ploštěnky

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa amsi »

kominík napísal:takže jsem dal na rady Rybky a koupil jsem u OndryM v Brně 2Ks Dascyllus Melanurus a uvidím co se bude dít :evil: a teď se ploštěnky třeste :shock:
hmmm já měl taky jen DVA kusy a celý střed akva byl jen jejich ,velký střed :-) klauni, sapínci apod :cry: a přidat korál???? ani to nedovolili, pořád to shazovali a když nešlo, tak i ulomili , což by u Tebe neměl být problém, jseš LPSkový a to se špatně ulamuje :wink:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa amsi »

Ty seš ale cestovatel , opět v Brně ........... a neřekneš a neřekneš :wink:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa kominík »

co se týká dascylluse tak tenhle čtyřpruhý je něco lepší jak třípruhý - doufám :wink:
Jinak Brno - řešil jsem to hned narychlo ,teď nemám čas přes týden a tak honem honem ,volal jsem Bukaškovi ,protože bydlí blíž jak ty ,ale oslavoval,tak jsem fičel rychle na otočku s Markem ať stihnem hokej 8)
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa amsi »

kominík napísal:co se týká dascylluse tak tenhle čtyřpruhý je něco lepší jak třípruhý - doufám :wink:
Jinak Brno - řešil jsem to hned narychlo ,teď nemám čas přes týden a tak honem honem ,volal jsem Bukaškovi ,protože bydlí blíž jak ty ,ale oslavoval,tak jsem fičel rychle na otočku s Markem ať stihnem hokej 8)

fajn že jste ho stihli !!!!! ten hokej !!!!! no já měl ty čtyřpruhé :wink: ale je to od kusu :roll:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa rybka »

Dlouhodobě bez problémů více jedinců různého stáří a z různých zdrojů, a to včetně samice "zabijáka" od PetraM. U něj zbylý samec se osamocením taky zklidnil. Aktuálně mám jeden asi čtyřletý pár a není s nimi problém.
Likvidaci ploštěnek tímto druhem na mé doporučení zdárně vyzkoušel i Roman Janák z Karlových Varů.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa amsi »

určitě to je možné , moji nebyli zabijáci, jen si to v klidku hlídali, ale nové korály si vybírali :wink:
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa Martin »

Pokud živočichové nepudou do reefu přes karanténu, budeme řešit výskyt parazitů, mnoho parazitů není bezpečné eliminovat přímo v reefu. Téměř každý zvěřejnený reef na reef central se s tím musel vypořádat (boogs nebo flatworms) - je to prostě časovaná bomba. Prodejce to neřeší z pochopitelných důvodů.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa vasekg »

svatá pravda,ale je to pro mnoho reefařů neůnosné - mít karanténu, pro mě to byl problém místa a starání se o druhý, i když jednoduchý, systém. Konečně budu na mít na svoje hraní celou malou místnůstku, takže karanténa bude. Ale první dva roky jsem si o ní mohl jen nechat zdát.

V.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa kominík »

karanténa je hezká věc ,ale už vidím jak bude mít každy akva se stejnou kvalitou vody jako v hlavní nádrži,aby tam korálnatci mohly přežít bez úhony aspoň měsíc .Ono jednoduše se to píše ,ale zkuste si to v praxi. :wink:
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa Martin »

Karanténa je jednoduchá nádrž vybavená regulací teploty, prouděním a osvětlením stačí T5,
Obsah většinou do 50 l, voda se používá z reefu takže zdarma, náklady na provoz jsou poměrně malé. Minimální vybavení postačuje pro 2 - 3 týdny pobytu korálů.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa rybka »

Před cca 10 lety jsme zkoušeli i sladkou vodu po dobu dvou dní a bezvýznamně, karanténa asi nebude to pravé ořechové. Chemické sračičky na bázi mědi nebo organofosfátů spíše ublíží přisedlým korálnatcům než ploštěnkám. Zatím nejlepší způsob je nechat je vykousat nebo věřit některým obchodníkům, že to jsou "synbionti" :lol:
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa Martin »

Souhlasím osobně používám karanténu jen z jednoho důvodu. Spec. přípravky hubí jen dospělce ne zárodky , naštěstí životní cyklus parazitů je poměrně krátký, 2 koupele po týdnu je likvidují a 3 koupel je bezpečnostní.
Naši obchodníci logicky možnost přenosu z dovozu ani odchovu neuznají, na druhou stranu řada farem uvádí že celé zařízení po problémech( krizi) před 5 ti lety bylo ošetřeno většinou 3 x přípravky na bázi levamisol, od té doby neumístí korál bez karantény a ošetření také garantují worms free (lidově bez ploštěnek/ náhrada živočichů).
Používateľov profilový obrázok
Taky
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 24 Jan 2009 10:01
Bydlisko: Praha

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa Taky »

Just be patient. The best advice for this hobby.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Tak si to tu v klidu pročítám a nedá mě to se nezeptat :wink: Poslední příspěvek je datován roku 2012 a od té doby možná někdo objevil zaručeného likvidátora ploštěnek ?! Pochlubte se, pokud máte zkušenost.....
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: ploštěnky

Príspevok od používateľa maros002 »

Už jsem se tady kdysi někdy někde zmiňoval. Mi pomohl acreichtys a hlavně nastolení správných a stabilních parametrů v akváriu. Samozřejmě si acreichtys ďobal i do měkáčů. Tvrdé nechával naštěstí na pokoji.
Maroš 480 ka
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"