velký odpěňovač na lipové dřevo

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

velký odpěňovač na lipové dřevo

Príspevok od používateľa Josef »

Ahoj , máte někdo zkušenosti s výrobou odpěňovače na lipové dřevo pro větší akvárium nad 1000L ?
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: velký odpěňovač na lipové dřevo

Príspevok od používateľa vik_33 »

Zkušenosti tu pár starých mořských vlků mít bude, ale tahle konstrukce je už dávno překonaná. Odpěňovače s vlastním čerpadlem jsou prostě úplně jinde. Pokud chceš za každou cenu něco kutit, udělej si takový a lípu nech lípou.
Přirovnal bych to k touze po pevné lince v éře mobilních telefonů ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
DonPedro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 362
Dátum registrácie: 16 Feb 2015 16:41
Bydlisko: Kounice 473, 28915

Re: velký odpěňovač na lipové dřevo

Príspevok od používateľa DonPedro »

Ahoj, princip odpěňování je zde luxusně rozebrán. Z tohoto článku vyplývá, že délka odpěňovače je primárně důležitá. Takže pokud lipové dřívko, tak v dlouhé trubce...

http://www.reefkeeping.com/issues/2002-06/fm/feature/
Kounická louže - Ballingova metoda - Led- Antiphos - 40kg - živé kameny - odpěňovač
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: velký odpěňovač na lipové dřevo

Príspevok od používateľa vik_33 »

V čestině si můžeš počíst v návodu od rybky:
http://www.akva.sk/clanky/odpenovac.php

ale jak jsem psal - dneska je to už hodně out řešení ... článek je z roku 2003 ( funguje to i dnes, ale máme mnohem lepší možnosti )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: velký odpěňovač na lipové dřevo

Príspevok od používateľa Josef »

Viku, zajímá mě tento odpěňovač z důvodu že nerozemele mikro život na kaši a chci si to odzkoušet i za cenu častého měnění dřívek :-) jinak samozřejmě děkuji tobě i Pedrovi za odkaz a zájem o tento příspěvek .

Josef
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: velký odpěňovač na lipové dřevo

Príspevok od používateľa Madox »

A nahodou ten mikrozivot neodpeni ? Apropo, sump asi nemas ze ?
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: velký odpěňovač na lipové dřevo

Príspevok od používateľa Josef »

po pár měsících mám jasno a začnu rozprodávat všechny "motorové" odpěňovače , na zkoušku jsem udělal druhé akvárium kde jsem umístil odpěňovač na lipové dřívko ( vlastní konstrukce z akrylátu s možností vysouvat hlavu dle potřeby a td ) , v prvním akváriu 300L kde mám Deltec 1455 tak je minimum blešivců ale i dalšího viditelného mikroživota a v druhém akváriu které má sice jen 120L a kde mám pouze odpěňovač na lipové dřívko poháněné 3w motorkem Shego tak je naopak toho viditelného mikroživota nesrovnatelně více a tím pádem jsem přesvědčen že tam bude i mnohem více toho co vidět není a za dva měsíce jsem měnil dřívko jednou a jen tak že jsem si řekl tak ho vyměním , pěnu dělá naprosto stojatě hustou a odpěňuje naprosto černou tekutinu , rozhodl jsem se tedy a zakoupil čerpadlo Secoh 25w-1800L/h a půjdu na věc s výrobou větších odpěňovačů které zapojím do systému , kruhová nádoba jak jsem si sám vyzkoušel není naprosto potřeba :-) . Jeden z nich má více týdnů i Don Pedro a třeba poreferuje zda je spokojený a popíše své postřehy . Chtěl jsem tím Viku jen napsat že by jsem v žádném případě Lipové dřívko nepodceňoval a i na Reef Central se dá o tom dost přečíst a i na Youtube se dají najít novinky vyrobené pro Acroporama "natřískaná" akvária , ale jedno je pravdou a to že ten motorovej jak ho všichni znají je více komerční,dostupný a pohodlný i má dobrý výkon
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: velký odpěňovač na lipové dřevo

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Josefe, nebylo by na škodu vložit nějakou fotodokumentaci výroby toho odpěňovače. Osobně jsem zrovna zakoupil deltek 1455 ale jen proto že chci only fish akvárium. Jinak odpěňovače na lipová dřívka nezatracuji ;-)
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"