zluta voda

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kačer »

Prutok pres clear fx by mel byt pomaly, jen aby se lehce "hybal", ale u zeolitu je lepsí mít prutok vetsí. Takze bych je dohromady urcite nedaval ... Zeolit muzes dat treba do nejakeho sácku s vetsimi oky nebo sitky a povesit za provazek do komory a nebo ho do komory i normalne polozit.
knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

Dobře no stejně musím koupit zeolit a nechat ho v ty slaný vodě těch 14dní. Jak jsi mi poslal ten návod.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa Jirik »

Ten clear fx obsahuje aktivní uhlí, a to tak hrst, pak nějakej sorbent na dusičnany, fosforečnany a další pryskyřice nebo co to je. Jsem línej se jít podívat. Mam jeden ještě doma, vzal jsem to na zkoušku. Když si pro něj někdo přijde, klidně ho daruju. Přijde mi blbost, cpát to do akva se zeolitem. Na co dva sorbenty na dusičnany, když ani nevíš, jestli je tam máš? A test na fosforečnany si nekupuj, protože tim stejně nic nezměříš. Najdi si to tady na foru, čim se měří. Vyhozený peníze.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kominík »

clear fx - jestli ho tam máš od začátku ,může být nasycen - píšou sice 6 měsíců ,ale při náběhu nového akva kdy ještě nefunguje biol.filtrace tak jak má...
jinak doporučuji přidání zeolitu na pomoc v boji proti no3
nesouhlasím s Jiříkem,že dva jsou zbytečné - clear fx odebírá taktéž fosfáty,silikáty apod. viz návod
Dále testy :většina mořáků na běžné testování používá testy fa Salifert,akorát na Po4 Hanna Checker a určitě při osádce s tvrdými koráli bych zrovna tento test nepodceňoval :wink:
teda až budeš chtít nějaké koráli přidat - při FO až tak moc důležité není
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

zluta voda

Príspevok od používateľa Jirik »

Knedlíku, když tam dáš novej clear fx, k tomu zeolit a budeš měnit vodu každej tejden, tak se budeš trápit, uvidíš;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kačer »

Proč by se měl trápit?

Muzes vymenit jen pulku toho celar fx a druhou pulku treba za 14 dni, aby to nebyl takovy velky zasah a nez se ti smoci ten zeolit tak ten tam pridas za cca 3 tydny ...
knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

http://www.morskeakvarium.eu/Filtrace-a ... i00-ml.htm
Jeden uživatel mi psal do sz ze ať použiju tenhle přípravek ze mi po zeolitu mi můžou zahynout ryby tak ja nevím teď nevím co mám použít muzu todle nebo zeolit opravdu tomu nerozumím
knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

Že od red sea je to dobrý
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

zluta voda

Príspevok od používateľa Jirik »

Já jsem línej. Já bych dal jeden den 50gr zeolitu rovnou do akva, druhej den dalších 50, třetí den bych vyměnil kýbl vody a z toho kýble bych si odlil půl litru do flašky, kde bych smáčel zeolit na příště a na ten clear fx bych se vykašlal. Maximálně by se zatáhnul nějakej korál na den dva. Pak bych doladil množství, aby si koráli chrochtali a vydrželo to tak měsíc a hotovo :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kačer »

Ja nevim, ale byt linej a provozovat morske aq, asi to jde, ale moc mi ta kombinace nejde dohromady. A radit nekomu davat do aq nesmocenej zeolit, to nebudu komentovat ... :roll: A pokud bide mit vysoke PO4, tak jenom zeolitem tomu nepomuze, za me tam ten clear fx radsi nech ... A proc by mel smacet zeolit napriste? Zeolit davas davas do filtrace skoro naporad nebo alespon na dlouhou dobu ...
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

zluta voda

Príspevok od používateľa Jirik »

Jestli myslíš nopox od red sea tak to smrdí jak ředidlo a budeš to každej den muset dávat do akva. To jsem taky měl :-) A ještě to má nevýhodu, že když ti zdechne odpěňovač tak udusíš ryby. A dál už neradim, protože tomu zas moc nerozumim a akva mam taky jenom chvíli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kačer »

Vidis a ja zase NO3PO4X od RS pouzivam cca pul roku a diky nemu jsem stahl dusicnany z 30 na 5 a nedam na nej dopustit. A vim o dalsich nekolika lidech, kteri ho pouzivaji a jsou plne spokojeni. Samozrejme musi se davkovat denne, chapu ze pro tebe jako lineho cloveka to neni, ale za me to treba resi davkovaci cerpadlo.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

zluta voda

Príspevok od používateľa Jirik »

Kačere co se stane když dáš do akva nesmočenej zeolit v množství 100gr na 80 -100 l vody a druhej den uděláš ještě výměnu vody? Neni to ůplně echt, ale nestane se nic. Ty se prostě chceš hádat;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa LukasO »

Jirik napísal: A dál už neradim, protože tomu zas moc nerozumim a akva mam taky jenom chvíli.
první dobrej nápad
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kačer »

Hadat se nechci. Ja taky nejsem zadnej odbornik, ale stve me kdyz nekdo nekomu radi ne uplne spravne veci. 80g nesmoceneho zeolitu treba nic neudela, ale taky se prece nic nestane kdyz ten zeolit pred tim smoci. Pak to tady nekdo vezme vazne a narve do aq nesmocenej zeolit. Nedavno jsem byl i svedkem, kde jeden uzivatel narval do aq 600l asi 5 kg nesmocenyho zeolitu, nekolik kilo kemiry a uhli a jeste mel nonstop zapnutou UV lampu, protoze mu to nekdo poradil a neco vycetl. Pak se divil ze mu to nejede, mel sterilni vodu.
Hadat se nechci, ale kdyz mam nekomu radit, tak spravne ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"