Řasy

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

dav2dn5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 24 Jan 2013 05:38
Bydlisko: Ostrava

Řasy

Príspevok od používateľa dav2dn5 »

Nazdar kluci potřeboval bych pomoc dělá se mi pořad řada na kamenech a zadním skle aqua, která potom přejde na sliz :( . Nevíte čím by to mohlo být?? Měnil sem minulý týden dvakrát vodu po 10% a pořád se mi tvoří. Měl bych udělat větší výměnu najednou???

Díky za rady :)
dav2dn5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 24 Jan 2013 05:38
Bydlisko: Ostrava

Re: Řasy

Príspevok od používateľa dav2dn5 »

Tady je fotka.
Prílohy
uploadfromtaptalk1404823305701.jpg
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Řasy

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Treba počkať kým sa to poriadne zabehne. Teda neviem kedy si zakladal.
dav2dn5
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 24 Jan 2013 05:38
Bydlisko: Ostrava

Re: Řasy

Príspevok od používateľa dav2dn5 »

Tak asi před 4-5 měsíci a celou dobu byla voda čistá i sinice se mi vyhnuli a prostě zničeno nic se začali dělat rasy poslední 3 týdny... Korály všechno prosperuje a roste.
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Řasy

Príspevok od používateľa Arčí »

Tak klasika. Uveď hodnoty a bude jasno :wink: Teda mě ne ale někomu určitě :lol:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Řasy

Príspevok od používateľa vik_33 »

Viz téma Žlutá voda - to je velmi podobný případ. Nádrž "mladá" cca 4 měsíce a problémy s kvalitou vody.
A takových nádrží je tu spousta, jen někteří uživatelé se s tím nechlubí - což je škoda. Pro poučení ostatních by to bylo dobré.
Uspěchaný rozběh nádrže a ošizená filtrace se často negativně projeví až po několika týdnech i měsících. Všem začínajícím mořákům doporučuji přečíst si text od Erica Bornemana - The Building of a Reef tank ( kdo neví, o koho jde, nechť si to najde na netu, anebo se raději vrátí zpět k neonkám :idea: ). Pro ty, kteří nechtějí článek hledat připomínám, že je už nějaký ten pátek vyvěšen zde na reefu i se strojovým překladem - zde.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Řasy

Príspevok od používateľa kolakao155 »

v pripade, ze sa zdaju byt hodnoty ok, upozornujem na teplotu v tomto obdobi, ak vyskocila vyssie ako 28, je to raj pre sinice a riasy.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Řasy

Príspevok od používateľa MRysan »

tak třeba já :D
filtrace skoro žádná, všechno jede na výměně vody, RS NOPOX a větším objemu jemného molitanu. Hodnoty skoro nulové, ale sem tam se nějaká ta vláknitá řasa vyskytne, vždy na těch nejhorších místech.
Za tímhle účelem mám udělanou čistící hadici. Na jednom konci je kartáček na zuby, na druhém pytlík z netkané textilie.
Jednou za týden ty největší chomáče vycucnu a čast vody vrátím, čast nahradím. Těch řas tam není tolik, ale štvou mě. Dno mám holé a proudy tak nějak všechno hážou na jedno místo, takže vycucnu i zbytky ze dna. Přemejšlel jsem nad použitím zeolitu, ale zatím zkusíme ještě boj pomocí nějakých řasožroutů. Ti to snad sežerou a zbytky už jen odsaju ze dna, případně nasadíme zeolit. Každopádně je to dané hodně krmením. Dokud jsem měl pouze salariase a šneky atd... všechno OK, co jsem pořídil I další ryby, tak mi to prostě nedá jim něco nehodit když tak hladově koukaj a třeba včera bylo krmení 4x, vždy jen po menších dávkách, ale I tak je toho dost a to dělá hodně.
LPS/SOFT 300l
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Řasy

Príspevok od používateľa Jirik »

Já měl v akva taky tenhle sliz, a to fakt brutál... Dal jsem na radu pana Janáka z KV, nalil tam microbe lift special blend, dal hrst zeolitu a do týdne sliz fuč;-) pak přišli sinice, taky brutál, tak jsem napsal Vikovi, ten přišel, řek zkus vodku a písečnou hvězdici;-) 90% úspěch. Zbytek sinic jsem zlikvidoval tak, že jsem nalil do akva harmonic bioenzym A 10ml na moje 130l akva a to jen jednou a druhej den akva luxus;-) A tohle proběhlo během jednoho roku :-) a když odsáváte řasy, nelejte tu vodu z5 ;-) a trpělivost hlavně :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Řasy

Príspevok od používateľa MRysan »

Při tom vysávání ale vysaju půl akvárka :o) takže zpět něco vrátit musim a 10% vyměnim. Sice tam ty malé kousky co nechytne textil vracim zpět, ale to už je holt smůla.
LPS/SOFT 300l
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Řasy

Príspevok od používateľa Jirik »

Blbý je, když to furt odsáváš a leješ tam čistou vodu, tak to akva je moc čistý a nebude tam rovnováha a když to tam necháš, tak se ten bordel nahromadí v písku a pak se dělaj sinice. Takovej trošku nekonečnej příběh... Podle mě než řešit řasy je důležitější řešit to, aby tam byly fosforečnany, ale ne moc, dusičnany, ale ne moc aby měli bakterie a koráli co žrát. Organický znečištění, to bude ta žlutá voda, tak to řešit. Ten organickej bordel se odsaje a zbytek se dočistí aktivním uhlím, ale to jsem dával max 1x měsíčně na dva dny polívkovou lžíci. Na dusičnany zeolit a na fosforečnany sorbent, ale s citem, aby v akva něco zbylo. Zbytek se doladí vodkou nebo nopoxem. Tim, že se furt dokola mění voda, to nikam nevede, protože se nedosáhne rovnováhy. Chce to klid. Když jsem byl poprvé s přítelkyní u Pepina, řek nám: dva roky se budete sr*t s řasama a pak to bude dobrý :-) tak doufam, že teď víc jak po roce už mě další druh řas nečeká :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Řasy

Príspevok od používateľa MRysan »

na tohle jsem se ptal na RC, co s těma řasama. Hodnoty vody mám OK až na 550Ca (to je pozůstatek z předchozích experimentů).
Zajímal jsem se o to co tam dát aby řasy průběžně žralo a jaké jsou vlastně možnosti. Mám holé dno. Tam mi bylo doporučeno (za předpokladu udržení kvality vody, krmení, vzhledem k minimální technice) jednak ty řasy likvidovat salariasem, šnekama atd... detrit pak pravidelně a co nejčastěji odsávat (v případě BB pohoda bez výrazného dopadu na nádrž) a vláknité odrbat a odsát. Ony rostou jen na mrtvejch kamenech kde je slabší proud, z živáků rostou nějaké makrořasy, ale ty samozřejmě nechávám. Někde se pak objevujou sice znova, ale už rostou výrazně pomaleji a jinde už nerostou znova vůbec, ale zatím to tak praktikuju krátce.
LPS/SOFT 300l
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Řasy

Príspevok od používateľa kolakao155 »

vzdy ide o to, ze ked sa riasy tvoria, nieco nie je v poriadku. aj ked su parametre vody dobre, asi nebude zabehnuta filtracia ako by mala a je to cele v nerovnovahe. Proste liatie vodiciek a kupovanie zivocichov je len symptomaticka liecba a nie riesenie problemu.
Mne trvalo pol roka, kym sa mi prestali robit vlaknite cervene riasy a to som nerobil vobec nic, len pravidelne menil vodu, muselo nabehnut DSB.
cakat cakat cakat
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"