loupani sps

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa LukasO »

Nemam cas a chut procitat celou sekci...ale loupani sps... Zazil jsem to nekolikrat... Jednou to byla soda (jen soda a rozhozena iontovka),to jelo od spodu. Pak nase oblibena vodka a kh nad 7,5 ( v orginalu sem cet ze vodka a kh nad 8 je proste loupacka od spicek sps) - sorry na tabletu nebudu hledat odkaz. Pokud bude nekdo hledat problem v no3...tak pri vysokych dusicnanech by se nejdriv ztratili barvy a akva by zhnedlo ...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

ja mam zase zkusenost takovou,ze kh bylo nad 7.5 (mel sem 9-9.5 ) a pouzival sem VOC (dlouhodobě) ,a zadne loupani koralu se nekonalo,ale je jasne ze kazdy system je jiny no ...
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tohle je spíš než špatněj sen pořádná noční můra. Jinak KH nad 9 jsem neměl ani nepamatuju, tak jsem taky loupání sps u vodky nezažil. Jinak v počátcích když jsem byl moc hrr jsem zažíval to co Osviň s loupáním. Hnědnutí předem se nekonalo, jen mi pak pustily hlavu i euphylky a tralala.
Jinak to experimentování purigen, VOC, pelety taky té stabilitě nepřidá. Nádrž má 9 měsíců a už se stihlo vyskoušet kdeco a ještě k tomu párkrát vyměnit nevyměnit vodu.udělat neudělat tohle....
Balinga teď neřeš a hlídej jen KH ostatní ti nikam neuteče, když nejsou korály. Vzhledem k tomu, že se už nelíbí v nádrži ani lobáči, tak bych řekl, že ti nefunguje správně ani odbourání amoniak -> dusitany ->dusičnany.

Rozhodl bych se pro jednu cestu a té se držel (pelety ti dělaly problémy, VOC fungovala, co jsem pochopil, tak vždy když jsi jí použil NO šlo dolů). Je jedno jestli dávku dáš naráz, nebo po částech v tom dni, vždy to slouží jako krmení jen do té doby, než to bakterky vyžerou. Řasu ve filtru mám taky a pěkně roste i s VOC. Odpěňovač bude ok.
Osobně bych do nádrže filtrace dal jen zeolit, a řasu, jestli máš pevnej phos, tak bych ho nechal v max doporučeném množství, spíš míň. Vodu měnil za týden až 14 dní 10%. Srazil bych NO3 zase dolů a čekal až si to sedne - měsíc dva to držet tekhle jestli to funguje a pak dělat další pokusy s sps. Chce to čas, a hodně času aby se to ustálilo, rovnováhu za den neuděláš a to blbý se bohužel napravuje dlouho.
Vzhledem k tomu, že se už nelíbí v nádrži ani lobáči, tak bych řekl, že ti nefunguje správně ani odbourání amoniak -> dusitany ->dusičnany.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa axelson »

Zdravim mam podobny problem s stylophorou spodok je cely biely a olupany od polypov.
PO4 0
NO3 0,2
KH 9,6
salinita 1,023
CA 420

Idem na calciovom reaktore.
Nic do akva nepridavam ani nelejem menim vodu 10% raz za mesiac.
Filtracia xxl peletky vo valci. Je tam este pridane cca 2 kg siporaxu+ trochu zeolitu. Na fosfaty pouzivam PHOEX.
Je mozny dovod je ze az moc filtrovana voda kombinacia siporax a peletky?
Druha vec co ma trochu trapi je divny zapach z filtracky nie je to az take hrozne ale trochu citim zapach. Odpenovac cistim kazdy 3 den. Nikdy nie je uplne doplna.
Peletky uz by mali byt zabehnute po 2 /12 mesiaci. Napadlo ma dat prec siporax a nechat iba peletky nech sa zdvihne NO3.
diky za rady.
zajtra pojdem s vodoou ku kolakaovi nech mi ju premera.
Naposledy upravil/-a axelson v 18 Feb 2016 16:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa LukasO »

Můžu jen tipovat, ale pokud se loupe jeden korál a ostatní jsou v pohodě... proudění? osvětlení? pokud jde zápach z filtrace... amoniak?
To co měříš je NO3? v tom případě 0,2 není problém, ale pokud by to bylo NO2, tak to asi v pohodě nebude...
Jaký vliv má odělání siporaxu na zvedání NO3? Tedy když tam máš pelety? siporax je jen sídliště pro bakterie, ale to ty pelety taky.
ten zeolit byl v solance? není ho tam moc? to vše na to může mít vliv
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa axelson »

Zmeram no2.zeolitu je tam len malé mnozstvo bol pouzity od jana z podkylavy cize zebehnuty.je ho tam cca na 60 l akva.horne polypy su otvore a farba celkom ok.svetla dost a prudenie myslim tiez ok.
Niekde som tu cital ze vysoke no2 je system po smrti.coz sa mi nezda ze by bol po smrti.Ako sa da upravit no2 ak by bolo namerana vysoka hodnota.?
Ano meral som len NO3
pouzite tieto pelety:(znacka myslim ze ina)
http://www.morskeakvarium.eu/Filtrace-a ... 00-ml.html
diky
Naposledy upravil/-a axelson v 18 Feb 2016 16:38, upravené celkom 1 krát.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Spodní polypy u stylophory jestli nemají osvětlení tak jsou klidně čistě bílé, ale normálně drží a rostou i po podkladu dál. Pokud polypy pomalu mizí, a naměříš skoro nulové hodnoty odpadních látek, tak to může být hladem. Krmíš SPS nebo kapeš něco do akvárka na podporu SPS?
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa axelson »

Ano spodok je upkne bliely.Ale ine koraly ako montipora acropora seriatophora su ok. Krmim ryby a koraly kazdy den jedna davka ( calausteru a turbastreu )zabronozky a mysis. SPS davam aminokyseliny a plankton. Raz za tyzden. Je to asi malo...Pridat nejake ine krmivo pre SPS?
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa tragett »

Máš to hladový ... ;) pomalu zvyšuj dávku krmení, nebo omez sorbenty ... Teda alespoň takhle bych to udělal já ... Měj na paměti, že změnu to neudělá za týden.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Já při hladovém systému a nerostoucích SPS začal používat toto: zeofood, aminoacid, zeosponge, a coralvitalizer. Používám každý den. Je to sice blbý kapání, ale stejně krmím ryby, tak to tolik času navíc nesežere. SPS rostou a barvy maj docela pěkný, a hlavně se mi nechtělo nic na filtraci měnit, abych to nepohnojil přílišnou aktivitou a z hladové nádrže neudělal rovnou žumpu.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa axelson »

ok hosi vcera som kupil od koral zuch tekute krmivo koncentrat a kombinujem ich s aminokyselinami. snad to pomoze. Davkovanie je pisane kazdy druhy den, tak sa ho budem drzat. Alebo radsej kazdy den? ale aby zase nedoslo k nejakemu predavkovaniu.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Jestli myslíš vitalizér, tak klidně každý den. Ta kapka se stratí. Já dávám 2 kapky na 100l denně.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa axelson »

ano myslim ze je to vitalizer.dal som aj ja 2 1/2 kvapky na 270 l akva.ako dlho trva pokial sa prejavi nejaka zmena? :D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Růst to začalo do měsíce, ale to člověk uvidí, až to jde trochu změřit. Jinak počítám, že do několika týdnů by mělo vymyzet to vyholování a třeba naopak rozvoj polypů po skeletu. Bohužel za dva dny efekt vidět není.
Kéž bych mohl říct: viděl po tom korály růst :lol:
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa axelson »

Takze trpezlivost rúže prinasa pardon polypy :D :D ako jasne budem davkovat a a uvidime.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"