prosím pomoc - sinice

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Tomin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 18:33
Bydlisko: Kladky

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa Tomin »

co sem se dival na vsechny ty pripravky tak sou na cyano bakterii, ale co kdyz mam opravdu dinoflagellates? zabere to? v tydnu du se psem na veterinu, zeptam se jestli maj mikroskop at me udela obrazek at vim s cim mam tu čest:) ty testy se mi nepozdavaj, asi objednam fotometry od hanny. na po4 a kh
A
Tomin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 18:33
Bydlisko: Kladky

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa Tomin »

jinak pres noc kdyz nejedou svetla sinice temer zmizi,ale pres den kolem poledne je to nejhorsi
A
lada-v
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 24 Nov 2012 10:37
Bydlisko: Otrokovice

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa lada-v »

testy máš asi dobré, děje se mě to samé přesně co popisuješ už asi 3- 4 týdny dnes už se na to nemůžu ani dívat i když jsem měl testy dobré ,nechal jsem si udělat profi test v Brně, naměřili ještě lepší parametry než já. PO 4 neměřitelné ,KH 10,pH 8,2 NO3-2, hustota 1,025, osvětlení ecoled 120W na 200l . vyměnil jsem předfiltry i DI ,i když jsem měl výstup 003, nyní 000 nyní jsem přidal silicarbon do filtrace a čekám co to udělá...Do posud asi 2 roky to jelo v pohodě a dělám pořád stejné věci ,nic v postupu neměním. Korály zatím dobré i když jich moc nemám ,budu také rád za každou radu..díky
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa kominík »

když dáš chemiclean ,tak za tři dny máš vygruntováno a krásný pohled na čisté akva - bez jakýchkoliv následků na veškeré korálnatce - osobně vyzkoušeno 8)

jinak dále pokračovat v pravidelném !! vyměňování sorbentů ,tak jak už bylo psáno
phosfát absorber ,silicarbon :wink:

taky jsem zkoušel co systém vydrží v pozdější výměně sorbentů a ono se to potom projeví po delší době ,ale potom to dát úspěšně do super hodnot bývá nad lidské síly a trva to potom pětkrát tak delší dobu - bohužel :evil:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa kominík »

jo a biologickou filtraci by chtělo nastartovat bacterkami ,třeba jak bylo zase psáno těmi smradlavými od microbe lift
lada-v
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 24 Nov 2012 10:37
Bydlisko: Otrokovice

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa lada-v »

prosím tě můžeš mě poslat odkaz na ten chemiclain díky
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa ellbunda »

kominík napísal: http://www.morskysvet.sk/eshop/chemicle ... riase-1447

a máš po - dobré je hledat příčiny
fosfáty ,silikáty
testům salifert bych moc v tomto případě nevěřil

a nebo tady jak psal drhumbert

http://erybka.pl/product-pol-1523-Boyd-Chemiclean.html
že by to byl Lenin?
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Tomin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 18:33
Bydlisko: Kladky

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa Tomin »

Včera sem se vrátil po týdnu domů z práce, akvárko vypadalo strašně, zoanthusy úplně pokryté tím sajrajtem a tak celkově všechno. Odkalil sem komplet nádrž i s filtrem a korály ometl štětečkem. Podle vašich rad sem se rozhodl co dál.dnes objednávám uhlí, výměna rowa-phosu už je tam měsíc, na 3 dny totální zatmění a koupím ty smradlavé bakterie..Jestli ani toto nepomůže pak přijde na řadu chemiclean
A
kral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08 Nov 2011 06:37
Bydlisko: Jihlava

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa kral »

kamarad ma to same akorad mu to trva uz rok vodu jsme ted davali na rozbor do laborky a uplne vse je nemeritelne tak me napada jedine ze tam bude malo bakterii i když ty smradlavky tam sli uz několikrát ne a ne se to nakopnout :cry:
mita
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 14 Mar 2012 17:46
Bydlisko: Chropyne

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa mita »

Koncem roku jsem měl něco podobného, hnědý povlak na písku, kamenech i na některých korálech. Pár týdnů před tím jsem koupil 10 anthiasů a myslel že je to sinice. Takže jsem postupně přidával víc sorbentů (zeolit, ecophos) až jsem si odpálil všechny SPS, zůstalo jen pár kousků LPS. Jsou to asi dva měsíce kdy jsem přestal přes den svítit LED Deep red (používám ji už jen večer na dobarvení) a povlak se během asi 3 až 4 dní ztratil, LEDky jsem dodatečně montoval, ale jestli to bylo zrovna v tu dobu kdy začaly problémy si už nevzpomenu. Teď tam mám jen jeden až dva malé rezavé ostrůvky, asi opravdová sinice.
Nemáš ve spektru toho LED světla moc červené?
Ještě doplním, ty smradlavé bakterky jsem dával taky, bez viditelného zlepšení.
pivos68
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 06 Nov 2013 17:49
Bydlisko: Praha 9

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa pivos68 »

Měli jsme stejný problém, nasazení Silicarbonu, Phosexu, uhlí do fluidního filtru (domanico dělanico z piksly na špagety a pidičerpadla za 300,-) malá množství, asi hrstka a měnit po týdnu, za 3 neděle bylo po sinici.
Tomin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 18:33
Bydlisko: Kladky

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa Tomin »

tak po 3 dnech totální tmy sem začal dnes svítit, sinice během pár hodin naběhly a sem na tom jako dřív. takže tudy cesta nevede.bakterie mám už objednané, v pondělí přijdou tak uvidíme. jinak ty ledky, mám ve spektru 4x 3w červenou diodu, ledky programovat zvlášt nemůžu, musel bych je odstavit manuálně, ale jestli by to pomohlo to nevím. Xénie sou den ode dne horší, jestli to půjde takovým tempem, za týden dva je po nich, mam 0 no3 což jim určitě nesvědčí.. Přemýšlím že odeberu trochu pelet z reaktoru, ted mám cca 100ml peletek.
Po neděli du pod mikroskop, jestli se potvrdí dinoflagellates objednám http://www.h2oaquatics.co.uk/additives- ... ea-x-250ml
A
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Ta sinice spíš napovídá že je málo bakterek já měl na 200l stejné množství pelet. Přemnožení je bílý zákal. Zkusil bych ten silikarbon, nebo kemiru a musíš čekat. I když ti rady od kluků zaberou sinice bude odeznívat jen pozvolna.
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Kluci ja ted taky bojuju se sinici. Nic nepomaha. Jen chemiclean. Uz ho zkousim podruhe. Vcera odpoledne jsem ho aplikoval a dnes uz to pekne zacina zelenat a do tri dnu to zmizi Obrázok
Obrázok

Odesláno z mého GT-N7100 pomocí Tapatalk 2
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Tomin
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 18:33
Bydlisko: Kladky

Re: prosím pomoc - sinice

Príspevok od používateľa Tomin »

taky to máš pěkně, ja dnes začal davkovat ty bakterie, dam tomu trochu cas a uvidime. ted mě trápí acantrastea, začína vylízat kostra:( chci se zeptat, nedavno mi ježek shodil ze skály euphilii a pravděpodobně nejakou chvíli ležela pravě na acantrastree. Je možny aby ju tak popálila?jinak děkuji všem moc za rady
Prílohy
IMG_1464.JPG
A
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"