Odpěňovač

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Odpěňovač

Príspevok od používateľa Josef »

Na youtube jsem nalezl super odkaz k výrobě odpěňovače za pár korun http://www.youtube.com/watch?v=6OyeovqtWl8
myslíte že by to realně dokázalo pracovat ? Přemýšlím totiš nad koupí odpěňovače Tunze Master DOC Skimmer 9410.000 ale kromě toho čerpadla si myslím že to celé jde udělat daleko levněji a chtěl jsem vědět zda s něčím podobným nemáte zkušenost?
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
skromny
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 02 Sep 2010 14:13
Bydlisko: Levoča

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa skromny »

Myslím, že skúsenosti s DIY skimmerom má väčšina z tejto stránky. Fungovať to zaručene bude. Princíp je jednoduchý. Pri začiatku s morom, kedy šetríš peniažky skôr na osvetlenie a pod. to má zmysel. Časom aj tak prejdeš na jazdenky od tunajších reeferov a potom na funglovky.
Ak vyriešiš záves (namiesto tých bambusiek na vedre alebo vymyslíš nejaký statív), budeš pár mesiacov so sebou spokojný.
Na túto tému je tu toho tuším popísaného dosť.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa Josef »

raději by jsem dlouhodobé využití nežli pár měsíců :?
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa OndraM »

Navodu na DIY odpenovace je na netu mnoho, a na tvoji otazku ano, bude fungovat. Nebude to ale ono. Je to jako by jsi chtel ferari, ale nemas na cele auto, zato mas na motor s tim, ze plechy si dovaris doma v garazi. Ano, bude to treba z dalky vypadat jako ferari, I to pojede, ale ferari to nebude a nikdy to nebude ono.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa aquain »

Přesně tak.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa Josef »

ok , chtěl by jsem velký odpěňovač pro akvárium kde bude zhruba 20 ryb a 700 litrů vody ale žádné korály a odpěňovače kromě těch na lipové dřívko jsou drahé jako mrcha , proto přemýšlím nad vlastní výrobou a skrze to co jsem stihl o DIY zde přečíst mě právě zajímalo zda někdo používáte tyto odpěňovače ? Prohlížel jsem si více odpěňovačů a pořád nevím co je na nich tak drahého kromě toho čerpadla . Nebo myslíte že k rybám to lipové dřevo postačuje a k němu 20w vzduchovací motor?
mám tu jeden malí na 200L akvárko a mohl by jsem si podle něj udělat mnohem větší a případně do něj dát více kamínků nebo těch dřívek
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
calfa
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 20 Okt 2013 01:59
Bydlisko: Skalica

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa calfa »

20w ?!:mrgreen: to ti odplawe aj akwarko :mrgreen:
Veci by sa mali zjednodusovat, ako sa len da, ale nie viac.A.EINSTEIN
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

ked tam nebudu koraly tak to je v pohode. jasne, ze zalezi ake ryby chces. niektorym rybam vadia aj vyssie dusicnany.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa Josef »

calfa napísal:20w ?!:mrgreen: to ti odplawe aj akwarko :mrgreen:

Mám tu něaké vzduchové motorky a jeden z nich má 20w pak to mohu napíchnout i do systému kde mám 60w ale rád by jsem to měl jen na jeden motor zvlášť, bude to 10 akvárií 60x30x45cm svedených do jednoho filtru
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa Josef »

morskysvet.sk napísal:ked tam nebudu koraly tak to je v pohode. jasne, ze zalezi ake ryby chces. niektorym rybam vadia aj vyssie dusicnany.
Dusičňany chci regulovat výměnou vody každý týden 10% a přidáváním bakterií Microbe lift special blend a kromě odpěňovače by jsem do filtru dal i phosex od Pepina + jsem četl i o regulaci dusičňanů řasovím filtrem který lze přidat jednoduše do hlavní filtrace
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa OndraM »

Tak potom bych doporučil nejdříve něco nastudovat, a jak se tu píše pořád dokola zajet se podívat za někým kdo má mořské akvárium poblíž. Z toho co píšeš to vypadá že nemáš moc představu co mořské akvárium potřebuje. Nechci se tě dotknout, ale tebou zmiňovaný Tunze 9410 není velký odpěňovač ani náhodou, na to jsou tu jiné značky, a o filtraci asi taky moc jasné představy nemáš. Spočítej si cenu ryb které tam chceš mít, a pak si zhodnoť jestli ti stojí zato, když ušetříš pár tisíc na technice, ale potom přijdeš o nějaké ryby. To samé pro výměny vody. 10% týdně je 7 kg soli každý měsíc, to je za rok taky hodně peněz, nebylo by lepší investovat do pořádné filtrace a technologií a potom o to méně mít na provozních nákladech a doplňování osádky ?
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tragett »

Myslis rasovy filtr jako rasovy filtr vylozene, nebo refugium? Klasicky rasovy filtr je velmi energeticky a prpstorove narocne reseni ...

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa moře v Praze »

OndraM tu sůl spotřebuješ tak jako tak i když odpěňovač máš, každý z nás dělá výměnu vody.
Vypadá to spíš jako nějaká odchovna nebo nádrže na aklimatizaci.
Hoď do jednoho z akvárii cheatomorphu a dej do akvárii alespoň malé kameny aby se měli bakterie na čem držet. Místo phosexu bych dal kemiru ta je lacinější.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa Josef »

mám v plánu něco podobného , jen na ryby na nic jiného
Prílohy
odchovna.jpg
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Odpěňovač

Príspevok od používateľa Josef »

ještě přidám nákres stojanu , akorád těch akvárek bude 10ks a ne 8 a filtrace může stát i vedle stojanu , není podmínkou ji mít pod stojanem ( zbytečně zabere místo například pro chov krmení a nebo tam může být akvárium s případným odchovem )
Prílohy
odchovna nákres.jpg
odchovna nákres.jpg (11.38 KiB) 1709 zobrazení
Naposledy upravil/-a Josef v 25 Jan 2014 11:55, upravené celkom 1 krát.
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"