loupani sps

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

loupani sps

Príspevok od používateľa Osvin »

Ahoj...poradi mi někdo ???
Pul roku fungujici nadrž měkače a lps prosperují...
Kh.Ca ..no3 a po4 pod kontrolou ...
Ale když dam na zkoušku spsko tak se začne takhle loupat ...polipy zustavaji furt vytažene do uplneho oloupani...
Nikdy jsem se s tim nesetkal ja sam jsem strkal sps do nadrže po 14 dnech a nic vše ok... puvodne jsem si myslel že se musi teda třeba nadrž zajet že jsem byl vyjimka ale pul roku už je dost ne? Dela to furt.....diky za rady
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa Osvin »

Davkuje se voc...jinak dvakrat do měsice vyměna 50l v 250laqua neni to moc? Balling zatim neběží vyměna vody udržuje hodnoty ...
Rony
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 24 Aug 2013 21:39
Bydlisko: Turnov

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa Rony »

Ahoj,měl jsem podobný problém v nádrži s měkkýma a LPS. Pravděpodobně to bylo vodou.Po masivní výměně vody SPS jedou jako z vody:-)Vyměnil jsem 2x 1/3 po týdnu.
M.
Používateľov profilový obrázok
pepakolin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 04 Aug 2011 12:47
Bydlisko: Kolín

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa pepakolin »

Menim 50l co tyden a mam neco malo pres 300l , takze vymenama bych rekl ze to nebude.Spis bych se ptal z jake vody do jake ty spska davas , jestli tam nebude v necem razantni rozdil , at uz odpadni latky , nebo zakladni prvky.

Ps:jeste me napadla intenzita svetla
Rony
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 24 Aug 2013 21:39
Bydlisko: Turnov

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa Rony »

Já také měnil 15% vody týdně a měsíce stejný efekt jako Osvin.Polipy na max a po cca 10-20 dnech všude po AQ.Netvrdím,že to je tím,ale je to nachlup stejné.Takto jsem se trápil 3/4 roku do masivní výměny vody.
Taky jsem tenkrát ještě nejel Balling a jen VOC.....
M.
Používateľov profilový obrázok
pepakolin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 04 Aug 2011 12:47
Bydlisko: Kolín

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa pepakolin »

No ja jedu balling plus a delam co pul roku vetsi vymenu vody , neco kolem 100l.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa charloschuanche »

A kolik leješ té VOC? Test na NO3 máš salifert? Jaké jsou ty ok hodnoty? Jinak sps se mi loupaly při špatné kvalitě vody, může tam být třeba NO2, NH4. Jen se mi při těch no2 odrtrhly i euphilky, a tobě lps jdou. Další alternativa je hlad, pač hodnoty okolo 0 mg/l taky nejsou ok když se dost nekrmí. LPS si něco nachytají z krmení ryb, sps spíš ne. Ale to by bylo loupání v řádech několika dní spíš týdnů a často i bělení před tím. Určitě ne do pár dní po přidání. Pak může ještě hrát roli množství měkkých a jejich skladba, některé dost prasí vodu vypouštěním látek které ovlivňují ostatní korály, např. sarkáče. Snad najdeš příčinu. Každopádně bych skusil spíš montiporu na test, jestli ti to udělá seriatopory, podle toho co tu psalo pár lidí někomu nejdou ani v sps nádrži a někdy se jim něco najednou přestane líbit i ve fungujícím akvárku.
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa Osvin »

Od 0.1ml deně postupem času 3ml/deně kdy se no3 zastavilo někde mezi 5-10.....Kh-8,5-9........Ca 420... po4...aktualně 0......sorbent jsem doporučil vyndat uplně uvidime ... zkusim tu no2.... u jedne eupfilky je krasně roztažena ale přijde mi že se furt okraj okolo skeletu zveda nahoru :-(...testy salifert...zkoušel jsem platovou montiporu a do 7 dnu ztratila barvu a do 14 dnu ko....nevim jestli řešit proč je voda špatna a nebo spiš vyměnit velke množstvi vody a doufat.... :(
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa Osvin »

Tak NO2... a NH4 změřeno oboje nulove ......tak už snad jen ta masivní vyměna vody jinak mě nic nenapada.... už se začla loupat i pavona ..a to jsem myslel že ten plevel nejde zabít :-)
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa kominík »

vysaď VOC úplně + výměna vody - asi jsi to přešvihl
Rony
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 24 Aug 2013 21:39
Bydlisko: Turnov

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa Rony »

Ano,výměna vody jak jsem psal a nemyslím,že 3ml/250l VOC je problém co za to může.
Osobně jsem nepřišel na příčinu.
M.
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa Osvin »

Stale nevyřešeny problem už proběhla vyměna 50% vody a nic kh,Ca,Mg..Salifert měřeno a v regulich..No3 vysoké ...kolem 50...Po4 měřebo Hanna..0.00.....
No ubrani krmeni ryb.. pročištěni písku se ani s odstupem čísla no3 nehejbou...něco už začlo vadit i měkačum ale neřekl bych že to je tou no3...
Díky za každý tip......

Sam mam doma prosperujicí nadrž a nejsem schopný to u táty nakopnout...potřebuju pomoct než to odpíska na only fish :-)
Jo a posledni ofenziva je purigen ale už se tam tyden macha a nic...aquarium nevykazuje žadne stopy po sinicich...
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa martin01 »

Může to být milion jiných věcí, ale já bych vsadil na ten nepoměr s PO4. Chtělo by je to trochu zvednout a podle mě by pak šla dolu ta NO3, ale krk bych na to nedal....
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa Osvin »

No taky mě napadlo že no3 okolo 50 ...a. Po4 0.00 trochu nejde na rozum ...čim bych měl začit zvedat po4? Jen pravidelne krmeni a čas?
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: loupani sps

Príspevok od používateľa Madox »

Ten sorbent si vybral ? Tie 3ml vodky tam lejes naraz ? kedy ? Ako mozes mas NO3 50 ked vodka znizuje vyrazne viac NO3 ako PO4. Nepametam si presne aky je to pomer ale je to nasobny rozdiel.Co robi NO3 na druhy den po vymene vody?

Sice blba otazka ale predsa, je tam riadny odpenovac?
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"