Favia

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Favia

Príspevok od používateľa Ivo »

Vyděl jsem v obchodě Favii,takový malý mozek o průměro asi25 cm,celou bílou,jenom středy"terčů"byly zelené.Může někdo poradit co se ohledně náročnosti týče?Dík.
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Re: Favia

Príspevok od používateľa laomedon »

Ivo napísal:Vyděl jsem v obchodě Favii,takový malý mozek o průměro asi25 cm,celou bílou,jenom středy"terčů"byly zelené.Může někdo poradit co se ohledně náročnosti týče?Dík.
pokiaľ bola naozaj bielo biela tak jej už asi moc nechýba ku ....

ale aj takto poškodený korál sa vo vyhovujúcich podmienkach vie celkom rýchlo zotaviť, ja som kúpil faviu koncom Januára v Budapešti a asi po 2 dňoch som si všimol že je v strede dosť poškodená vizeralo to že úplne odišli dva polypy tak až na kosť, dnes po viac ako mesiaci sa to komplet zahojilo a už asi ani neviem povedať kde to poškodenie bolo. :wink:
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Dík .vypadala celkem zajímavě,ale dám raději na tvou radu.
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Tak jsem si pořídil jinou,hezky zelenou,mám ji teprve krátce,asi týden,ale zjistil jsem,že na dvou místech se objevily takové bílé skvrnky,vypadají,jako shluk zrnek písku,ale nejdou vodou odfouknout,ani štětečkem očistit :( Taktéž nejsou pravidelné, nečí vajíčka to tedy také nejsou
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1294
Tak nevím,jestli je to normální,nebo jestli je to počátek nějaké nekrozy.. :evil:
Mám jí na dně ,nad ní je zhruba 60 cm vodního sloupce,osvětlení HQI 250 W....tak... :?:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Mám Fávii přímo na dně položenou na písku a někdy při čištění do ní zapadnou zrnka písku,Nevadí to?Nemám jí podložit kamenem :?:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Kazdy sediment vadi. Koral sa ho musi pracne zbavit a ked sa ho nezbavi, zacne tam nekroza :twisted: .
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Dík,zítra bude o pár cm výš a namísto měkkého,písečného lože jí nabídnu podložku z tvrdého kusu korálového plátu .Aby věděla,že jí mám rád :lol:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

Mám asi půl roku Fávii všechno bylo v pořádku až před měsícem jsem zvyšoval Mg z 1200mg/l na 1300mg/l a ona vybledla a večer se neotvírá mohlo by to být tím Mg protože nic jiného jsem neměnil
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Tak jsem si včera všiml,že mojí Favii jako by kousek odpadává ,viz foto
http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=1400
Tak nevím,jestli se chce rozdělit :lol: ,nebo odejít :cry:
Moři zdar a nám všem taky.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Mne takto kontaminovala Pavona vedlajsi kamen. Zatial je tam len maly flak oddeleny od materskej kolonie, tak uvidime co bude nasledovat.
Používateľov profilový obrázok
Ivo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09 Mar 2006 09:10
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Ivo »

Tak Favii ten kousek odpadl i s kouskem vápenitého skeletu.No válel se po písku,tak jsem ho trochu očistil a dal do důlku na jeden kámen.Je to ale fakt prcek,tak půl na půl cm,tak mu moc naděje nedávám :( .Uvidíme :shock:
Moři zdar a nám všem taky.
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re:

Príspevok od používateľa Rici_m »

Ivo napísal:Tak Favii ten kousek odpadl i s kouskem vápenitého skeletu.No válel se po písku,tak jsem ho trochu očistil a dal do důlku na jeden kámen.Je to ale fakt prcek,tak půl na půl cm,tak mu moc naděje nedávám :( .Uvidíme :shock:
Je to docela dlouho ale by mě zajímalo jak to dopadlo :?:
Používateľov profilový obrázok
Draceksopticek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 193
Dátum registrácie: 17 Okt 2010 21:02
Bydlisko: Mladá Boleslav
Kontaktovať používateľa:

Re: Favia

Príspevok od používateľa Draceksopticek »

Koupil jsem si pred tydnem taky favii ale za ten tyden mi taky zacina pekne od kraje blednout nevim cim by to mohlo byt parametry vody jsou ok Ca 440, KH 8,5, Mg 1350 nevim asi bych to prisoudil tomu ze hladovi nebo nema proste dost zivin mam akvarium od ledna a koralnatce vubec nekrmim bylo mi receno ze neni treba takze nepridavam do vody nic krome balinga a menim deset procent tydne, nedavam ani zadne prodibio nebo neco podobneho proste ciste jen balinga a vymena vody, jednu ampuli prodibia jsem dal jen kdyz jsem napustil AQ v lednu tenkrat kdyz to AQ nabihalo mel jsem v nem spoustu vseliakych malich potvurek a broucku a ruznych breberek ted mi prijde ze v AQ v podstate nic takoveho neni je tedy mozne treba ze proste v AQ neni tim padem dostatek potravy pro koralnatce? Mam jeste sarcopython xenie ricordeu seriatoporu hystrix rhodactis a e.quadricolor a tem se vsem celkem dari jedine cemu se jeste taky moc nedari posledni dobou je par malych zoanthusu. Pridavam fotku te favie takhle vybledla za tyden takze mam strach jak to bude dal postupovat a co s tim mam delat. :(
Prílohy
DSC01559.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"