Cladocora caespitosa

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa Erik81 »

Zdravím Mořáky, je tady někdo vlastníkem tohoto korálu? - Cladocora caespitosa - Přivezl jsem si jej z dovolené a před 2 dny pro něj založil 96l nanomoře. Může mi někdo poradit, jak nejlépe se o něj postarat? Díky :)
PS: S mořem začínám od úplného začátku.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa kominík »

lps korál - problém teplota vody ,salinita - záleží na oblasti kde jsi ho vytáhnul
Ondrejst
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 24 Okt 2007 18:51
Bydlisko: Myjava

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa Ondrejst »

Chápem to správne, že máš 2 dni založené akva a vňom toto lps-ko?
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa triscene »

A zaroven ti nie je blbe ze ohrozeny druh v cervenej knihe ohrozenych druhov zoberes domov a s vysokou pravdepodobnostou ho zabijes?
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa cooffe »

tak tomu říkám masakr,nezavedený akvárko a tvrdej korál z moře :roll: můžeš bejt rád,že tě nikdo nechytil-pokuta,či vězení by tě neminula..šance na přežití v novým nezaběhnutým akvárku,kde dusitany a amoniak lítají skoro nulová,zbyde na památku jen skelet..
IM Nuvo mini 38G+Kessil
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa triscene »

Takze najlepšia rada je ju uskladnit u kamosa ktory ma už zabehnute akva. A nenicit prirodne zdroje.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa shark »

triscene napísal:Takze najlepšia rada je ju uskladnit u kamosa ktory ma už zabehnute akva. A nenicit prirodne zdroje.
Přesně tak... jinak nemá šanci to ustát a i tak ta šance je dosti podlomená tim, čím si při převozu a následném okoupání v čerstvé vodě prošel
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa Erik81 »

Korál pochází od ostrova Pag. Salinitu udržuji na původních hodnotách, teplota vody pokojová (předpokládám že celoročně bude v rozmezí 22-26°C.

Původně jsem chtěl přivést na zajetí akva jen nějaké živé kameny, nakonec jsem si na nich přivezl polypy tohoto korálu. Do akvária jsem si přivezl živou vodu z místa odběru korálu, té je teď v akva cca 30%, zbytek jsem dodělal ze soli RED SEA CORAL PRO a vody z RO. (Do akva jsem včera přidal písek "Fiji White Sand", zrnitost 0,3 až 1,2mm ve vrstvě 2cm). V akva je proudové čerpadlo a interní odpěňovač (TUNZE DOC Skimmer 9004). Nouzově svítím led 24w (asi ne zrovna vhodná teplá bílá), ale právě objednávám "Aquatlantis EasyLed Universal 742mm Marine and reef".

Co to je bohužel amatérsky zjišťuji až teď po importu.

Bohužel neznám nikoho osobně, kdo provozuje mořské akva. Pokud by byl někdo ochoten ho na začátek k sobě vzít, jsem z Prahy 8. Jinak budu rád, za jakékoliv rady, které by zvýšili jeho šanci na přežití. Děkuji.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa Erik81 »

Po týdnu je korál v dobré kondici.

Poradíte prosím, čím je možné jej krmit? (Kromě pravidelné týdenní výměny vody?)
Prílohy
6. den v akáriu
6. den v akáriu
2. den v akváriu
2. den v akváriu
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa LukasO »

tak to je dobrej joke... "po týdnu je korál v dobré kondici" :roll:
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa triscene »

A hlavne v zabehu menit vodu pri mori, hmmm...
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa DonPedro »

Zajímavá myšlenka ( neměnit vodu v záběhu ) neplatná však u "živých" kamenů. Převozem v nich postupně umírá mikroživot a ten je bohatým zdrojem škodlivých látek. Čemu pomůže nedělat výměnu? Jen pro mojí zvědavost?
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tato myšlenka je platná vždy. To že to tak řada lidí nedělá ještě neznamená, že činí správně.
Po napuštění nádrže kolísají takřka všechny hodnoty, včetně odpadních látek. Je potřeba pustit odpěňovač, nasadit fosfátabsorbér atd. ... příliš časnou výměnou vody se jen restartují procesy vznikající biologické rovnováhy a náběh nádrže se tak zbytečně prodlužuje. Část množících se užitečných bakterií akvarista vyleje do výlevky a doplní novou, "sterilní" vodou. Někdy ještě navíc do AQ leje komerčně dodávané bakterie a přitom je při výměně vylévá ... Podrobněji je to popsáno zde: Náběh systému
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa Erik81 »

Včera jsem zahájil první výměnu vody (cca 20%) - provedl jsem to na základě porady v seareef.cz a jednoho zdejšího zkušeného reefaře, kterému děkuji za rady a přístup, kdy neváhal a po telefonu mi věnoval snad hodinu svého času.

Co uvádí Vik má jistě svojí logiku, ale není konkrétně v mém případě lepší obětovat část bakterií za jistotu zlepšení parametrů vody a v neposlední řadě doplnění spotřebovaných prvků korálem?

Dnes jsem provedl první měření, zatím konkrétně NO3 s výsledkem kolem 1mg/l a PO4 s odhadem kolem 0,03mg/l. Testy jsou od firmy Salifert. PO4 se mi sakra špatně odhaduje, nevím, jestli se výsledky mají číst za denního světla, ale teď v noci jsem na stupnici zíral a pořád jsem si nebyl jistý, jestli je výsledek 0,03 nebo 0,1 nebo něco mezi - záleželo, jak nádobka házela stíny nebo odlesky od světel (chodil jsem po bytě a zkusil snad všechny). Nakonec manželka typla nezávisle na mě taky 0,03.

Test na hořčík, vápník a KH mám v plánu brzo dokoupit.

Také jsem dnes pořídil LPSku toto krmení: http://www.seashop.cz/?action=detail&id=ID5637&catg=149
Snad mu "pojede", zatím jsem ještě nezkusil.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
skromny
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 02 Sep 2010 14:13
Bydlisko: Levoča

Re: Cladocora caespitosa

Príspevok od používateľa skromny »

Máš SS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"