inspirace pro kutily-cone skimmer

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa Tomasn »

jak je to s hlucnosti ? odpenovac me porat dost sere :-( resim jeho ztiseni
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa shark »

no já si nemužu stěžovat-je tichej ikdyž to nebylo cílem.Dokonce sání vzduchu mám napřímo hadičkou bez tlumiče a nechtochtá a nic.Vzduch je k čerpadlu veden tak že na vstupu čerpadla je Venturi trubice nasunutá na vstup čerpadla a ta přisaje vzduchu dostatek.4erpadlo je pak na skimmer připojeno přez tlumič vibrace(prostě kousek hadice) a je klid
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa shark »

Mám štěstí že hlučnost řešit nemusim protože mám technický zázemí mimo obývák.A řekl bych že mi Ca reaktor nadělá daleko větší rachot a výtlačný čerpadlo je taky slyšet víc než ten skimmer.Je duležitý jak se udělá ten rotor aby byl celkem vyváženej aby to nevybrovalo nebo nedřelo stěny čerpadla-pak je tichý a v klidu.To tělo skimru v teto konstrukci ze skla se mi jeví dost pevná a vybrace nijak nepřevádí na zvuk.Navíc jsem jej postavil na 4 nožky který tlumí vybrace který by se případně přenášely na sklo sumpu.
Michal Duris
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 05 Jan 2011 15:27
Bydlisko: Topolcany

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa Michal Duris »

Zdravim, ak sa smiem spytat, ta zvisla trubka je vlastne vytok vody z odpenovaca?
Rozmyslam nad stavbou DIY odpenovaca nakolko mam material a aj cerpadlo s primiesavanim vzduchu priamo do komory ktore produkuje jemne bublinky - tak preco to neskusit. Akurat mi z tych fotiek odpenovacov nikdy nebolo jasne, kadial cista voda opusta komoru. Myslel som ze tieto zvisle trubky su na privod vody z prepadu. Ako privod vody staci to cerpadlo?
Dakujem.
peter75
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 31 Máj 2010 05:07
Bydlisko: galanta

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa peter75 »

ako obehiovve som vzdy pouzival len cerpadlo na privod do skimmera a potom uz nic. voda samovolne opusstala skimmer autommaticky na zzaklade fyzikaônych vlastnosti. ked ho nemas napojene na naiiake dalsie zariadenie , tak to neries. ovsem mozem sa mylit, som len amater :oops: v kazdom priopade ked som pridal kus silikonovej hadice do kazdeho spoju, tak sa znizila hlucnost viac nez o polovicu :!:
Michal Duris
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 05 Jan 2011 15:27
Bydlisko: Topolcany

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa Michal Duris »

Cize ta trubka by mala mat ten T-kus priblizne na urovni, kde chcem v odpenovaci vysku hladiny (princip spojenych nadob). Vyska hladiny by mala byt niekde na zaciatku tej konusovej casti = hrdla, aby pena nemusela prekonavat velku vysku az po okraj vo "vybublavacej" komore. Dufam ze som to spravne pochopil. :)
Markou
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 25 Mar 2018 09:18

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa Markou »

ahoj hodne jsi me inspiroval, diky. Mužu se zeptat jak maš vyrešenou venturiho trubici? V kalkulaci o ní nepíšeš. Díky..
Markou
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 25 Mar 2018 09:18

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa Markou »

aha, díky moc :-) takže to je ventil, který už byl u čerpadla... používáš ještě ten skimmer, nebo měnil bys s odstupem něco? díky...
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa VINTR »

Nechci tě od toho zrazovat, ale pokud nevíš jak na to, nedělej to.... Kup bazarový vyjde tě to levněji, bez práce a bude fungovat...
např. tento, má kvalitní čerpadlo a je výkonný, prodávající může i něco slevit :roll: (sání vzduchu může mí kolem 800 litrů hodina, což není málo),stačí jen hledat.
https://zvirata.bazos.cz/inzerat/901370 ... enovac.php
Markou
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 25 Mar 2018 09:18

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa Markou »

Ahoj, jak se daří v Kuřimi :-) Řekl bych, že vím jak na to, ale ještě řeším nějaké drobnosti - tady mě zajímalo, jak je řešen venturri, protože jsem se tak začet, že jsem na ten odkaz v prvním příspěvku zapomněl :-D
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa VINTR »

Tak v tom případě nevím proč chceš vyrábět? Základ je motor pod ten nižší výkon než je aquabe (ten na odkaze) bych nebral. Ono když to spočítáš materiálově, pošta atd..... práce doba a samozřejmě i výsledek, neváhal bych a koupil ten bazarový.... Já osobně mám dělaný a vím co to má za úskalí "jak to nejlíp vyladit, aby to mělo opravdu mělo ten výkon co má", ale ten co jsem ti dal odkaz je parádní do 500 litrů bych ho dal. Já ho mám dělaný trošičku jinak, čerpadlo mi pouze dělá pěnu, nic jiného nezajišťuje a přívod špinavé vody my zajišťuje přepad. Ve skutečnosti než voda z přepadu proteče odpěňovačem, ještě se cca 3x promele v odpěňovači a pak jde ven..... Jediný co mám průhledný je nádobka na pěnu - aby jsi vyděl, že to šlape. A i jiný vylepšení jsem tam instaloval.....
Prílohy
WP_20180120_15_44_58_Pro__highres (1).jpg
WP_20180120_10_23_19_Pro (1).jpg
WP_20180120_10_17_33_Pro__highres.jpg
Naposledy upravil/-a VINTR v 05 Jún 2018 21:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa VINTR »

A protože je to napojený přímo na přepadovou trubku, musí to být pojištění proti ucpání a sání čerpadla musí být opatřený plastovým sítkem, jinak budeš každou chvilku čistit čerpadlo....
Markou
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 25 Mar 2018 09:18

Re: inspirace pro kutily-cone skimmer

Príspevok od používateľa Markou »

proč ho chci vyrábět...? No asi abych si to zkusil :-D jestli to dokážu... to co mám v plánu mi materiálově vyjde na nějakých 600,- což je oproti odpěnovači, který bych případně kupoval asi 3000,- rozdíl. Nemůžu dělat klasiku do sumpu, protože mám přepážku v akváriu - teda budu mít, ještě není slepený... takže potřebuju šetřit místem a vyřešit víc věcí. Tím se mi zužuje výběr už hotových řešení na cca 2 skimmery na trhu po 3500 až 4000,-. V zásadě to není nic složitýho - čerpadlo budu mít taky jenom na bublinky - voda poteče z přepadu přímo do komory se skimerem. Ale možná se spálím a časem stejně dojde na Tunze, tož uvidíme.
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"