Burza dobrých nápadů

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Burza dobrých nápadů

Príspevok od používateľa amsi »

já dával zmrazené PETky do výtlačné komory. Ale to bylo v paneláku :) , teď na baráku nemám problém,bez jakéhokoliv opatření je tam max 27st. A když zapnu větráčky,dva,12cm, jeden tlačí dovnitř a druhý tahá ven,tak jdou až dva stupně dolů.Spínají se zároveň se zapnutím světel ! :roll:
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Burza dobrých nápadů

Príspevok od používateľa chip »

pri nejvetsich vedrech se mi osvedcilo jako nouzove chlazeni zmrazit v mikrovlnem pytliku vodu z RO a ten zmrazek hodit do prvni komory filtru. Doplnoval se tim odpar a zaroven i chladilo..
ale bezne vystacim s kombinaci vetracku a maleho chladice TITAN 200.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Burza dobrých nápadů

Príspevok od používateľa BODLOK »

[quote="BODLOK"]Ohřev vody v AQ.
Doporučená hodnota topítka ve sladké akvaristice je cca 0,5 w na litr obsahu nádrže. V"mořské" se vzhledem ke snaze omezit kolísání teploty v AQ,při větším poklesu teploty v místnosti,se mi osvědčilo topení v hodnotě 1w/1lit..Kolísání teploty /v noci po vypnutí osvětlení,takto volené topítko zcela eliminovalo.Velký problém by mohl nastat v případě trvale sepnutého topítka-přehřátí celého AQ.To jsem vyřešil zařazením kontaktního teploměru s mag.nastav.teploty.
Funkce je -základní topítko je nastaveno na 25st.Kontaktní tepl. na 28st.Pokud teplota stoupne na tuto hodnotu-ne jenom případnou vadou na topítku,ale i v horkých letních dnech-je topení odpojeno a nastupuje chlazení AQ.
Možná ni nového po sluncem,ale mě to funguje .[/quote]

Protože jak už víte jsem bohužel s "mořem"skončil,nabízím 2ks spínací kontaktní teploměry s magneticky unášeným bodem sepnutí fa Vertex,délky 340mm , 380mm.Samozřejmě s příslušnými el.obvody.
Cena jeko vždy minimální. Buď SS neb e-mail antosen@seznam.cz
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Burza dobrých nápadů

Príspevok od používateľa BODLOK »

Není aktualní.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Burza dobrých nápadů

Príspevok od používateľa VINTR »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Lehké doplňování prvků, zvýšení KH do malých objemů, zaujal mě návod Bodloka kvasnicovy reaktor, korálovka atd. Vylepšil bych to na následující: V dnešní době má kde kdo sodastrem, do lahve od sody dam pul korálovky, vodu z reverzky, udělám sodovku, nechám do druhýho dne, pak otevřu, odvětrám a naliju do nádobky na odpar a opakuji tak dlouho pokud nebudu mít požadované hodnoty. Jednoduché, nepracné, ať žije soda...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Doplnění pro LukášeO: A máme kouzelnou vodičku vše v jednom :lol: (all in one) v podstatě lusknutím prstu za pětník :lol: , náhodou jsem na toto staré téma došel, staré věci mohou být mnohdy zajímavé....
Prílohy
soda.jpg
soda.jpg (6.36 KiB) 1232 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"