Caulastrea sp.

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Alik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 08:59
Bydlisko: Letohrad

Krmení

Príspevok od používateľa Alik »

Krmím ji cíleně každý den, max. každý druhý den. Vždy v noci - to je na lovu. Roste jak z vody :)
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Rozmíchám v 1 dl vody z AQ, naleju do AQ před proudové čerpadlo a po rozptýlení po celém AQ prodové čerpadlo vypnu.

Jinak ještě přidávám 1 x týdně aminokyseliny od jiného výrobce, ale ty po spotřebování již dávat nebudu. Nezaznamenal jsem po jejich přidávání jakýkoliv rozdíl. Zatím co u ReefBoosteru byl přínos markantní již po druhém týdnu.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Já ho taky zkusím........ akorád je škoda,že se musí celý najednou spotřebovat.Nedá se třeba polovina obsahu uložit na ten týden do lednice?
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Prodává se po ampulích. Jedna je pro 400 litrů vody. Takže pokud máš AQ 300 litrů a přičteš vodu ve filtru tak je to akorát :wink: Navíc ampule stojí asi 40 Kč, takže dělení a schovávání nemá smysl.... :lol:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Daniel Dostál napísal:Prodává se po ampulích. Jedna je pro 400 litrů vody. Takže pokud máš AQ 300 litrů a přičteš vodu ve filtru tak je to akorát :wink: Navíc ampule stojí asi 40 Kč, takže dělení a schovávání nemá smysl.... :lol:
:-),....máš recht,nějak jsem si neuvědomil,že už nemám ty nano reefy,ale konečně uč alespoń 300l :-).Jinak jsem ji dnes cíleně krmil,tak se zdá,že jí to vyhovuje.Ale pořád to není ono,je trochu stažená.Foto jsem chtěl poslat,ale došli bateri ve foto :-(,takže nabíjím a pošlu.Měj se,F.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

moguai napísal:Já ho taky zkusím........ akorád je škoda,že se musí celý najednou spotřebovat.Nedá se třeba polovina obsahu uložit na ten týden do lednice?
Nevidim v tom problem.Jedna ampula je na 400 l na tyzden.Normalne som ju rozriedil s vodou z RO a dal do chladnicky a rozdelil som to na davkovanie na 7 dni.To len Biodigest je v ochrannej atmosfere a neda sa skladovat po otvoreni / Prodibio bakterie/. Toto je krmivo, a tak by to malo ist.Zatial to takto robim a nemam ziadne negativne skusenosti.

Peter
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Peter napísal:
moguai napísal:Já ho taky zkusím........ akorád je škoda,že se musí celý najednou spotřebovat.Nedá se třeba polovina obsahu uložit na ten týden do lednice?
Nevidim v tom problem.Jedna ampula je na 400 l na tyzden.Normalne som ju rozriedil s vodou z RO a dal do chladnicky a rozdelil som to na davkovanie na 7 dni.To len Biodigest je v ochrannej atmosfere a neda sa skladovat po otvoreni / Prodibio bakterie/. Toto je krmivo, a tak by to malo ist.Zatial to takto robim a nemam ziadne negativne skusenosti.

Peter
a ake su pozitivne? co ti ako reaguje ?
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Po pravidelném krmení začala rychleji růst například Hydnophora, Seriatopora, Lobophyllia, Caulastrea, Rumphella...

Acropory mají polypi na spodních stranách větví kam nesvítí světlo (sice malé, ale lepší než když tam nebylo nic).

A jedna zmiňovaná Caulastrea, která mi zapadla za šutr tak, že byl přes 1/3 polypu vydět skelet se nádherně zahojila.

To jak mi již zmiňovaná Caulastrea roste a dělí se a jaké velikosti dosáhla třeba Lobophyllia můžou posoudit třeba Pepin, Vik 33 a Moguai.

Ještě bych doplnil že dle mého názoru je lepší dávkovat jedenkrát týdně celou dávku, než denně trochu. Někdy krmím ve středu na večer, jindy úterý, potom čtvrtek v noci. V přírodě jim také nepřiplave mrak planktonu každou středu v 18.00... :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Daniel Dostál napísal:Po pravidelném krmení začala rychleji růst například Hydnophora, Seriatopora, Lobophyllia, Caulastrea, Rumphella...

Acropory mají polypi na spodních stranách větví kam nesvítí světlo (sice malé, ale lepší než když tam nebylo nic).

A jedna zmiňovaná Caulastrea, která mi zapadla za šutr tak, že byl přes 1/3 polypu vydět skelet se nádherně zahojila.

To jak mi již zmiňovaná Caulastrea roste a dělí se a jaké velikosti dosáhla třeba Lobophyllia můžou posoudit třeba Pepin, Vik 33 a Moguai.

Ještě bych doplnil že dle mého názoru je lepší dávkovat jedenkrát týdně celou dávku, než denně trochu. Někdy krmím ve středu na večer, jindy úterý, potom čtvrtek v noci. V přírodě jim také nepřiplave mrak planktonu každou středu v 18.00... :wink:
:-), souhlasím, i když učitá pravidelnost v oceánu je,jako příliv a odliv.Nicméně,potvrzuji,že máš opravdu pěkné akva.Jěště mě zajímá,jestli vypínáš refugium při dávkování boosteru,nebo běží bez odstavení.Jinak jsem včera jako každý den dával mražené artemie a caulastrea vytáhla ty svoje polypy asi jak měla.Zatím experimentuji s osazením akva.Sem tam korály přemisťuji a v tuhle chvíli bych řekl,že jsem každému z nich nalezl to správné místo.I acropora jede :-), konečně.Doplňující otázka,neměl by jsi na prodej tak cca 3 kg soli?.......já jsem si jí neobjednal a teď bych jí potřeboval.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

a ake su pozitivne? co ti ako reaguje ?[/quote]

Zatial ziadne pozitivne, pouzivam ho len kratko aj to hlavne kvoli gorgoniam a tie na to reaguju otvorenim polypov. Inac keby som nemal gorgonie ani nekrmim...

Peter
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ako pisal Daniel, daval by som to naraz a neriedil na denne davky. Ked je vo vode aka-taka koncentracia zradla, koraly si to pekne vychytaju. Ked das len 1/7, mozno krmis skor bakterie. Aj to je lepsie ako nic, ale ak neuvidis pozitivnu zmenu, skus to davat naraz.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Jasně že Ti nejakou sůl nechám, není to problém. Měl jsi říct, mám doma asi 20 kg.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Daniel Dostál napísal:Jasně že Ti nejakou sůl nechám, není to problém. Měl jsi říct, mám doma asi 20 kg.
Tak já se stavím příští týden.A dík.
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

pri stahovani sa moja caulastra spadla a odlomila. mam teraz 3ks najmensi asi 11 vyhonkov. nema niekto nieco na vymenu?
farba vid stred akva.

Obrázok
500L
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

ja mam caulastreu inu farbu tiez by som mohol nieco odlomi, je dost veelka, len neviem ako to dopravime z nr do ke
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"