Alveopora sp.

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Pěknej kusan :wink: Ta moje má ráda jen jemnej proud jinak stávkuje.Jinak co můžu porovnat tak ji to svěčí jak na velkém světle tak trochu ve stínu.Mám ji na dvou odlišných místech světla a daří se ji tam i tam
Ludva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29 Jan 2007 15:20
Bydlisko: Kyjov

Príspevok od používateľa Ludva »

Mám 2- u obou podobné problémy. Pár týdnu po koupi super, potom zatažení a pomalé odcházení. Mám momentálně vyšší NO3, možná je to tím, ale sinice a řasy nerostou vůbec. Měním proud, polohu vůči světlu.. a nic. S vysokým NO bojuji výměnou vody. Myslím že potřebují podmínky - minimální NO, správný proud a světla, dobrá aklimatizace.
ludva
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Príspevok od používateľa Aleš »

Já ji měl na vrcholu utesu, asi 5cm pod hladinou v docela silnem proudu. Tam kde na ni prazilo svetlo, tak docela dost narostla. Pak mi ji shodil krab na dno v miste kde neni skoro žádný proud, tak jsem ji tam nechal. Je tam asi 3 měsíce a zdá se, že jí nic nechybí. Je stále krásně vytažená. Mimochodem akvárium mam plné řas. Nikdy jsem se jich pořádně nezbavil.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Tak jsem si dnes ráno oddychl,Alveopora se krásně nafoukla a je zase vše tak,jak má být.Holt i Alveopory mají své dny. :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Jak často ju krmiť?Ja ju krmim cielene 2 krat týždenne striekačkou planktonom od grotechu.Stači to?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa shark »

tak je to už dlouho co byla tato diskuse na tema alveopora sp. jak to vidíte s vašimi chovanci?mě vydržela tenkrát cca 3 měsíce než se odporoučala a ad te doby na ni furt myslím ale mám strach ji zase koupit.Podmínky v AQ mám asi lepší než tenkrát ale přece si nejsem jistej s nákupem nové.Jak se ji daří u vás??
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa martin01 »

Ahoj, už je to zase delší doba, tak se chci zeptat, jestli nemá k chovu někdo něco nového? Já ji mám asi 5 měsíců a zatím v pohodě, ale kdo ví? Může se jen tvářit. Nemám nic moc odpěňovač, tak třeba jí to pomáhá. Pořád mi není jasné to přímé krmení, na noc se uplně zatáhne a není vidět, žádné jiné polypy. Mají se tedy přikrmovat během dne? Díky Martin
alka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 06 Máj 2012 11:47
Bydlisko: JABLONEC

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa alka »

mam ji měsíc a půl a zatím je pouze takto malo vytažená ,tak nevím...aby mi neodešla ,zkoušel jsem všechny možné mista v AQ a nic teď ji mam u dna....
je něco špatně díky za radu..:-)
Prílohy
nahled.jpg
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa vlčák »

mám jí neco pres pul roku,polypy vytahuje tak 1 max 1,5cm,tak jak ji mas na fotce se tvarí když udělám nějakou vetsí zmenu v chemismu vody.tak den je urazena a pak zase jako driv.nicmene kupoval jsem ji z nadrze kde mela vytazeno cca 5-7cm a to jsem u sebe jeste nevidel.ale prosperuje ,uz prirostl 1 vrchol cca 2cm
alka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 06 Máj 2012 11:47
Bydlisko: JABLONEC

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa alka »

když jsem ji kupoval v Praze u Forsta měla taky cca 5cm u mne max 1cm tak nevím ,no snad už přestane trucovat....:-)
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa gut »

podobně jako Goniopora má ráda plnospetrální osvětlení střední intenzity.vhledem ktomu,že není uplně snadné zajistit jí dostatek kvalitního světla většinou přežívá s malými nebo žádnými přírůstky a je "náladová".část potravy je schopna absorbovat s vody v nádrži s nutričníma hodnotama "profilovanýma" spíše na LPS korálnatce než Akropory.pokud je živin velmi málo a světlo nekvalitní většinou hladoví až umře.možno přikrmit např. http://www.kentmarine.com/products/kent-phytoplex.htm
Radek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 06 Júl 2009 08:44
Bydlisko: Měšíce-Praha východ

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa Radek »

Zmiňovanou Alveoporu kupovanou u p.Forsta mám ve svém akváriu a dělá mi velkou radost,
polipy vytažené cca 7-10 cm, svítím P.S.Pandora a celý systém jede na K.Z.
Rád přidám i foto,snad večer.
alka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 06 Máj 2012 11:47
Bydlisko: JABLONEC

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa alka »

svítím LED a to modrá blue,modrá roy a celospektrální bilá tak nevím ,zkoušel jsem kombinovat ruzné poměry ale víc jak 1cm nevylezla.... :cry: tak možna chudá voda na živiny???
je teda pravda ,že moc nepřikrmuji pouze to co dostanou ryby ,ale ostatmí LPS jsou v pořádku... :)
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa vlčák »

co to je plnospektralni bila?????
že by nejaka novinka z kosmu?????

už 2 roky se tu všude probírá problém šířky spectra u ledek.posledni v uvozovkach plnospektralni svetlo byla hqi vybojka
alka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 06 Máj 2012 11:47
Bydlisko: JABLONEC

Re: Alveopora sp.

Príspevok od používateľa alka »

myslel jsem že tam mam od teplé až po to nejstudenější včetně červené zelené žluté no a když to všechno rozsvítím tak je pěkná bílá tedy na pohled :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"