lepidla

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: lepidla

Príspevok od používateľa bery60 »

Zpráva
Tak jsem nedopadl, špatně se to člověku přiznává, ale je to zlé.
První lepení-magnet, mamut, škeble, Lampocem, Pocillopora dopadlo dobře, korál je na skle a tváří se stejně, všechno kolem taky.
Druhé lepení - kus korálovky, lampocem(větší dávka-vrchovatá kávová lžička namíchaného cementu), montipora vypadalo zpočátku skvěle, po pár dnech od špičky monti odešla, jedna, druhá větev, dal jsem ji jinde, protože jsem sázel na popálení od velmi blízké Echinopory. Tam bělení pokračovalo i na tom jiném místě, ale nevěděl jsem, že hlavní teprve přijde.
Vedlejší, po proudu umístěná dost velká fialová seriatopora c. začala zatahovat polypy, pak bělet. Vzdálenosat 4-5 cm. Pěkně od nejbližšího místa po proudu, jedna část větvičky po druhé, pak sousední atd. Zatím to trvá několik dnů a pokračuje. Polypy se zatáhnou a druhý den je větvička bílá.
Ostatní korály zatím v pohodě. Olamuju chřadnoucí větve a živé konce nemá smysl je jinde uchovávat, bělají dál.
Neumím posoudit, zda je to jen vysokou zásaditostí, nebo otrava, nebo virus-bakterie z umírající monti.
Ale- dělal jsem v té době výměnu oběhového čerpadla a ještě ten týden došlo céočko a kleslo KH z 8-9 na 7-8 nejméně a není to doladěné.
Prostě víc věcí najednou.
Lampocem bych označil za velmi podezřelý. Druhý pokus neustojím, budu rád, když se z toho vylížu s co nejmenšíma šrámama, brzo soudit.
Podám zprávu, jak celá věc dopadla.
Bery
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: lepidla

Príspevok od používateľa bery60 »

Tak po vývoji v akva, konzultacích a četbě si myslím, že došlo k bělení korálů. To podle literatury způsobují jisté bakterie, které jsou na korálech běžně vyskytující se, ale v bezpečném počtu. V případě poruchy systému napadají korál a ten ,,vybělí´´. Při naočkování bakerií na zdravý korál v laboratoři, tento napaden bělá a umírá.
Google :
,,White syndrom´´ coral
http://www.osel.cz/index.php?clanek=3712
Jestli tou poruchou byl nevyzkoušený cement, pokles KH-porucha zásobení CO2 a nebo jiný zásah, nedovedu určit. Vím o dalších případech bělení u dalších akvaristů, kteří uvedli za příčinu výpadek CO2.
Každopádně i jen lámání korálů v době výkyvu KH, jejich lepení neznámým prostředkem mohlo způsobit umírání nalepených větví a od nich se infikovaly další kolonie.
K Lampocemu nebudu mít odvahu se vrátit, ale nemusel to být právě ten cement, který byl samotný příčinou havárie.
Po stabilizaci sečtu ztráty a popíšu stručně vývoj.
bery
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: lepidla

Príspevok od používateľa maros002 »

No takové zkušenosti sice nemám, ale pokud vím, t ak k vybělování dochází i když je třeba předimenzovaná fitrace a málo rybek(hladová voda) . Momentálně asi pozoruju u sebe :-(al osobně bych si tipl, že ten cement sám o sobě zase až tak sám zato nemůže,jestli jsi třeba ještě neudělal něco jiného. A nebo obsahoval nějaký bordel, co by se neměl dostat do akva
Maroš 480 ka
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: lepidla

Príspevok od používateľa MRysan »

nevim kolik tam toho cenemtu máš, ale to by musel bejt dobrej hnus. Já jsem spodky kamenů - podstavce normálně vybetonoval a vyhladil aby to dobře stálo a nic se nestalo, stejně tak kameny jsou lepeny kombinací PUR a bílého betonu.
Dahal jsi na ty lepené fragy prstama?
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: lepidla

Príspevok od používateľa amsi »

Osobne si myslim ze tento pokles KH ... na 7-8 .... toto nezpusobil. U me kleslo v dusledku prazdne bomby az na 5,2 .... a bylo to den az dva ? (tři? ) coz uz je dost a Pocilky a Seriatopory sly .... do haje.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: lepidla

Príspevok od používateľa bery60 »

Sešlo se víc faktorů, tomu lepidlu už nemůžu věřit, ale třeba je v tom nevinně.
Foto je z 3.12., dneska je to už v pohodě, škoda, že největší kousky jsou v kyblíku a Echinopora čeká na plastiku. Musím se moc učit, jak se říká, když si člověk myslí, že má všechno pod kontrolou a čekají jen skvělé zítřky, tak je to proto, že už právě jede do pryč.
Zkušenost mě varovala, že si moc věřím, ale stejně mi to nedalo.
:mrgreen:
Prílohy
01122014016.jpg
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: lepidla

Príspevok od používateľa tomokovi »

Chci se zeptat jestli musím modrý Pattex nějak neutralizovat?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: lepidla

Príspevok od používateľa Mender »

Má někdo zkušenost s lepidlem EASY Glue purple od Preis Aquaristik?
http://www.preis-aquaristik.de/tsch/upr ... urple.html

Míchal jsem ho v poměru 1:1 a lepil pod vodou. Podle návodu má do 2 minut ztvrdnout, ale u mně je i po 12 hodinách ( pod vodou ) stále pružné???
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"