Caluastrea - stáhnutá hlava

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Caluastrea - stáhnutá hlava

Príspevok od používateľa venomcz »

Jdu si pro radu. Mám v akváriu caluastreu . Na fotce vlevo je vidět ještě v pořádku . Po zhruba 2 měsících v akváriu se ale stáhla - tak jak je na pravé straně. Po pár dnech se ale hlavy napravo vrátily do původního stavu ( nafouklé ) ale ty nalevo se stáhly ještě víc a připadá mi to že den odedne jsou menší .

Předpokládám že to je konec . Dá se nějak zachránit ? hrozí riziko že pojdou i ty hlavy napravo ? nemám je oddělit nějak ?
Dnes ještě vyfotím znovu aktuální stav a přidám ho zde. Mám dva důvody proč k tomu mohlo dojít ale možná mi poradíte vy.
1) buď dostal korál pohlazení od Quadricolorky ( cestovala )
2) vysoké NO3 , které mi vystřelilo na 100 protože došlo k špatně fungujícímu sběru mastnosty z hladiny a nejspíš nefungovala výměna plynů . Po dávkování bakterek a intenzivní výměny vody jsem hodnoty po 3 týdnech dostal na 10 a stále stahuji.Ostatní korály ( měkké všechny OK ) a tvrdý kousek montipory - zbělal .

Stáhnutá
Stáhnutá
Děkuji za rady
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Caluastrea - stáhnutá hlava

Príspevok od používateľa kominík »

dusičnany nad 100 - docela jednoduchá odpověď
a jestli přežijí ? - hodnoty v cajku a budou ok,když tak je odvez k nějakému kolegovi poblíž na měsíc ,dej akva do pucu a pak je přivez zpátky a máš to beze ztrát :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"