Prepad v AQA

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rado
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03 Feb 2009 12:34
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa rado »

...smola ....ale na nete som nasie nejaky shop pre restauratorou starozitnosti a tam sa da objednat ale maju tam len jednu hrubku zrnitosti tak som chcel vediet ci sa to oplati objednat ....skusal som na kusku skla vyvrtat dieru s kremicitym pieskom ..tiez tvrde brusivo ale velmi hrube a nedokazal som urobyt stopu v skle tak ked nezozeniem ten prach tak planujem este pouzit karborundovy brusny kotuc a z neho urobyt prasok ......no uvidim ci to pojde......jake otacky si mal nastavene rychle alebo pomale ake su lepsie .....treba na vrtacku tlacit alebo nie .....nieje lepsie stojanova vrtacka..????.....
Používateľov profilový obrázok
perkula
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 12 Okt 2008 18:39
Bydlisko: Ostrava Vratimov

Príspevok od používateľa perkula »

rado napísal:...no tak vratim sa trochu este na zaciatok ....viem ze sa to tu rozoberalo uz davno ale ajtak ...mam teraz ten isty problem a idem si vrtat diery na prepad a tak keby mi vedel niekto odpovedat ....popripade maco30...ake cislo zrnitosti jemny alebo hruby mam zvolit ten karborundovy prasok a nevie niekto kde sa da kupit ...lepsie povedane objednat ......surne...prosim o radu ..........dik
Kup si korunku a nemusíš zhánět prášek,máš tu odkaz
:P
http://www.alfasro.cz/cz/diamantove-nas ... 62ntr2hi67
měl jsem moře, už nikdy,ale bohužel je to jak droga!!začínám znova.

http://www.youtube.com/watch?v=uvxQebMjhAs&feature

www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2765
rado
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03 Feb 2009 12:34
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa rado »

...tak vsetko by bolo OK...az na tu cenu ...ked pocitam spravne tak diery na prepad su zvycajne okolo 30 mm a podla toho cennika vychadza vrtak ze 32 mm stoji okolo 1000 ky tak to si dam radsej zrobyt nove akvarium ....vyskusam s tym praskom a ked nie tak pouvazujem o tom vrtaku ......
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

U nás ve sklenářství stojí vrtání takové díry cca 300,-Kč ( mají to odstupňované podle průměru ) samozřejmě, že při případném prasknutí skla se zříkají odpovědnosti, ale za ten risk to stojí ( v nejhorším případě vyměníš jedno prasklé sklo ). Třeba najdeš podobné šikuly ve svém dosahu a budeš to mít bez starostí :idea:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Koukám že ceny jsou fakt podivný.Mě vrtal sklenář takový díry za cca 60,-za kus(Olomouc) :wink:
rado
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03 Feb 2009 12:34
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa rado »

..ked uz sme pri tom prasknuti skla aka je sanca ze praskne ....pital som sa u nas tam odmietli vlacit zase tu tazobu z bytu dole schodmi a vlacit to po sklenarstvach sa mi zase nechce ja to ajtak radsej vyskusam sam ..ved ako sa hovori ......clovek sa uci na vlastnych chybach ......
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Vrtanou plochu skla nejprve ošetři petrolejem, více je lepší než méně. Při vrtání se na vrtačku netlačí, sklo se "neřeže", ale "brousí". Upnutí korunky v hlavě vrtačky musí být lehké, při zvýšeném odporu musí dřík prokluzovat. Na konci vrtání se korunka vždy "kousne", při pevném dotažení dříku v hlavě vrtačky hrozí odštípnutí střepů skla.
rado
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03 Feb 2009 12:34
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa rado »

...takze je lepsie pouzit akumulatorovu vrtacku??? .....tam sa da pokial viem nastavovat moment vrtania...naco ten petrolej???
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

rado napísal:...takze je lepsie pouzit akumulatorovu vrtacku??? .....tam sa da pokial viem nastavovat moment vrtania...naco ten petrolej???
pokial si dobre pamatam tak petrolej je mastny a zaroven sa pouziva ako chladenie pri vrtani.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Taky
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 24 Jan 2009 10:01
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Taky »

Když vrtáš diamantovou korunkou tak žádnej perolej nepoužíváš. Stačí zalévat broušenou plochu vodou. Ve výše uvedeném odkaze je vše popsáno.
Just be patient. The best advice for this hobby.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

vik_33 & Danico:
Este k tej cirkulacii(myslim odtok, prechod filtrom, narat), nikde som nenasiel ako sa dimenzuje velkost prepadu s vykonom vytlaku, resp. ako sa to reguluje.

K tomu prepadu, vacsinou to riesite ze ho mate v rohu/stred ako box, v ktorom je samotny prepad, ten prepad je vyvedeny na urcitu vysku alebo je len prechodka na dne ?



vik_33
Vlevo nahoře na stránce máš záložku "Vyhl'adávanie" - když si tam vložíš heslo přepad ( nebo prepad ), tak máš co číst na hodně dlouho a určitě najdeš odpovědi na většinu svých otázek.
Na trubku, vedoucí z přepadu do filtru se dává kulový ventil kvůli regulaci průtoku.
_________________



Danico
Dik za super radu .... Neodpusim si to ...

Posledne 3 dni riesim len prepad, ked dam ako pises do Vyhladavanie ze "prepad" tak sa rozoebera ako ho spravit nehlucny, co sklzne na diskusiu o hlucnosti cerpadla a ci sa tam da spat, dalej tema ze "prapad" fajn ale riesi ako navrtat, ci navrtat , cim navrtat dieru a ci na bok, alebo zospodu a ze ci dve alebo jednu ... ale akosi som nikde nenasiel to co ma zaujima.

Nie som vypatlanec co si nevie prestudovat, a pouzivat funciu vyhladavanie, ale snazim sa pytat az potom co tuto infomaciu nenajdem...

Nikdy som nechapal co vedie ludi k takymto odpovediam, nie je forum na to aby sa tu vymienali skusenosti a pomahalo sa zaciatocnikom a pod. ak si myslis ze nie, tak poziadaj adminov aby povolili pristup a prispievanie len tym, ktory maju urcitu uroven vedomosti ...

Sorry ak som sa niekho dotkol a opat velke DAKUJEM vsetkym kto pomoze.

Návrat hore


Danico
Spat k tomu co sa pytam. Niekde ste tu pisali ze mate cele rozvody priemerom 25mm. ale napr. tunze odporuca priemer 40mm. Moja otazka bola ako dimenzovat priemer odtoku a vytlaku, ci to ma byt rovnake ...

Dalej, prikladam obrazok, staci ked sa necha len ta svetlo modra cast alebo sa pouzije aj s tou tmavomodrou az do hora.

zaroven som tu cital, teraz neviem ci som to pochopil spravne, ze ak sa necha len ta svetlomodra cast tak sa volny priestor vyplni napr. koralovymi chipsami.

Dakujem.


vik_33
Ok - takže jak se reguluje průtok z přepadu do filtru jsem Ti napsal.
Trubka v přepadu v podstatě nemusí být a stačí jen průchodka. Nicméně já ji tam mám - délka cca 15cm. Druhá trubka ( pojistná ) končí těsně nad hladinou přepadu.
A pokud jde o průměr trubek - dá se to spočítat, ale to přenechám jiným. Já jsem spokojen s logikou - to co jde nahoru, musí i dolů + něco málo navíc a to se pak doreguluje kulovým ventilem.


Danico
Dakujem. Sorry ak som sa ta nejak dotkol.

Este k tomu vytlaku, ked zoberiem priemer prepadu a vytlaku ze je rovnaky, je jedno ake sa puzije cerpadlo ? lebo cez rovnaky priemer mozem dat spat viac ak zvysim tlak ...

K tym dvom rurkam v prepad, predpokladam ze pod AQ sa spajaju do jednej ...


vik_33
Nespojují se - každá jde samostatně. Ta druhá slouží jen jako pojistka v případě že ta hlavní ( s kulovým ventilem ) se nějak ucpe, anebo nestíhá z jiných důvodů.
Jinak já mám výtlačné čerpadlo NEW JET NJ3000 1200-3000 l/h a výtlačnou trubku tuším 1" a z přepadu 1 1/4" ( ale jistý si nejsem - mrknu se doma a případně provedu edit )
Danico
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Feb 2009 14:35
Bydlisko: Zilina

Velkost prepadu

Príspevok od používateľa Danico »

Na odkaze:
http://www.reef.sk/navody.php?page=postup

sa riesilo ze ked je rohovy prepad 14+10cm tak to odpoveda preitoku 1400 L.

Viete nikto napisat ako sa to da vyratat ?

Ide mi o to ako navrhnut prepad pre akva 450L(150x50x60) a k tomu urcit vytlacne cerpadlo, tak aby urove hladiny moc nestupala nad prepad, ci je to takto ok? Co navrhujete pre danu nadrz?

Z prispevku vyssie vyplyva ze pri danej konfiguracii ta hladina bude stupat a bud je poddimenzovany prepad alebo predimenzovane cerpadlo.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Velkost prepadu

Príspevok od používateľa Roman »

Danico napísal:Na odkaze:
http://www.reef.sk/navody.php?page=postup

sa riesilo ze ked je rohovy prepad 14+10cm tak to odpoveda preitoku 1400 L.

Viete nikto napisat ako sa to da vyratat ?

Ide mi o to ako navrhnut prepad pre akva 450L(150x50x60) a k tomu urcit vytlacne cerpadlo, tak aby urove hladiny moc nestupala nad prepad, ci je to takto ok? Co navrhujete pre danu nadrz?

Z prispevku vyssie vyplyva ze pri danej konfiguracii ta hladina bude stupat a bud je poddimenzovany prepad alebo predimenzovane cerpadlo.

tybrdo...tak na mna dychla historia :) to je kopia nasich debat na www.reef.cz hadam 5-6 rokov stara
pocitam ze ten prietok vtedy pocital Alda :)

navrhujem nestudovat stare zvasty , a ist na to opacne... ak das navrtat dve diery s priemerom 45mm tak, ze stredy dier budu 10cm od kraja a 10cm od seba navzajom, tak ti rozmer prepadu vyjde cca 16x20cm, blizsie tie skla skratka nenalepis. Kukni Ceco thread o akva a jeho fotky , ma presne rovnake akva, vytlacne cerpadlo sme tam dali tusim Aqua medic Ocean runner PH 2000 a bohate staci

http://gallery.ceco.sk.eu.org/v/akvaristika/spirit_more
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Danico
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Feb 2009 14:35
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Danico »

Diky, tebe reef.cz ide ? mne nabehne ze maju novy server a blizi sa nova verze ... :( inak by som prestudoval , noc je este mlada :)
Danico
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Feb 2009 14:35
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Danico »

Hej toto som uz presiel, podla foto sa mi zda ze je tam prepad len z prednej strany... ci ?
Plus su tam dva odvody jedan tak 10cm a druhy v podstate len prechodka ?

zial na dalsich fotoch je prepad uz pekne zaplneny kamenom a uz toho vela nevidno ....

Cize odporucas ten prepad v strede alebo by mohol byt aj v rohu ? Akva by malo byt v rohu miestnosti a toto by lepsie vyhovovalo planovanemu dizajnu obsahu akva
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"