca som neostal zaostaly ani v tom, ze davat do aq nieco po 3 mesiacoch okrem kreviet a niektorych ryb je rovnako vacsinou samovrazda a ani v tom, ze ak su paramatre idealne, neznamena, ze aq je zabehnute. Nechvalim sa tym, ze viem kolobeh dusika z knihy od pana Darbujana. :D Viem, co som robil zle a ake to malo nasledky a cez to vsetko som to spravil, chcel som len vediet, ci ste s danym koralom mal niekto podobnu skusenost. Som rad, ze aspon jeden reefomajster ma pochopil. :wink:
Zamknuté

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"