zluta voda

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

Nano skimmer
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa vik_33 »

Aha, takže je to úplně jiný odpěňovač ... jiný druh ( s motorem, bez dřívka ) a i jiná značka. Jestli je to tak i s ostatními Tvými informacemi, tak budeme příčinu hledat asi velmi těžko :roll:
Ptal jsem se, jaké tam máš živé kameny. Odkud ( od pepina? )? Byly všechny kameny "živé"? Neošetřoval jsi je nějak? Máš tam písek? Jaký? Jakou vrstvu? Vodu měníš 1xměsíčně - kolik % objemu? Kolik dáváš fosfátabsorbéru? Jak často jej měníš?
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kominík »

otázek konkretních bylo docela dost - odpovědi nejasné,zkreslené,zavádějící
těžko radit :roll:
knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

Písek natures oceán live sand 2cm vrstva kameny od pepina indonésie live rock nic jsem s nimi nedělal ani neupravoval absorbenty žádné nedával a vodu 1měsíčně 20% podle vašich rad budu dělat výměnu každý týden
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa vik_33 »

Vzhledem k tomu, že máš v tom, jak moře funguje poněkud zmatek, doporučuji návštěvu u některého zkušenějšího kolegy akvaristy ve Tvém okolí. Určitě společně najdete řešení. Tvé informace jsou stále zmatečné a asi by nebylo dobré dávat rady, pokud není jasné, jak to ve Tvém AQ vlastně ve skutečnosti je ...
knedlik22 napísal:... absorbenty žádné nedával ...
a hned v prvním příspěvku:
knedlik22 napísal:... filtrace pres clear fx ...
Mořské akvaristy ve Tvém okolí můžeš hledat v seznamu členů fóra i když dříve bydliště nebyl povinný údaj a i dnes tam někteří chytráci mají kdovíjaké nesmysly ... Ale třeba se Ti někdo ozve i na základě tohoto vlákna. Vůbec nejlepší by ovšem bylo, kdyby sis založil vlastní téma o Tvé nádrži.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

ja vim udelal jsem v tom zmatek protoze jsi asi pletu pojmy z dojmy ale zjednodusene filtraci pouzivam jenom clear fx mam to ve fluidnim filtru v puncose na fluidni filtr napojene cerpadlo new jet nj800.odpenovac jak jsem psal reefoctopus ns-80 nano skimmer nic vic jednou mesicne jsem menil vodu 20 procent vodu jsi delam sam.na dne zivy pisek natures oceán live sand 2cm vrstva. kameny od pepina indonésie live rock nijak upravovane.ryby fridman,okinawae,a hvezdice Archaster typicus.pridavane prvky do vody ca,mg,sr vse vzdy v poradku, sanilita take v poradku.Sul pouzivam od sea http://www.morskeakvarium.eu/Morska-sul ... l-pro.html reverzni osmozu mam tuhle http://www.morskeakvarium.eu/Reverzni-o ... ndart.html osvetleni zarivky T5 24w modra a bila.Vcera jsem vymenil 20 procent vody.podle vasich rad zakoupim testy na No3,Po4 a uvidim jake mam hodnoty.Testy na ca,mg,sr pouzivam od firmy salifert.krmin 2x denne par kulicek fish formula.Voda se mi ted o neco zlepsila po vymene neni tolik zluta dnes uz byla i pekna ale jak jsem zacal svitit zarivkami tak cca do 5hodin voda opet zacla zloutnout nemuze to byt ze bych mel blizko zarivky u vodni hladiny?
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa Arčí »

Já nejsem žádnej zkušenej reefař ale podle mě to máš prostě zahnojený :mrgreen: Uvidíš až koupíš ty testy.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa vik_33 »

Trochu jsem Ti upravil ty odkazy, aby se zobrazovaly tak, jak mají.
Tyhle informace už mají hlavu a patu. Nevím tedy, proč máš ve fluidním filtru punčochu ( pak fluidní asi není až tak fluidní :roll: ) ale to je Tvá věc a na závadu to není.
Jiné už to je s přidáváním Ca,Mg a Sr. Vzhledem k tomu, že v nádrži nemáš nic, co by tyto prvky spotřebovávalo, není mi jasné, co Ti ukazují testy. Pokud opravdu přidáváš, musíš mít hladiny těchto prvků vysoko. Navíc ještě používáš sůl, určenou pro reefová akvária, která má zvýšený obsah těchto prvků právě proto, že je spotřebovávají korálnatci ( které Ty ale v AQ nemáš ).
Dle mého názoru máš v mladé nádrži nahromaděné velké množství živin a rovnováha nefunguje. Pořiď si testy, změř vodu a hlavně už do ní nic nesypej.
Většina akvaristů má zářivky jen malý kousek nad hladinou, z toho žlutou vodu určitě nemáš ( já je mám cca 8cm nad hladinou ).
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kačer »

Asi to vliv na ten tvuj problém nemá, ale zajimalo by me co u tebe znamejí "hodnoty Ca, Mg, hustota a teplota v poradku" ... A proč mas ten clear fx v puncose a jeste ve fluidnim filtru? Nech to jen v tom fluidnim filtru at se to hezky mele.;-)
knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

Já vím že ta sůl od sea obsahuje zvýšené hodnoty ca a mg to mi říkal pepin a je to napsaný na kybliku a mám je tam proto že jsem chtěl pořídit koraly a v ty poncose to už je od nich ten clean fx a pepin říkal at to tam hodím i s tím celý.já jsem původní náplň fluidniho filtrů byl oiloticky písek což říkal pepin že to je úplně k ničemu. a ca mám 400. mg 1400 a sr 10.což by mělo být v poradku ne?a jakože voda po výměně byla už lepší a jen začnu svítit tak do 5hodin začne zloutnout?
knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

No 3 a po4 když budu mít vysoké asi nejspíš ano tak co proti tomu je aby se snížily??
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kačer »

Pravidelná výmena vody + pravidelna vymena clear fx. Dale je cest vice, např. muzes pouzit zeolit nebo treba pouzití VOC či NO3PO4 od RS nebo neco podobného ... Ale pri tvem objemu si myslim, ze ta první vec by ti mela stacit.;-)
knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

A kolik toho zeolitu?a a kam ho vložit k tomu clear fx?a jak často zeolit měnit ?v pátek pojedu k pepinovi nakoupit předem vám taky děkuju za cenné rady"
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa kačer »

Koukni třeba sem: http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=44&t=2899.;-) A más lepsí zeolit koupit např. zde http://www.subio.cz/zeolit-frakce/ a nebo jelikož tvoje spotřeba nebude asi vysoká, můžes se tady na reefu zeptat a třeba ti někdo nějaky to kilo daruje.:-)
knedlik22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 05 Júl 2014 15:07
Bydlisko: kolín

Re: zluta voda

Príspevok od používateľa knedlik22 »

A můžu to dát k tomu clearfx?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"