Salifert Flatworm eXit

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa amsi »

takže Dave , .............. nikam nejedeš ........ bude další aplikace a odkalování ..... :cry:
drhumbert
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05 Júl 2010 20:51
Bydlisko: Kravaře

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa drhumbert »

A pojedu, pojedu a pojedu. Potvory nemjí pohlavní dospělost :D .
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa Steedy »

Ja chci taky jet at se jede kamkoliv :-D
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa amsi »

když musíš tak musíš :wink:
ale kdyby jsi se zdržel a ploštěny by byly rychlejší, tak se vůbec nemusíš bát, máš mě a já jsem našel řešení ...... 8) je z diskuse AKVARISTA.CZ ..... sice sladkovodní, ale hold to převedem na mooooře ....... cituji: planarie nesnesou velmi kyslele prstredi s pH nzsim nez 4 a tak lze rostliny a jine predmety nalozit na 30 minut do silne CO2 nasycene mineralky kde se planarie zcela rozpusti ale rostlinam to neublizi. Na jejich vajizka to nefunguje, predmety a rostliny je treba nasledovne poradne otrit
usuzuji, že pokud necháš po návratu z výletu vybublat do akva CO láhev, máš vystaráno :lol:

Každopádně doufám že to vychytáš s tím časem kdy znova aplikovat a budeš mít už od nich pokoj ......... Myslím že trápení a boje už bylo dosti.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa amsi »

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa rybka »

Jentak naokraj, aby jste věděli, s čím si zahráváte:
http://www.sciencelab.com/msds.php?msdsId=9924487
Nějaká "pomalá metoda likvidace", kdy ploštěnky hynou pomalu a postupně je na jednu stranu chovatelsky zajímavá, na stranu druhou extrémně nebezpečná. Nízká koncentrace účinné látky totiž nejprve dlouhodobě v řádu několika dnů dráždí ploštěnky, které se po celou dobu do jejich úhynu brání zvýšeným vypouštěním toxického slizu. Produkce tohoto slizu do nádrže se tím podstatně zvýší a zatížení celého systému je podstatně větší, než při doporučeném postupu výrobce, firmy Salifert.
Sám výrobce poukazuje na to, že použitá koncentrace na likvidaci ploštěnek je neškodná pro ryby, o korálnatcích se však nezmiňuje. Tady vidím obrovské nebezpečí přítomnosti kornatých sasankovců v nádrži, kde probíhá aplikace, na nichž žijí symbiotické obrněnky schopné produkovat palythoxin (Palythoa sp., Protopalythoa sp. a mnohdy i Zoanthus sp. ?). Ty dokáží při jakémkoliv podráždění vyprodukovat takové množství lehkého šedivého slizu, který v nádrži zlikviduje vše živé. A že jsou drážděny účinnou látkou obsaženou v přípravku je víc jak zřejmé.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa amsi »

naštěstí vše dopadlo dobře ...... korálnatci jsoiu OK a ploštěnky KO
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa dr.dratek »

Ahoj,
jak to u vas probihalo.
nadavkoval jsem vse dle navodu, pozoroval, modlil se.
na první pohled se najednou ukazalo to svinstvo snad všude a nalepilo se na sklo a behalo po nem. pak něco zmizelo a odsalo se. nyní když se divam do aq po 4 hodinách od aplikace me nektere provokatérky chodija po skle a nevypada to ze by mely umírat.
ze v aq něco probehlo je poznat na euphylkach - zatahly se. mam nachystanou vymenu vody - to chci udelat ještě dnes nez pujdu spat.
je toto normálni chovani při likvidaci?
dekuji
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa LukasO »

jj - já musel dávkovat skoro dvojnásobnou dávku a stejně ty mrchy přežily... to jsou ty odolný brněnský :-)
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Traverza »

Presne, davku jsem dal tak 1,5x vetsi a zabralo to ( v 60 l) i na brnenskou tankovou brigadu. Je dobre cele akva prosmejdit proudovym cerpadlem,aby se odevsud vymetly a za 8 dni zas.
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa dr.dratek »

to ten sajrajt budu muset aplikovat v brzke době zase aby to mělo drtivej dopad (ted nepocitam tu nutnou davku po 8 dnech). uz ted me to stalo lahvinku vina, jak su nervozni co si tim po.... a bestie se me za sklem jen chechtají
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa LukasO »

po první dávce bys neměl vidět ani jednu vysmátou ploštěnku... ta dávka po 8 dnech by měla zabezdušit i ty, co jsou ještě teď vajíčka... mě flatworm nezabil nic. ani zévu(tu sem zvládl zabít svou neschopností o půl roku později já), ani nic jiného. výměna vody + uhlí.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa dr.dratek »

tak první kolo vyhraly plostenky. je jich méně, to se musí nechat. ale ne jak bych ocekaval.
to uz vetsi výsledek ma drapnout lobophyton a vymachat v osmoticke vode, stylem sup do hrnce, sup ven a nazpátek do aq. hrnec plny plostenek a lobo na par dnu krasny a cistunky jak detska prdelka. :D . no nic jdu vymyslet bojovy plan na druhé kolo.
dr.dratek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 26 Feb 2008 21:50
Bydlisko: Vizovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa dr.dratek »

Ahoj,
prosim o radu co se mohlo pos...., ve stredu aplikovana chemie. něco málo lehlo ale plostenky stále jsou. odsato co se naslo, uhli ve filtru.euphylky zatahle. druhy den vse jak ma byt, ryby zerou, plavou jak čerti, koraly pekne. znovu odsate cele dno spojene s vymenou vody. vecer vse ok. dnes rano zebrasoma lezi bruchem u dna. vse ostatní zase bez problemu.
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Salifert Flatworm eXit

Príspevok od používateľa cizmik »

Objevily se mi v AQ ploštěnky. Sem tam na skle vidím malé, ale na okurce (Pseudocolochirus violaceus) hodují ve velkém a asi jim chutná, protože jsou na ní velké kusy :evil: .
Zvažuji použití Salifert Flatworm eXit, ale mám strach o tu okurku. Vyzkoušel někdo tento přípravek s okurkou v nádrži?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"