Goniopora

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

shark napísal:mám taky jeden kousek a tak nějak by mě zajímalo kolik jí dopřát světla?Mám HQI 150W a sloupec vody cca 55cm
Mno tak jsem zjistil že nejde o Gonioporu ale Alveoporu :oops:
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

Vážení přátelé mořského života. Pomóóóc!!! Potřeboval bych jednu netradiční radu.Mí dva klauni (ocelaris) si z mé nové Goniopory udělali sasanku :( , na což Goniopora reaguje neustále zataženými polypy a to mi dělá starosti.Nevíte někdo jak to ty dvě zlobidla odnaučit.Samozřejmě radu zkus jim pořídit sasanku neberu.Tota rada napadla i mne,mořského diletanta.Díky za každý nápad.Pavel. :wink:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Pavol myslím že aj keby si im pridal sasanku ostali by v goniopore. Je to veľmi ťažké keďže oni v tom rozdiel nevidia, dom ako dom. Skúsil by som skôr vybrať gonioporu a dal na čas do refugia alebo žumpy (pozor na čerpadlá) ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Vacsina goniopor ma svoje dni v AQ do pol roka az roka spocitane. Tu tazko poradit. Bud das prec klauny alebo koral. Ale ci mu to pomoze je velmi otazne.
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

Lukáš napísal:Vacsina goniopor ma svoje dni v AQ do pol roka az roka spocitane. Tu tazko poradit. Bud das prec klauny alebo koral. Ale ci mu to pomoze je velmi otazne.
Takže jsem po dlouhém přemýšlení došel k názoru dát Gonioporu pryč, i když jsem ji chtěl rozmazlovat a pořídil ji"CS CoraTroph Reef Profi Plus" od Coral shopu,krmivo na které mimochodem reaguje velice příznivě. Její polypy se okamžitě začnou chovat jak klubko hadů a střed polypů se zvětší dvou násobně.
Takže pro příště, pro další zájemce o tento korál, doporučuji naučit si klauny obydlit nějakou symbiotickou sasanku a teprve pak si Gonioporu pořídit.P.S. Snad dostane šikovného páníčka. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

Ahoj vsem, jake umisteni je vhodne pro Gonioporu - nahore na utesu pri dostatku svetla nebo na dne v pisku kterej neustale prorejva V. Strigata ?
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Miloslav napísal:Ahoj vsem, jake umisteni je vhodne pro Gonioporu - nahore na utesu pri dostatku svetla nebo na dne v pisku kterej neustale prorejva V. Strigata ?
goniopora sa neživi svetlom,ani sa neda nekrmit, vyživu berie z vody , kde prijima živiny rozpustené vo vode, / preto tak velmi casto a temer vzdy / opusta nase akvária ..takze je to asi jedno kde ju dáš...
Vobc by som uz gonioporu do akvaria nekupoval, nedokazeme jej vytvorit podmienky pre zivot.Mozno az na minimalne vynimky.

Peter
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Peter napísal:
goniopora sa neživi svetlom,ani sa neda nekrmit, vyživu berie z vody , kde prijima živiny rozpustené vo vode,
Peter
a toto kategoricke tvrdenie mas odkial stary moj ??? ziadne zooxanthely, ziaden lov ?? hmm az sa vratim domov asi preluskam Bornemana, nieco mi asi uslo
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Naopak lov je velmi intenzivny, az na to, ze v akvariu nema co. Zrele DSB a velke (niekolko sto litrove) refugium, z ktoreho priteka voda naspat samospadom su dobrym zakladom na experimentovanie s gonioporami. Nejaky prilezitostny cyklop alebo artemia v ziadnom pripade nepredstavuje rovnocennu alternativu.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

O.K. ospravedlnujem sa a beriem spat, tvrdil mi to niekto nemenovany, pred rokom.. nemam to nastudovane, takze sa mi poklzla ruka, ak mam byt uprimny dnes uz ten pan tvrdi na tuto temu zase nieco ine..
mal som aj ja gonioporu a nereagovala na ziadne krmenie...
Takze este raz sorry...
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

Ahoj Mílo
Já ji měl na dně asi tři cm nad pískem a tvářila se spokojeně.A na krmení si pořiď od Coral Shopu:"CS CoraTroph Reef Profi Plus".Opravdu mi na toto krmení reagovala velice dobře.Mám dojem ,že jsem to zahlíd i u Pepina,ale nevím jistě.Přeji tvé goniopoře dlouhý a spokojený život.
Čau Pavel.
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Príspevok od používateľa Miloslav »

Dik vsem za odpoved, ted ji mam 4 mesice na vrchu utesu a polypy ma vystrceny maximalne jen 5mm , tak ji zkusim prendat na dno a zmenit krmivo jak pise Palo.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tak som pre vas vynural jeden link, kde je to cierne na bielom. Tak snad uz nebudu pochybnosti.
http://www.goniopora.org/feeding.htm

A este odpoved, preco nereaguje na cielene krmenie - nestihne! Niektorym koralom trva dlhsie, kym si uvedomia, ze sa podava zradlo. Reagovat zacnu az v priebehu minut, kym vystreknutie obsahu striekacky trva par sekund a rovnako par sekund trva, kym potravu z dosahu koralu odnesie prud. V tomto maju vyhodu tekute krmiva, ale ich porovnatelnost s planktonom je v tomto pripade :?:

http://www.advancedaquarist.com/2005/10/aafeature2

A este jeden postreh. Rhodactis indonesiensis sa pri roznych druhoch krmiva chova u mna inak. Pri krmeni kuskami slavky alebo krillom trva 1-2 minuty, kym sa zabali. Pri krmeni rybim file sa zroluje skoro okamzite. Typujem, ze aj ostatne koraly takto prejavuju svoje chute, len to nedavaju tak jasne najavo.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Prave pre ten efekt ako ho popisuje Lukáš ja pouzivam postup ze najprv prsknem do nadrze tekuty pokrm na ´prebudenie´ koralov(ala aperitiv/digestiv :D ) a chvilu pockam a az vidim ze korale su nachystane k hodom cielene krmim mensim ci vecsim krmivom. Ak vidim ze na niektore koraly to nezabralo su marne aj pokusy ich nakrmit vescou potravou.
Ale asi nic nove pod slnkom iste to tak robia aj iní.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

O.K. uz len posledna poznamka , uznavam encyklopedicke znalosti Romana a Lukasa a na 100 % tomu verim,co tu uviedli.
Teraz som prisiel domov a vedel som ze v zakuti pamati som mal svoju mylnu informaciu aj z ineho zdroja a uz len pre zaujimavost citujem :

Pruvodce morskou faunou a florou autor Hynek Dařbuján str.80,81,82 :
Pise o troch druhoch Gonioporach : stokesi,lobata,tenuidens v
sekcii Potrava,sa zhodne u všetkých píše :
Citujem : " prikrmovaní drobným zooplanktonem je zbytečné,neboť ho není schopný ulovit,v prirode si korál vylepšuje energetickou bilanci absorpcí ve vode rozpuštených organických látek,proto příznivě reaguje na přidaní připravku buněčné výživy " koniec citátu a o zooxantelách ani zmienka...
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"